Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Stelvio łącznik wału napędowego

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa stelvio
    Postów
    2

    Domyślnie Stelvio łącznik wału napędowego

    Witam wszystkich klubowiczów mam pytanie muszę wymienić łącznik wału napędowego z Alfa Romeo Stelvio 2 l benzyna napęd na cztery koła 280 koni ,2017rok, problem jest taki że tego łącznika(tłumika drgań wału , przegubu elastycznego) jak zwał tak zwał nie można kupić oddzielnie bo nie ma takiej części producent po prostu nie przewiduje a jedynie tylko z całym Wałem Ale cena Zaporowa bo na 10 000zl
    znalazłem kilka używanych w dobrym stanie ale nie wiem czy będą pasowały do mojego auta, A może to nie ma znaczenia bo ten łącznik jest wszędzie taki sam tylko Wał po prostu różni długością zależy jaki model auta .?
    Mam pytanie czy te Łączniki to są wszystkie takie same i można brać byle jaki, a jak nie to jaki Wał z łącznikiem powinienem szukać chodzi mi konkretnie o numer części.Proszę o pomoc ,bo nie wiem co robić ,a autem boje się trochę jeździć żeby się to całe nie rozleciało
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8691.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	35.7 KB
ID:	286845   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8689.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	27.8 KB
ID:	286846  
    Ostatnio edytowane przez Gonzalez ; 05-05-2023 o 09:57

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Pasuje od dodga chargera 5.7 hemi

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gonzalez Zobacz post
    Witam wszystkich klubowiczów mam pytanie muszę wymienić łącznik wału napędowego z Alfa Romeo Stelvio 2 l benzyna napęd na cztery koła 280 koni ,2017rok, problem jest taki że tego łącznika(tłumika drgań wału , przegubu elastycznego) jak zwał tak zwał nie można kupić oddzielnie bo nie ma takiej części producent po prostu nie przewiduje a jedynie tylko z całym Wałem Ale cena Zaporowa bo na 10 000zl
    znalazłem kilka używanych w dobrym stanie ale nie wiem czy będą pasowały do mojego auta, A może to nie ma znaczenia bo ten łącznik jest wszędzie taki sam tylko Wał po prostu różni długością zależy jaki model auta .?
    Mam pytanie czy te Łączniki to są wszystkie takie same i można brać byle jaki, a jak nie to jaki Wał z łącznikiem powinienem szukać chodzi mi konkretnie o numer części.Proszę o pomoc ,bo nie wiem co robić ,a autem boje się trochę jeździć żeby się to całe nie rozleciało
    Witaj

    Wysłałem ci info na priv - jak coś, to się odezwij.

    Pozdr

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa stelvio
    Postów
    2

    Domyślnie

    Trochę dziwne to Forum bo Rejestrując się tutaj myślałem że naprawdę można będzie liczyć na pomoc jakiś entuzjastów fachowców tej marki ale widzę że poza dosłownie dwoma osobami nikogo to chyba nie interesuje jeżeli ktoś potrzebuje pomocy albo wszyscy jeszcze na majówce

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Dziwne to może, że Ci się nie chce przygooglać.
    C37A1400007.
    Co nie zmienia faktu, że ofert za specjalnie nie widać. No ale skoro masz info że od hemi pasuje to czego więcej potrzebujesz? Poza tym prawie napewno był już wątek o tym tu na forum, albo ktoś temat poruszał.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 06-05-2023 o 17:01

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gonzalez Zobacz post
    Trochę dziwne to Forum bo Rejestrując się tutaj myślałem że naprawdę można będzie liczyć na pomoc jakiś entuzjastów fachowców tej marki ale widzę że poza dosłownie dwoma osobami nikogo to chyba nie interesuje jeżeli ktoś potrzebuje pomocy albo wszyscy jeszcze na majówce
    Gdybyś zapytał o lifting, testy itp. To miałbyś cała litanie odpowiedzi, kwestie elektroniki też przez kilka osób są opanowane i można dużo się dowiedzieć. Jeśli chodzi o sprawy mechaniczne to leży i kwiczy, prędzej dowiesz się z amerykańskich for (giulia, stelvio) niż tutaj. Tutaj co najwyżej odeślą cie do aso i skwituja, że skoro stać cie na takie auto to jakim prawem pytasz o takie rzeczy. Ot, takie moje spostrzeżenia.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Gdybyś zapytał o lifting, testy itp. To miałbyś cała litanie odpowiedzi, kwestie elektroniki też przez kilka osób są opanowane i można dużo się dowiedzieć. Jeśli chodzi o sprawy mechaniczne to leży i kwiczy, prędzej dowiesz się z amerykańskich for (giulia, stelvio) niż tutaj. Tutaj co najwyżej odeślą cie do aso i skwituja, że skoro stać cie na takie auto to jakim prawem pytasz o takie rzeczy. Ot, takie moje spostrzeżenia.
    Wydaje mi się że trochę przesadzasz. Giulia i Stelvio mają już kilka lat na karku i większość problemów i ich rozwiązań zostało opisanych na łamach tego forum. Co chwilę rejestruje się tutaj "nowy" właściciel Giulii czy Stelvio i od nowa zadaje te same pytania, które były już wałkowane niejednokrotnie. Trzeba nauczyć się przeszukiwać forum. O łącznikach wału było już co najmniej kilka razy i z innymi tematami jest podobnie. https://www.forum.alfaholicy.org/giu...nych_walu.html
    Ostatnio edytowane przez Gregor-Wrocław ; 06-05-2023 o 17:50

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gonzalez Zobacz post
    Witam wszystkich klubowiczów mam pytanie muszę wymienić łącznik wału napędowego z Alfa Romeo Stelvio 2 l benzyna napęd na cztery koła 280 koni ,2017rok, problem jest taki że tego łącznika(tłumika drgań wału , przegubu elastycznego) jak zwał tak zwał nie można kupić oddzielnie bo nie ma takiej części producent po prostu nie przewiduje a jedynie tylko z całym Wałem Ale cena Zaporowa bo na 10 000zl
    znalazłem kilka używanych w dobrym stanie ale nie wiem czy będą pasowały do mojego auta, A może to nie ma znaczenia bo ten łącznik jest wszędzie taki sam tylko Wał po prostu różni długością zależy jaki model auta .?
    Mam pytanie czy te Łączniki to są wszystkie takie same i można brać byle jaki, a jak nie to jaki Wał z łącznikiem powinienem szukać chodzi mi konkretnie o numer części.Proszę o pomoc ,bo nie wiem co robić ,a autem boje się trochę jeździć żeby się to całe nie rozleciało
    Mercedes, Febi nr katalogowy 21193

    stare spękane

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230215_140916.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	91.2 KB
ID:	286857

    Nowe Febiego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230206_214003.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	286855Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230215_140626.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	63.0 KB
ID:	286856
    Stelvio I gen. USA

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Mercedes, Febi nr katalogowy 21193

    stare spękane

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230215_140916.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	91.2 KB
ID:	286857

    Nowe Febiego

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230206_214003.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	286855Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20230215_140626.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	63.0 KB
ID:	286856
    Tomku, dawało to jakieś objawy czy po wizualnej kontroli zdecydowales się na wymianę?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Tomku, dawało to jakieś objawy czy po wizualnej kontroli zdecydowales się na wymianę?
    Objawy miałem takie że od 125km/h miałem drobną wibrację, przy 140 mocniejszą, a 150 nie dało się jechać bo aż kierownica drgała, taką samą miałem w poprzednim AWD i winny był wał (element łączny 2 częsci) to tu pierwsze co zrobiłem to go obejrzałem, zobaczyłem pęknięcia na każdej składowej łącznika to decyzja była krótka - wymiana, niestety efektu nie przyniosła bo wibracja była nadal. Niestety żeby to dobrze obadać trzeba dłuższej trasy a ja tym samochodem mam okazję jechać co 3 tygodnie na stację paliw...
    Mając nauczkę z poprzedniego auta, gdzie wymieniłem różnych dupereli za kilkanaście tysięcy, drugi raz nie dałem się nabrać i przetestowałem w trasie, Wakacyjny trip i wystarczyło. Wibracje pojawiały się i znikały, celowo utrzymałem prędkosć 130km i nagle nie ma, za kilka chwil zaczęły się pojawiać, nasilać i znów znikać, to już wiedziałem - opony, a dokładnie ich praca góra dół (tzw. jajo). Nowe opony... sprawdziłem też na których przyjechał z USA i też są lekkie jajka, a felgi ideał idą równo i osiowo i promieniowo, czego nie mogę powiedzieć o oponach.

    Dotychczas problem z wibracją promieniową miały opony Nokian z Rosji o dość perfidnej w obecnym czasie nazwie - Z-Line, Nokian nawet nie dyskutuje tylko zwraca kasę, dostałem zwrot w 14 dni, niestety Conti już tak sobie nie poradzę bo nie brałem FV na prywatne auto, muszę zatem je dać na wyważarkę z testem drogowym, bo tak jak Nokian bił promieniowo po 3-5mm , tak Conti znacznie mniej, więc może da się go ustawić na feldze.
    Stelvio I gen. USA

Podobne wątki

  1. [159] 159 2.4 Q4 Podpora wału napędowego pomocy!
    Utworzone przez Szopek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 05-09-2021, 10:33
  2. [Crosswagon] niedostępne przeguby wału napędowego
    Utworzone przez solberg w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 11:10
  3. [159] 3.2 Q4 - stukanie wału napędowego?
    Utworzone przez Wichura87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 21:29
  4. Podpora wału napędowego Crosswagon
    Utworzone przez Jack3516 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 12:29
  5. [159] Wymiana podpory wału napędowego 159 3.2 JTS.
    Utworzone przez pieczen1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 11:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory