Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: MY17 Wyposażenie

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Tyle to każdy matoł się raczej domyśli. Pytanie co z pompą wody.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2023
    Auto
    Giulia 2.0T TI USA
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Googlnij sobie cenniki ktore chocby tu na forum wrzucalem. Poza tym nie kumam o co ci chodzi, masz spec i albo ci pasowal albo nie. Chcesz po fakcie dostac potwierdzenie ze kupiles wypas? A co jak niezbyt? Moze trzeba inaczej patrzec na sprawe?

    Ale ok, rozwieje Twoje watpliwosci, szybki skan i to takie mniej wiecej Veloce RWD ale z dodatkami/pakietami typu szpera czy skóra deski, szyberdach czy harman kardon, czyli bogato.


    Na ale stare multimedia chocby bez aa/acp, jak chcesz 2 gen z aa/acp albo 3 gen(polift, ewentualnie touch) to w przedziale 3-10tys sa rozwiazania na ori gratach niektóre nowe radia. Przy takim upgrade moge tez robić konwersję jeśli nie masz kogos
    A to kompletnie nie chodzi o to, czy mi pasuje czy nie. Auto kupione więc pasuje. Po prostu z czystej ciekawości w oczekiwaniu na wóz chciałem zasięgnąć info czy dużo opcji można bylo sobie dołożyć czy też nie.
    Dzięki za pomoc!\

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Tyle to każdy matoł się raczej domyśli. Pytanie co z pompą wody.
    To ty chyba się nie domyśliłeś skoro piszesz o "zanurzeniu w cieczy" i pompie wody.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Tyle to każdy matoł się raczej domyśli. Pytanie co z pompą wody.
    Z tego co sprawdziłem w katalogu, to opcja ta występuje tylko na rynek Kanada i USA, biorąc pod uwagę, że większość z nas ma auta krajowe lub z rynku EU, a i na tamte rynki występowało jako opcja dodatkowa (więc zapewne spotykana jest w autach z zimnych rejonów) więc pewnie niewielu tą opcję ma. Może ktoś z posiadaczy tej opcji opisze i ewentualnie wstawi fotki, gdyż po nr katalogowym, nie udało mi się żadnych poszukać w necie. Numer katalogowy to 50054977, a aktualna cena to 5613,90 brutto Zastosowanie ma w Giulia/Stelvio/Tonale.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2023-10-17 222434.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	50.0 KB
ID:	288230

    Co do pompy wody, to istnieją przecież także pompy wody elektryczne (są przecież na pokładzie Giulia/Stelvio), jednak co także bardzo prawdopodobne, pompa może być także wbudowana w tenże podgrzewacz.

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Andrzejek, nie mam pojęcia jak jest, czy żeby wsadzić tą grzałkę (sam dałem do niej wyżej linka, więc jednak się domyśliłem) to trzeba wykręcić jakąś zaślepkę do kanału wodnego, czy też jest to tylko normalnie otwarty "suchy" otwór w bloku na grzałkę która przez powietrze grzeje punktowo blok. Stąd tekst o zanurzeniu.
    Jeżeli pompa w Alfie nie może działać bez włączonego silnika, elektrycznie, i rozprowadzać ciepło z grzałki równomiernie po całym bloku, to całe to rozwiązanie wydaje się średnio skuteczne.

    Są natomiast na rynku podgrzewacze, tańsze niż $150, wyposażone w grzałkę i pompkę elektryczną do włączenia w szereg z małym obiegiem. I to wydaje się znacznie lepsze niż pomysł ori.

    Krzysztof Fly, marna szansa żeby w elemencie "1" była jakaś pompka. Gabarytowo wygląda to na samą grzałkę.
    To chyba jest to co linkowałem wcześniej
    https://www.carid.com/mopar/engine-b...8259074aa.html
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 17-10-2023 o 22:04

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Krzysztof Fly, marna szansa żeby w elemencie "1" była jakaś pompka. Gabarytowo wygląda to na samą grzałkę.
    To chyba jest to co linkowałem wcześniej
    https://www.carid.com/mopar/engine-b...8259074aa.html[/QUOTE]

    Sęk w tym, że czasami element na rysunku w katalogu, nie wygląda tak jak w rzeczywistości, stąd pisałem, że nie udało mi się poszukać real foto tej części. Być może ktoś z forumowiczów, posiadający auto z rynku Kanada/USA ma tą opcję, to można by to było sfotografować. A dodatkowa pompka wody elektryczna jest chyba na wyposażeniu większości (jeśli nie każdego egzemplarza) więc to nie jest duży problem aby ją wykorzystać. Tyle tylko, że lepiej by było wykorzystać prąd z "zewnątrz", aby nie zużywać tego z akumulatora (szczególnie, że raczej chodzi o rejony zimne).

    Co do sensu ewentualnego retrofitu, to nie ma on najmniejszego sensu, tak jak piszesz, są na rynku zdecydowanie tańsze rozwiązania (bardzo popularne w Skandynawii).

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Sęk w tym, że czasami element na rysunku w katalogu, nie wygląda tak jak w rzeczywistości, stąd pisałem, że nie udało mi się poszukać real foto tej części.
    Rozumiem.

    Jeśli jest w naszych Alfach pompka elektryczna to można by ją zasilać jakoś z tych 230V podłączanych z zewnątrz (oczywiście przez jakiś zasilacz 12VDC) i aku nie drenowane.
    Na Allegro są podgrzewarki za 400zl brutto wraz z pompką elektryczną, i całkiem małe rzędu 12cm długości. Niby polskiej produkcji nawet.
    Tak się zastanawiam może to dobre rozwiązanie również w Polsce na zimniejsze dni żeby skrócić żłopanie na ssaniu i szybciej rozrzedzić olej, szczególnie jeśli samochód nie garażowany.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    To napiszę jeszcze raz. Grzałka jest wkręcana w blok, aluminium dobrze przewodzi ciepło, więc się nagrzewa. Woda nie ma tu nic do rzeczy.

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Ok, rozumiem.
    Czy jest tu ktoś kto posiada wersję Alfy z tą opcją?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wyposażenie
    Utworzone przez mito_2010 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-02-2021, 23:40
  2. Wyposażenie Alfa 166
    Utworzone przez misio1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 25-11-2020, 13:37
  3. 147 2007 wyposażenie
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 08:50
  4. [156] wyposażenie modelu
    Utworzone przez _carlos- w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 13:45
  5. VIN a wyposażenie.
    Utworzone przez szerszeń w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 09:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory