Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Alfa Romeo Stelvio - Zakup

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa Romeo Stelvio - Zakup

    Witam!
    Swój pierwszy post przeznaczam na zapytanie odnośnie różnic w alfa romeo stelvio.
    co do mocy 200 a 280 km to z tego co się dowiedziałem to raczej jest to różnica softu, ewentualnie w młodszych rocznikach coś ktoś wspominał na tym forum, że zmienione zostały tłoki.
    jednak to mniej nurtujący mnie problem, bo skoro to różnica tylko softu w programie to można taki tuning na podniesienie mocy zlecić firmie, która się tym zajmuje.
    Bardziej jednak interesują mnie różnice czy w takim stelvio 200 km będzie inny tylny zderzak, wydechy niż w 280km ? czy to jednak nie kwestia mocy a nazwa wyposażenia ? np veloce itp ? widziałem jedno stelvio ze schowanymi rurkami i odbiera trochę urok tej laleczki.
    auto będzie pewnie ściągane z USA, więc muszę wszystko doprecyzować, żeby po wpłaceniu zaliczki nie było rozczarowań, a wiadomo też, że na pierwszym miejscu stawia się stan ogólny auta nad wyposażeniem.
    na pewno 200km wyjdzie taniej niż 280.
    jeżeli ktoś ma chwilę i wolne palce to zapraszam do podpowiedzi w tym temacie
    Pozdrawiam !

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Znajdź kogoś kto ogarnia akurat Alfy Masz kilka osób na forum
    USA z pojedynczym wydechem i 200km nie znajdziesz wiec ten problem Ci odpada. Są zdecydowanie lepiej wyposażone niż EU ale w starych rocznikach można trafić wersje bez radaru i kamery.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    bez radaru i kamery przynajmniej spokój z kradzieża auta

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    No tak bo jak nie było patentu na "radar" to po obd nie kradli....
    Błędne założenie

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    No tak bo jak nie było patentu na "radar" to po obd nie kradli....
    Błędne założenie
    akurat jestem świetnym przykładem i popieram to co mówisz. jak nie założysz w aucie jakiegoś manualnego zabezpieczenia typu odcięcie paliwo itp. to nic nie pomoże
    mi tak ukradli ponad rok temu hyundaia i40.
    dzięki za podpowiedź. na pewno na tym forum kogoś znajdę kto ogarnia alfy, ewentualnie jakąś inną godną polecenia firmę.
    właśnie ze względu na wyposażenie chciałbym pochylić się ku USA.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isengrim Zobacz post
    akurat jestem świetnym przykładem i popieram to co mówisz. jak nie założysz w aucie jakiegoś manualnego zabezpieczenia typu odcięcie paliwo itp. to nic nie pomoże
    mi tak ukradli ponad rok temu hyundaia i40.
    dzięki za podpowiedź. na pewno na tym forum kogoś znajdę kto ogarnia alfy, ewentualnie jakąś inną godną polecenia firmę.
    właśnie ze względu na wyposażenie chciałbym pochylić się ku USA.
    Hej jakbyś chciał pomocy w sprowadzeniu Stelvio pisz

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    No tak bo jak nie było patentu na "radar" to po obd nie kradli....
    Błędne założenie
    Masz tu na myśli konkretnie poprzez złącze OBD czy ogólnie CAN w miarę łatwo dostępny w innym miejscu niż radar?
    Pytam bo radar zabezpieczyłem a o innych miejscach też można by pomyśleć.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    gdziekolwiek pod odpowiedni CAN? wiesz jak kradną range rovery (mimo że one mają dobre zabezpiecznie przeciw kradzieży na walizkę - bo wykminia czas odpowiedzi i nie da Ci z daleka otworzyć auta)? jeśli nie, to otwornica akumulatorowa do metalu, 30 sek i mają wywierconą dziurę o średnicy ok 10cm w tylnej klapie, tam się podpinają i po aucie za chwilę.

    musi być dodatkowe zabezpiecznie i moja propozycja wkrótce będzie dostępna na sklepie shop.stuff4car.com i nie będzie tak droga a łatwa w montażu - da IMHO dużo (cenny czas typu 10-15minut przy łatwym montażu plug&play i wiele godzin przy wcięciu w wiązkę (drugi sposób dla bardziej ostrożnych), nawet jeśli złodziej będzie znał akurat to zabezpieczenie)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2341.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	58.2 KB
ID:	289128

    Poniżej demko jak się rozbraja do jazdy. oczywiście kod programowalny, autouzbraja się, tryb dla serwisu niezablokowany, pamiętanie, dodatkowe funkcje alarmu przechyleniowego/przyspieszeniowego, fail-safe (różne kopie ustawień w EEPROM zabezpieczone), po Ntym wpisaniu złego PINu, jest port rozszerzeń na przyszłość - jeśli będzie dobra sprzedaż i zainteresowanie rozszerzeniem to zdalny moduł z liniami przekaźników NO/NC do własnego zastosowania (np pompa paliwa, rozrusznik czy co tam kto wymyśli)

    https://photos.app.goo.gl/5fhuPuJ12y6rzJy76
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-02-2024 o 15:17
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Ogólnie to wiem jak się kradnie przez CAN. Chodziło mi konkretnie o określenie OBD użyte przez kolegę - czy miał na myśli konkretnie to złącze czy tak napisał synonimem CAN'a.
    Twoje zabezpieczenie wszyscy czekamy...
    Ja mam już na ten moment gotowe do zaoferowania przewody do zabezpieczenia wjazdu przez radar...

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Mysle że Ty i część słyszała, sle wielu nie, stad przypominam. Siedze jeszcze nad kodem- cała lista drobiazgów, tylko idzie jak idzie gdy chore zatoki od 3 tyg a ja wyladowalem na antybiotyku

    Co do OBD czy CAN, niewielka roznica IMHO z tą różnicą że jesli jest SGW, to po OBD trzeba je obejść czy to bypassem czy np softem (przeciez zlodzieje moga miec narzedzia z subskrybcją otwarcia SGW, tak jak i część niezależnych mechaników ma (bo robia tyle tego że duzo lepiej im kupic abonament niż bawic sie w bypassy)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Zakup Stelvio/Giulia po faceliftingu
    Utworzone przez elvis_bio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2832
    Ostatni post / autor: 04-12-2023, 23:51
  2. Stelvio zakup 2.0 280 od Dilera
    Utworzone przez Bartin w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-04-2023, 11:33
  3. Zakup używanego Stelvio
    Utworzone przez zdun8 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 08-05-2022, 00:31
  4. Stelvio - zakup z rynku wtórnego
    Utworzone przez TiDzeJ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-01-2021, 20:44
  5. [Stelvio] Zakup 2 Alfa Romeo Stelvio.
    Utworzone przez smook1982 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 12:34

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory