Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: Awaria pompy paliwa (kolejna) Stelvio 2.0 TB

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Pompa zbiera z dołu baku przecież, więc jazda na rezerwie nie spowoduje, że coś zostanie zaciągnięte do układu.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tu akurat już wyższych leveli niż ASO autoryzowane przez Alfa Romeo nie ma.

    Ale - pamiętając o zatrzymujących się na drogach giuliach z powodu braku paliwa mimo że wskaźnik pokazuje że jest może to być faktycznie wówczas przyczyną.
    Btw nie mam pojęcia jak pompa w Giulia/stwlvio jest zbudowana czyli czy ma zintegrowany filtr paliwa czy osobny dalej w układzie. Jak osobny warto też zmienić bo może wszystkich opiłków nie wyłapać a przytkane wtryskiwacze to kaplica dla silnika jesli jak przystało na Alfę obrywa co jakiś czas.. W sumie to i wtryski przynajmniej w do sprawdzenia.
    auta zatrzymywały się bo wskaźniki są do bani - tzn nie pokazują powtarzalnie - trzeba uważać szczególnie po odłączeniu aku czy jakimś updatcie. U mnie (soft BCM 724) jest tak, że jak bez odłączania aku dojeżdżę do czerwonej rezerwy i powiedzmy podjadę 5km później na stację to wchodzi ok. 52L, mimo że zasięg pokazuje nawet w w stylu 20-30km (miasto) - czyli bardzo bezpiecznie jeśli chodzi o zapas aby sie nie zatrzymać./nie jeździć na oparach. Natomiast, o czym boleśnie się przekonałem 2x, jeśli po poprzednim tankowaniu odłączyłem aku, to dojazd do czerwonej rezerwy to już stan krytyczny jak się okazuje - 2x w zeszłym roku niedojechałem w takiej sytuacji do stacji (mimo że od razu kierowałem się do najlbliższej) i co najlepsze to wchodziło 5L paliwa przyniesione w kanisterku a po podjechaniu na stację jeszcze 55L.... Czyli rozstrzał ok 8L pomiędzy dwoma przypadkami. Teraz mam już nawyk z tankowaniem - jak zaświeci się rezerwa pomarańczowa, to sprawdzam czy mój trip B nie jest skasowany żeby mieć pewność, że mam tam nabite więcej km niż 1 tankowanie, jeśli tak to spokojnie drenuję czerwoną rezerwę i potem udaje się zatankować te 53L powiedzmy, ale jeśli był skasowany, to jadę na stację zanim czerwona rezerwa wyskoczy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Kolejna awaria sprzęgła
    Utworzone przez Vinc w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 21:18
  2. Kolejna awaria 147 FL kopci na niebiesko i stracił moc.
    Utworzone przez maanieek112 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 06:29
  3. Awaria pompy wody
    Utworzone przez loloplay w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-07-2015, 12:38
  4. awaria pompy wspomagania
    Utworzone przez viper w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 19:14
  5. awaria pompy paliwa AR 146 1.6 boxer
    Utworzone przez paty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-05-2007, 18:35

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory