Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Temat: System start stop

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    spoko, tylko jak masz w tej toyocie 15Ah, to ładuj z ograniczeniem na 1.5A AGMa - tak przynajmniej podają we wszystkich źródłach. ja AGMa w Giulii ładuję na 14.7V za to (parę razy w roku muszę naładować, bo za dużo różnych prób, retrofitów, eksperymentowania z nowymi produktami, testowania kolejnych wersji/dodanych funkcji/poprawek itp).
    Dokładnie tak robię! Ogólnie dla zasady nie przekraczam w niczym 10% dla bezpieczeństwa.
    Jak siedzę na doświadczeniach z audio czy radarem to nonstop na ładowarce bo bym aku zabił w godzinę czy dwie szarpiąc prądem do basu czy włączając/wyłączając samochód co chwila. A teraz mnie naszło na przednią kamerę to znowu jazda z eksperymentami :-).

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cześć

    Czy jest możliwość, że aku spada poniżej 65% (SS wyłączony) po ok tygodniu krótkich jazd od pełnego ładowania?
    Codziennie 2 krótkie jazdy po kilkanaście minut (pracuję z domu, podrzucam dzieciaki do szkoły, sklep i dom, a potem odbiórka), może z jedna dłuższa, czy to jest wskazówka, ze coś jest nie tak?
    Julka stoi w ogrzewanym garażu.

    Zdaję sobie sprawę, że pytanie bardzo ogólne i "to zależy", ale czy to może być aż taka skala degradacji aku?
    Miernik pokazał 12,7V po uśpieniu systemów.

    EDIT: Pomyłka, około 12 dni od ładowania.
    Ostatnio edytowane przez jo_gurt ; 19-03-2024 o 11:00

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Od "pełnego ładowania" tzn od jakiej wartości IBS? Myślę, że raczej nie powinno Ci spaść o więcej niż 5%, przynajmniej u mnie jak naładuję na 85% (długo trzeba żeby wyciągnąć powyżej 95) to też długo trzeba żeby zeszło poniżej 80. Oczywiście jak powiedziałeś "to zależy" jakie te traski się robi.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo_gurt Zobacz post
    Cześć

    Czy jest możliwość, że aku spada poniżej 65% (SS wyłączony) po ok tygodniu krótkich jazd od pełnego ładowania?
    Codziennie 2 krótkie jazdy po kilkanaście minut (pracuję z domu, podrzucam dzieciaki do szkoły, sklep i dom, a potem odbiórka), może z jedna dłuższa, czy to jest wskazówka, ze coś jest nie tak?
    Julka stoi w ogrzewanym garażu.

    Zdaję sobie sprawę, że pytanie bardzo ogólne i "to zależy", ale czy to może być aż taka skala degradacji aku?
    Miernik pokazał 12,7V po uśpieniu systemów.

    EDIT: Pomyłka, około 12 dni od ładowania.
    czyli te kilkanaście km za każdym razem rozdziela Ci sie jeszcze na wyłączenie auta pod szkołą, potem pod sklepem potem pod domem, i znów po południu to samo.
    ciężko dokładnie powiedzieć. czy masz jakiś GPS tracker? albo kamerkę w trybie czuwania/detekcji obrazu - takie pobierają całkiem niemało (w perspektywie nastu dni - np moja poprzednia Viofo A119S żarła ok 2.5Ah dziennie czyli jakieś 30% idealnego aku o 100% pojemności w te 12 dni).
    Kolejna sprawa aktualizacje centralek, szczególnie tego badziewia TBM/alfa connect - w starszych wersjach potrafiły w noc rozładować aku (chyba się zawieszały i naparzały na full power). Gdzie parkujesz? Tu też pod kątem TBM/alfa connect - w końcu to się komunikuje cały czas z siecią i żre stale coś.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Od "pełnego ładowania" tzn od jakiej wartości IBS? Myślę, że raczej nie powinno Ci spaść o więcej niż 5%, przynajmniej u mnie jak naładuję na 85% (długo trzeba żeby wyciągnąć powyżej 95) to też długo trzeba żeby zeszło poniżej 80. Oczywiście jak powiedziałeś "to zależy" jakie te traski się robi.
    Jeszcze nie dorobiłem się ELMa, więc nie wiem :/ Ale zdaje się koło 14V było?
    Niedługo mam dłuższy wyjazd, ale po powrocie znów naładuję max i będę to monitorował dokładniej.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czyli te kilkanaście km za każdym razem rozdziela Ci sie jeszcze na wyłączenie auta pod szkołą, potem pod sklepem potem pod domem, i znów po południu to samo.
    ciężko dokładnie powiedzieć. czy masz jakiś GPS tracker? albo kamerkę w trybie czuwania/detekcji obrazu - takie pobierają całkiem niemało (w perspektywie nastu dni - np moja poprzednia Viofo A119S żarła ok 2.5Ah dziennie czyli jakieś 30% idealnego aku o 100% pojemności w te 12 dni).
    Kolejna sprawa aktualizacje centralek, szczególnie tego badziewia TBM/alfa connect - w starszych wersjach potrafiły w noc rozładować aku (chyba się zawieszały i naparzały na full power). Gdzie parkujesz? Tu też pod kątem TBM/alfa connect - w końcu to się komunikuje cały czas z siecią i żre stale coś.
    Jest trochę świateł po drodze (3) i tam SS się załączał, więc wyłączeń było trochę więcej.
    Kamerkę mam bez postojowego i tyle z niestandardowych dodatków.
    Parkuję w garażu w bryle domu.


    Czyli wniosek by był taki, że jednak coś za szybko :/

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo_gurt Zobacz post

    Jest trochę świateł po drodze (3) i tam SS się załączał, więc wyłączeń było trochę więcej.
    Kamerkę mam bez postojowego i tyle z niestandardowych dodatków.
    Parkuję w garażu w bryle domu.


    Czyli wniosek by był taki, że jednak coś za szybko :/
    czekaj, teraz piszesz że SS sie załączał, a w oryginalnym poście napisałeś "(SS wyłączony)". zdecyduj się zatem.

    skoro SS był właczony to masz normalne zachowanie. SS uruchamia się w określonych warunkach, ale jeśli SoC aku jest minimum 65%. parę dni jeżdżenia na krótkie trasy, nawet z nowym i 100% naładowanym aku, do tego skrzyżowania na których SS wyłączył silnik i masz 65% i koło niego już oscylujesz, z czasem aku traci pojemność bo wiecznie tak sobie naładowany, zaczyna być mniej i syzbciej spadać, potem czesto masz poniżej 50% to już ogrzewanie szyby tył nie działa i jeszcze aku traci pojemność.
    wielu przez to przechodziło.

    SS sprawdza sie u kilku procent kierowców, tych co jeżdżą długie trasy że moga podładować i zbudować zapas jakiś (choć i tak dzięki inteligentemu ładowaniu nie da się zbudować wiele więcej niż 80%), a potem gdzieś wjadą w miasto i parę razy wyłączy im się silnik i nie robi to aż takiego problemu.

    tacy jak ty(i ja), i 95+% kierowców niestety nie ma szans odbudowywać zużycia energii na postoju jeżdżąc głównie krótkie odcinki.

    S&S to bzdura która została narzucona przez producentów do sztucznego zaniżania emisji CO2 na papierze i stąd niższych opłat.
    Podobnie inteligentne ładowanie, które mało co łąduje powyżej 75% a nic (tylko przy hamowaniu) powyżej 85%.

    Stąd jest S&S dezaktywator na moim sklepie, a wkrótce będzie IBS/aku tester/faker żeby tez można było lepiej doładować aku np wybierając się w dłuższą trasę (na 95% a nie na 80% ) i zbudować zapas, spowolnić proces starzenia się aku itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    czekaj, teraz piszesz że SS sie załączał, a w oryginalnym poście napisałeś "(SS wyłączony)". zdecyduj się zatem.

    skoro SS był właczony to masz normalne zachowanie. SS uruchamia się w określonych warunkach, ale jeśli SoC aku jest minimum 65%. parę dni jeżdżenia na krótkie trasy, nawet z nowym i 100% naładowanym aku, do tego skrzyżowania na których SS wyłączył silnik i masz 65% i koło niego już oscylujesz, z czasem aku traci pojemność bo wiecznie tak sobie naładowany, zaczyna być mniej i syzbciej spadać, potem czesto masz poniżej 50% to już ogrzewanie szyby tył nie działa i jeszcze aku traci pojemność.
    wielu przez to przechodziło.
    Może nie zrozumieliśmy się, może niejasno opisałem.
    Przez te 12 dni od naładowania aku prostownikiem SS działał, tj wyłączał silnik na światłach i to w miarę szybko zaczynał działanie, nawet olej się nie zaczynał grzać.
    Natomiast wczoraj przestał się załączać, tj silnik działa cały czas w dokładnie tych samych miejscach co wcześniej się wyłączał.
    12 dni, żeby rozładować aku poniżej 65%. Zastanawia mnie czy tak szybkie rozładowanie to normalne zachowanie.

    Co do sensu SS - jak najbardziej się zgadzam: brak. Natomiast mam opory przed modyfikacjami "na stałe" póki jest gwarancja.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    U mnie ładowanie ciągłe jest do równo 79%. Wskakuje 80 i wtedy już tylko podczas hamowania.
    Ogólnie jak SS jest wyłączony i jak naładuję do 90-95% to mam kilka tygodni jeżdżenia bez zejścia poniżej 80. Głównie krótkie trasy. Plus aku mam teoretycznie szrot bo ze dwa razy go kiedyś ubilem do 8V podczas jakichś eksperymentów z audio. Ale widać że za bardzo mu to nie zaszkodziło wbrew obiegowym opiniom.

    Jo_gurt, piszesz o ładowaniu do pełna ale skąd Ty to wiesz że do pełna skoro nie masz elma. Zgaduje, że ładowarka kończy Ci cykl i coś tam zaświeca, ale to nie świadczy o żadnej "pełności". Co za ładowarka tak w ogóle?
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 19-03-2024 o 13:07

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tak, a czego się spodziewasz. na początku strategia ładowania jest że właściwie powyzej 75% masz małe ładowanie a powyżej 85% tylko przy hamowaniu. To kolejna bzdura dzisiejszych aut, tylko po to żeby w sztucznym teście spalarnia/emisji (gdzie dostarczą wóz z aku 100% naładowanym), wychodzi ciut mniej.

    tak wiec jeżdżąc na krótkie odcinki do tego korzystając ze S&S (pprzecież gra muzyka, chodzi wentylator, światła, robisz rozruch - każde zatrzymanie to powiedzmy 0.1-0.5% mniej naładowania dodatkowo leci), za kilka dni masz 75%. potem masz już przynajmniej pełne ładowanie, ale dalej korzystasz ze SS wiec dalej rozładowujesz. 12 dni ze SS i krótkimi trasami, 65% brzmi rozsądnie. potem już nie spada bo nie wyłącza SS, ale pojedziesz 10km, podładuje Ci się na 66% i zaraz Ci zaś SS wyłączy silnik i zaś na 65%. Auta które tak jeżdżą jak Ty czy ja, gdzie wszystko jest sprawne i aku dobry, trzymają się ok 65% naładowania +- powiedzmy 2%. Jak wyłaczysz SS to w takim aucie masz już raczej ok 75-78% - tu zaś zaczyna spadać ładowanie więc nie idzie nabić więcej.

    Mój dezaktywator (shop.stuff4car.com), montujesz w 1 minutę, możesz wyłączyc, możesz wyjąć. Tak tylko nadmienię, że niektórzy dealerzy biorą ode mnie dla klientów regularnie i oni montują.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Jo_gurt, piszesz o ładowaniu do pełna ale skąd Ty to wiesz że do pełna skoro nie masz elma. Zgaduje, że ładowarka kończy Ci cykl i coś tam zaświeca, ale to nie świadczy o żadnej "pełności". Co za ładowarka tak w ogóle?
    No nie wiem Tyle ile mi woltomierz pokaże.
    Prostownik mam o taki dokładnie: https://www.lidl.pl/p/ultimate-speed...24v/p100361587
    ELM miałem ale mi zaginął w akcji, może został w sprzedanym samochodzie.
    Coś jest specjalnie polecanego do MyGiulia?

    Cytat Napisał epsonix
    Mój dezaktywator (shop.stuff4car.com), montujesz w 1 minutę, możesz wyłączyc, możesz wyjąć. Tak tylko nadmienię, że niektórzy dealerzy biorą ode mnie dla klientów regularnie i oni montują.
    Ja mam duże opory przed rozbieranie plastików, bo mam talent do połamania Ale rzeczywiście wygląda prosto. Nie złapie błędów po odłączeniu panelu?

    Dzięki panowie za odpowiedzi, ciągniecie poziom tego forum do góry!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] System Start stop
    Utworzone przez Lukox w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-07-2023, 20:25
  2. [Giulietta] System start & stop
    Utworzone przez TOM & JULIA w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 27-05-2021, 21:42
  3. Giulia system START-STOP
    Utworzone przez szopp w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-06-2017, 21:41
  4. [MiTo] system start&stop coś nie halo
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:03
  5. [159] System start stop
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 22:03

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory