Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Rozum mówi Stelvio, serce - Giulia. Co brać?

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Przy budowie domu te 3cm różnicy w prześwicie wielkiej różnicy nie zrobi. Problemem za to może być bagażnik, a w zasadzie jego bardzo mały otwór załadunkowy. Ja bardziej zastanawiałbym się nad rozwiązaniem Stelvio lub Gulia + jakiś gruz do obsłużenia budowy typu 15-letnie Doblo/Berlingo za ~10tysięcy.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Giulia + jakiś gruz tego typu, mam, polecam.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Sam długo myślałem i biegałem z miarką do salonu obawiając się prześwitu Julki, ale jak się okazało - zupełnie bezpodstawnie. Ona tylko tak groźnie wygląda, to jest serio stosunkowo praktyczny samochód dupowóz-daily, który fajnie jedzie. Np. honda jazz wisi minimalnie niżej (porównanie z pierwszej ręki), a nikt o tym nie myśli kupując jazza. Zresztą sam prześwit ma znaczenie tylko w specyficznych warunkach - koleiny, jakaś blokada bramy itp. Istotniejszy jest kąt natarcia/zjazdu, a tu Julka ze względu na króciutki ryjek i tyłek ma się dobrze (przez to za to cierpi kąt zawracania, ale to już inna sprawa), ale np gorzej przy załamaniach wypukłych przy zjeździe.
    Jak dotąd nie miałem problemu z żadnym spowalniaczem-śpiącym policjantem, łącznie z takimi z kostki przed którymi robią się koleiny i przez to "rosną".

    Co do miejsca na kanapie - ja tam przekonywać nikogo nie będę, najlepiej samemu sprawdzić Ja tak sprawdzałem w salonie, bo chwilę się wahałem między J a S, ale dość krótko. Julka dla mnie jest ładniejsza, wygodniejsza i lepiej jedzie. Wszystko czysto subiektywnie.

    Ale jako drugi samochód mam outbacka, więc do wożenia europalet jest co innego

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo_gurt Zobacz post
    Sam długo myślałem i biegałem z miarką do salonu obawiając się prześwitu Julki, ale jak się okazało - zupełnie bezpodstawnie. Ona tylko tak groźnie wygląda, to jest serio stosunkowo praktyczny samochód dupowóz-daily, który fajnie jedzie. Np. honda jazz wisi minimalnie niżej (porównanie z pierwszej ręki), a nikt o tym nie myśli kupując jazza. Zresztą sam prześwit ma znaczenie tylko w specyficznych warunkach - koleiny, jakaś blokada bramy itp. Istotniejszy jest kąt natarcia/zjazdu, a tu Julka ze względu na króciutki ryjek i tyłek ma się dobrze (przez to za to cierpi kąt zawracania, ale to już inna sprawa), ale np gorzej przy załamaniach wypukłych przy zjeździe.
    Jak dotąd nie miałem problemu z żadnym spowalniaczem-śpiącym policjantem, łącznie z takimi z kostki przed którymi robią się koleiny i przez to "rosną".

    Co do miejsca na kanapie - ja tam przekonywać nikogo nie będę, najlepiej samemu sprawdzić Ja tak sprawdzałem w salonie, bo chwilę się wahałem między J a S, ale dość krótko. Julka dla mnie jest ładniejsza, wygodniejsza i lepiej jedzie. Wszystko czysto subiektywnie.

    Ale jako drugi samochód mam outbacka, więc do wożenia europalet jest co innego
    Jasne i pewnie ci się nie uda. Samo wyprofilowanie kanapy to nie wszystko. Mam 2 m wzrostu, za mną w giulii nawet dziecko nie usiądzie, w stelvio jakoś się wciśnie. Z fotelikiem tak jak kolega wyżej pisał w giulii też problem. Stelvio jest większe,bardziej praktyczne. Giulia lepiej się prowadzi i IMO jest bardziej "sexy" jak to Pertyn w którymś teście trafnie ujął.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    to zależy ;-) to dwa rozne samochody. ja kupilem stelvio tylko dlatego ze nie bylo julki kombi (ale julke i tak kupilem), czesto woze szose w srodku i przydaje sie dodatkowa przestrzen w bagazniku. poza tym wg mnie same minusy wzgledem julki
    - siedzi sie wysoko jak na taborecie ale to wada subiektywna, tak jest w kazdym suvie, nie wszystkim przeszkadza
    - wiecej pali - wada obiektywna
    - jest glosniejsze - wada obiektywana
    - pomijam wlasciwosci jezdne i dynamike - wada obiektywna, aczkolwiek Stelvio jest najlepsza w klasie pod tym wzgledem, z drugiej strony nikt na co dzien i tak nie wykorzystuje tego potnecjału

    jezeli chodzi o komfort to nie widze duzej roznicy mimo ze mam julke Q. mam 4 osobowe rodzine z dwojka nastolatkow ponad 1m86 i miescimy sie z bagazami bez problemu w julce i stelvio, zakladajac brak roweru.

    oba samochody sa niedocenionymi gwiazdami w swojej klasie ale miedzy soba sie oczywiscie roznia. cokolowiek wybierzesz bedziesz zadowlony

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2023
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 2.0 200KM Q4 2018
    Postów
    19

    Domyślnie

    Wszystko w zależności od potrzeb. Ja na tylną kanapę Stelvio na wcisk wpycham trójkę dzieci, w tym 2 w fotelikach. Jest słabo ale da się. Być może do Julki też by się dało. Ale nie dałoby się wcisnąć do bagażnika ponad 30 kilowego labradora w warunkach umożliwiających przeżycie Tak więc dla większej rodziny z dodatkami to raczej SUV niż sedan...

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Red_Sebald Zobacz post
    Wszystko w zależności od potrzeb. Ja na tylną kanapę Stelvio na wcisk wpycham trójkę dzieci, w tym 2 w fotelikach. Jest słabo ale da się. Być może do Julki też by się dało. Ale nie dałoby się wcisnąć do bagażnika ponad 30 kilowego labradora w warunkach umożliwiających przeżycie Tak więc dla większej rodziny z dodatkami to raczej SUV niż sedan...
    Coś w tym pewnie jest. Czasem trzeba się poświęcić i kupić SUV'a, albo vana. Sensownym rozwiązaniem byłby pewnie kombi, ale nie ma go w ofercie AR, a szkoda...
    U mnie problem z bagażem rozwiązał zestaw toreb dedykowanych do Giulii - efektywne wykorzystanie bagażnika robi robotę.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Kolega pisze że potrzebuje auta również w czasie budowy domu. Mi osobiście szkoda byłoby auta za ~100-150tys., a nawet za 50tys, żeby tym budowę ogarniać. Bo trzeba przywieźć worek kleju na cito i oczywiście coś się rozsypie, albo jakieś inne rury co przez otwór na narty w kabinie szkód narobią, donica z kwiatkiem się wywróci, wiaderko z farbą czy inny rozpuszczalnik. A Gulia kusi, żeby szybciej po zakrętach. Murarz taczką zawadzi itd. Uszkodzeń auta przy budowie domu nie uniknie się. No chyba, że ktoś się ograniczy do wizyty na polu z kierownikiem budowy i drugi raz przyjedzie na odbiór. Do budowy domu trzeba sobie wliczyć w koszty jakiegoś taniego dostawczaka i jak ten przeżyje budowę, urządzanie domu i przeprowadzkę, to go sprzedać dalej za grosze. A jak gruzik nie przeżyje to nikt po nim nie będzie płakał.

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Właśnie dlatego powiedziałem "bierz Dacię" na czas budowy a porządny samochód jak już będzie po sprawie i czysto.

  10. #20
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Jeśli chodzi i porównanie obu modeli po 5 latach mogę powiedzieć tak:
    I. Przewaga giulii : 1. znacznie wyższy komfort jazdy a w szczególności wybierania nierówności- stelvio to taczka. 2. mniejszy hałas, 3 znacznie niższe spalanie - szczególnie poza miastem. w stelvio ciężko zejść poniżej 8 litrów.
    II. Przewaga stelvio 1. lepsza widoczność, 2. praktyczniejszy bagażnik z możliwością rozłożenia kanapy, 3 . większa przestrzeń wewnątrz 4.możliwość posiadania koła zapasowego .5 znacznie większy prześwit.

    i teraz do tematu budowy- tez jestem w trakcie budowy domu i nie wyobrażam sobie giulii w tych warunkach- na bank coś urwiesz- nie licz na fart bo na dłuższa metę coś odpadnie pęknie albo sie urwie - takie prawo murphiego.

    natomiast polecam inne autko takie do 20-30 tyś - ja mam lancie Ypsilon III momo design którą żona używa na dojazdy do pracy a ja jadę popołudniami na budowę i wbrew pozorom meega pojemny wóz.
    tu nie chodzi o to żeby z auta zrobić gruz ale częstotliwość sprzątania mycia myślę - razy pięć.
    i tu nie chodzi o to aby wozić typowe materiały budowlane czy gruz ale niestety to jest budowa.

Podobne wątki

  1. Stelvio i Giulia QV
    Utworzone przez KZK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2023, 11:57
  2. La Giulia i Le Stelvio
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2019, 21:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Brera] Brera 2.2 JTS brać czy nie brać?
    Utworzone przez Nierozsadny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 16:42

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory