Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Rozum mówi Stelvio, serce - Giulia. Co brać?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Jednym z prostszych i najtańszych rozwiązań jest montaż haka i eksploatacja z przyczepą (kupno lub wypożyczalnia). Prześwit to wszystko zależy jaka jest droga dojazdowa

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie Rozum mówi Stelvio, serce - Giulia. Co brać?

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    No trochę cie poniosło z tą tylna kanapą
    Grubo go poniosło:-)

    a w temacie wątpliwości, mam stelvio, jak ktoś pisał wyżej, to taczka, na dziurach stracisz plomby jak jakieś posiadasz, na asfalcie jazda jak po szynach. Giulia jest dla mnie za ciasna, mam 188cm wzrostu, dzieciaków totalnie nie dało się tam już wcisnąć. Pomimo sporego bagażnika w stelvio, na narty i tak pakujemy się w boxa, mimo, że w pakowaniu się na wyjazdy preferuję minimalizm:-)

    Musisz przejechać się i pomierzyć w środku, ja o stelvio nie myślałem, objeżdżałem giulie a przy okazji pooglądałem stelvio i już razem zostaliśmy:-)

    Pozdrawiam


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez 68oct ; 15-03-2024 o 22:01

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    xceed :/
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki piękne za wszystkie odpowiedzi. W międzyczasie oddałem kię do naprawy i dostałem nowego qashqaia jako zastępcze - po tej przygodzie wiem, że stelvio raczej odpada, w SUVie za bardzo czuję się jakbym jechał dostawczakiem Także raczej decyduję się na giulię. Porady z dostawczakiem pod budowę domu też spoko - póki co planuję co prawda budowę z generalnym wykonawcą, ale jakby coś się zmieniło to spoko opcja takie berlingo na czas budowy.

    Z nieco innej beczki: chciałbym mieć jakiś plan zapasowy gdybym finansowo nie wydołał na budowę domu i giulię naraz. Bylibyście w stanie zaproponować coś za 70-100tyś zł jako auto na przeczekanie jednego, może 2 lat? Coś co daje jakąś przyjemność z jazdy, bo moja xceed jest nudna do bólu. Najlepiej coś maks 6 letniego, żeby można było wrzucić normalny leasing Myślałem o golfie GTI, choć z wyglądu mi się kompletnie nie podoba. Z wymagań to w zasadzie benzyna, automat, 4 drzwi i grzane siedzenia, no i jakiś fun z jazdy.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    80

    Domyślnie

    Dacia Duster

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nelson Zobacz post
    Dacia Duster
    Ale tylko "w gazie"

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    deleted
    Ostatnio edytowane przez jo_gurt ; 21-03-2024 o 15:54

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Nad czym mamy się tu zastanawiać? Najpierw pytałeś o różnice stelvio/giulia i kwestie praktyczności giulii no i spoko, w tym temacie wielu z nas ma coś do powiedzenia. Ale teraz? Mamy wybrać ci auto? To już twój ból głowy, z własnego doświadczenia wiem,że przy budowie domu zawsze na koniec braknie ci pieniędzy, ile byś ich nie miał. Po prostu dysponując większą gotówka, pozwolisz sobie w trakcie budowy na więcej i finał będzie taki sam. Więc kup sobie samochód na jaki cię stać i jaki potrzebujesz bo w perspektywie wydania 1000000- 1500000 zł na średniej wielkości dom w średnim standardzie to dywagacje czy oszczędzić na zakupie auta 100000zl nie mają sensu. Pozdrawiam

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    xceed :/
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki za analizę finansową, ale korzystając że założyłem temat na forum samochodowym, pozwoliłem sobie zadać jeszcze jedno dość proste, konkretne pytanie: co fajnie jeździ za 70-100tyś. Jak ktoś rzuci coś ciekawego to fajnie, jak nie (bo np. tutaj tylko o Alfie) to też spoko.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    80

    Domyślnie

    Ale przecież w tym wszystkim nie chodziło o samochód, tylko o to, żeby niby mimochodem pochwalić się, że "budujesz dom".

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał van Zobacz post
    W międzyczasie oddałem kię do naprawy i dostałem nowego qashqaia jako zastępcze - po tej przygodzie wiem, że stelvio raczej odpada, w SUVie za bardzo czuję się jakbym jechał dostawczakiem
    Ja bym Stelvio z Qashqaiem nie porównywał. Qashqai to toczydełko, w Stelvio czuć jednak cuore sportivo.

Podobne wątki

  1. Stelvio i Giulia QV
    Utworzone przez KZK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2023, 11:57
  2. La Giulia i Le Stelvio
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2019, 21:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Brera] Brera 2.2 JTS brać czy nie brać?
    Utworzone przez Nierozsadny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 16:42

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory