Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Rozum mówi Stelvio, serce - Giulia. Co brać?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2024
    Auto
    xceed :/
    Postów
    3

    Domyślnie Rozum mówi Stelvio, serce - Giulia. Co brać?

    Cześć,
    Obecnie jeżdżę kią xceed, od ponad roku marzę by następnym autem była Giulia. Mam zamiar przeznaczyć ok 120-140tyś, 280km z napędem 4x4, kupować będę we wrześniu. Mocno się obawiam tego jak na polskich dziurach poradzi sobie zawieszenie, nie widziałem nigdy by ktoś narzekał w tej kwestii, ale na przyszły rok planuję budowę domu i niemal na pewno będzie trzeba dojeżdżać kawałek podziurawioną/szutrową kiepskiej jakości drogą. Pytanie czy wg Was nie dostanę na dłuższą metę z czymś takim pier*olca? Czy moglibyście powiedzieć jak użytkuje się Giulię na typowo polskich dziurawych drogach? Czy jest to auto raczej wyłącznie na dobre drogi, czy też w miarę możliwości poradzi sobie czasami również na tych fatalnych? Xceed ma 184mm prześwitu, wg internetu Giulia ma 155mm - niby nieduża różnica, ale już xceedem czasami jest ciężko gdy jeżdżę po wiochach w poszukiwaniu działki pod budowę domu Więc jeśli takie wyprawy dla Giulii to za duży problem, to pozostaje mi moje wymarzone auto nr2, czyli Stelvio.
    Dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Giulia Veloce/ AGP
    Postów
    25

    Domyślnie

    Jeżeli jedyny powód do wyboru Stelvio to kiepska jakość drogi to bierz Giulie. Po co potem żałować?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Giulia lepiej się prowadzi, zachęca do ostrzejszej jazdy. Stelvio dużo bardziej przestronny, praktyczny bagażnik bo ten w giulii to lipa, wygodniej się wsiada i wysiada i też się świetnie prowadzi ale nie tak jak giulia. Tyle z moich obserwacji, ja użytkuje stelvio, żona giulie

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Giulia lepiej się prowadzi, zachęca do ostrzejszej jazdy. Stelvio dużo bardziej przestronny, praktyczny bagażnik bo ten w giulii to lipa, wygodniej się wsiada i wysiada i też się świetnie prowadzi ale nie tak jak giulia. Tyle z moich obserwacji, ja użytkuje stelvio, żona giulie
    Julka ma więcej miejsca na tylnej kanapie niż Stelvio. Bagażnik zgoda.

    Co do zwieszenia - Julka jest zaskakująco komfortowa.
    Jedyny zarzut jaki mam, to że już dwa razy drobne kamyczki wpadły mi w zaciski klocków i wytrwały jęki rodem z horrorów, ale może to wina felgi (mam śmigło).

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Ja bym brał Dacie i zutylizował złoma po zakończeniu budowy, a dopiero wtedy szukał wymarzonego...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo_gurt Zobacz post
    Julka ma więcej miejsca na tylnej kanapie niż Stelvio. Bagażnik zgoda.

    Co do zwieszenia - Julka jest zaskakująco komfortowa.
    Jedyny zarzut jaki mam, to że już dwa razy drobne kamyczki wpadły mi w zaciski klocków i wytrwały jęki rodem z horrorów, ale może to wina felgi (mam śmigło).
    No trochę cie poniosło z tą tylna kanapą

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2024
    Auto
    Giulia 2.0T MY23
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    No trochę cie poniosło z tą tylna kanapą
    No niezbyt. W Stelvio jest stołek prawie pionowy, w Julce wsiadasz trochę za koło.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    też miałem podobne dylematy. jak wezmiesz Giulię Q4 to stockowe sprężyny są ciut wyższe niż w wersjach RWD - ok 20mm przód, tył ok 8mm, powinno dać radę na dziurach - sam miałem marny dojazd pod dom przez lata, potem nawet na eibachu wjeżdżałem. zawieszenie jest bardzo solidne porównując do innych aut (szczególnie przedliftowej 159), choć u mnie w Giulii po ponad 5 latach urwał się łącznik stabilizatora (wyskoczyła kula z przegubu) a teraz zaczęło mi stukać w tylnym prawym kole (nie wiem amortyzator, jego łożysko czy coś innego? nie mam czasu się tym zająć - auto potrzebne do development testowania nowych produktów - musi poczekać naprawa)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Giulia spokojnie daje radę na gorszych drogach. Zawieszenie daje bez problemu radę nawet na gorszych drogach. Jak pisał Epsonix, prześwit w wersji Q4 jest w zupełności wystarczający. Dla mnie jedyny plus Stelvio, to większy i łatwiejszy w załadunku bagażnik. Za to różnica w prowadzeniu jest ogromna, choć Stalvio, jak na SUV'a, prowadzi się dobrze.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Neroslaw
    Dołączył
    05 2021
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Stelvio Veloce 2.0 280 KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał jo_gurt Zobacz post
    Julka ma więcej miejsca na tylnej kanapie niż Stelvio. Bagażnik zgoda.
    Dziwne bo jak testowałem i jedno i drugie to w Giulii ledwo się zmieściłem sam za sobą (mam 185 cm), a w Stelvio nie ma tego problemu. Wtedy też przymierzałem fotelik z bazą i w Julce nie dałem rady zamontować bez podjechania fotelem do przodu, a w Stelvio też mi jakoś wszystko weszło bez problemu.

    Co do dylematu autora: zależy do czego auta potrzebujesz i jaki styl życia prowadzisz. Ja wziąłem Stelvio bo w Giulii psa do bagażnika bym nie zapakował, a jeszcze małe dziecko w foteliku... jakoś Giulia mi nie podeszła. W międzyczasie pies odszedł, doszedł kolejny brzdąc, po drodze budowa domu, więc auto też parę rzeczy długich pomogło przewieźć. Stelvio to mój pierwszy SUV i nie wyobrażam sobie już powrotu do sedana / kombi. No chyba że jakaś zabawka do polatania w wolnym czasie.

Podobne wątki

  1. Stelvio i Giulia QV
    Utworzone przez KZK w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-06-2023, 11:57
  2. La Giulia i Le Stelvio
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2019, 21:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. [Brera] Brera 2.2 JTS brać czy nie brać?
    Utworzone przez Nierozsadny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 16:42

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory