Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Immobilizer z funkcjami alarmu przechyłowego i wstrząsowego dla Giulii i Stelvio

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie Immobilizer z funkcjami alarmu przechyłowego i wstrząsowego dla Giulii i Stelvio

    Chciałbym zwrócić Wam uwagę na coś, co może być interesujące dla niektórych członków forum. Przepraszam, ponieważ jest to trochę komercyjny post, ale z drugiej strony uważam, że ważne jest aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych samochodów w dzisiejszych czasach, gdy samochody te są kradzione w ciągu 1-2 minuty.

    Nowe urządzenie zabezpieczające od STUFF4CAR trafi na rynek za około 4 tygodnie. Więcej informacji i aktualizacji zostanie przedstawionych tutaj w późniejszym terminie, a także warto śledzić profil STUFF4CAR na Facebooku, który jest głównym kanałem komunikacji. Proszę o unikanie wysyłania do mnie wiadomości PM na tym etapie - jesteśmy bardzo zajęci i już teraz mamy wiele zapytań za pośrednictwem Facebooka, co tylko mnie spowalnia nas. Zamiast tego obiecuję, że będę publikował wszystkie informacje na naszym Facebooku, a także starał się aktualizować wątki na forach.

    Krótki film prezentujący podstawowe działanie znajduje się tutaj:


    Urządzenie oferuje następujące funkcje:

    • immobilizer - przycisk START nie działa dopóki nie zostanie wprowadzony kod PIN za pomocą przycisków sterowania radia (zabezpieczenie przed kradzieżą w przypadku dostępu przez radar, walizek, kradzież kluczyka itp)
    • alarm, gdy samochód zostanie podniesiony o więcej niż 3 stopnie w stosunku do kąta zapisanego przy automatycznym uzbrojeniu immobilizera (zabezpieczenie przed odholowaniem, ochrona kół przed kradzieżą)
    • alarm wstrząsowy - zadziała, gdy złodziej będzie próbował ruszać panele czy wiązki, próbując usunąć urządzenie, lub gdy samochód zostanie uderzony np. pozostawiony na parkingu przy sklepie, tak aby zwrócić uwagę innych na stłuczkę
    • tryb garażowy - można dezaktywować urządzenie aby oddać auto do mechanika
    • alarmy przechyłu/wstrząsu mogą być włączone/wyłączone
    • szybkie, jednorazowe (do następnego rozbrojenia) wyłączenie alarmu przechyłu/wstrząsu poprzez dłuższe naciśnięcie przycisku START podczas wyłączania zapłonu
    • programowalny kod PIN 3 do 10 naciśnięć przycisków na prawym panelu kierownicy (4 główne przyciski plus wciśnięcie pokrętła)
    • wszystkie ustawienia można zmienić tylko po wprowadzeniu kodu PIN użytkownika - złodziej nie zmieni
    • możliwość aktualizacji oprogramowania firmwaru przez USB C w razie potrzeby. Przeprogramowanie jest chroniony kodem PIN użytkownika dla bezpieczeństwa.
    • tryb niskiego zużycia energii, aby uniknąć rozładowania akumulatora gdy jest uzbrojony i pozostawiony na długo
    • czasowe podświetlenie prawego panelu przycisków po naciśnięciu START dla wygody wprowadzania kodu PIN w nocy
    • działa we wszystkich wersjach wyposażenia/silnikówych, wszystkich rynkach i dla wszystkich lat produkcji 2016-2024
    • łatwa instalacja plug and play w 10-15 minut dla amatorów - tylko wpięcie w wiązkę auta i zabezpieczenie taśmą izolacyjną oraz poskręcanie panelu auta, oferująca bardzo duży wzrost ochrony auta, lub możliwa zaawansowana instalacja (z cięciem wiązek, chowaniem głęboko w samochodzie, dodawaniem zewnętrznych syren alarmowych i akumulatora awaryjnego - wymaga profesjonalnych umiejętności), oferująca maksymalny wzrost ochrony
    • instrukcja obsługi/instalacji w języku polskim i angielskim oraz mała ulotka z instrukcją zmiany ustawień urządzenia do pozostawienia w samochodzie
    • dwuletnia gwarancja i wsparcie techniczne dla klientów


    Immobilizer posiada port rozszerzeń. W przypadku, gdy będzie się sprzedawał zgodnie z oczekiwaniami i jeśli będzie wystarczająco dużo zainteresowanych osób, możemy później wprowadzić do niego przekaźnik zdalny, dzięki czemu z kodowaną transmisją będzie można przeciąć za pomocą przekaźnika dowolne obwody. To temat do przeglądu pod koniec 2024 roku.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-03-2024 o 22:35
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Jeżeli montaż na wtyczki to 10-15 min to jeżeli kradnący wie gdzie szukać, a wie, to dla niego znalezienie i wypięcie to ile czasu jeżeli chce to zrobić szybko łamiąc wszystko po drodze? Można usunięcie jakoś dodatkowo zabezpieczyć, jakiś zamek?

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Dzięki za post.O wszystkim myślałem i już postaram się Ci wyjaśnić co i jak.

    Po pierwsze, możesz montować głębiej w wiązki, pociągnąć sobie gdzie chcesz itp, do tego dodać swoje aku z ładowarką, swoja syrenę gdzieś itp, wtedy będziesz montował kilka godzin a i złodziej totalnie nie będzie wiedział gdzie szukać, oraz musiałby poświęcić kupę czasu. To jest poziom max o którym pisałem.

    Poziom plug&play rozważmy teraz bo do niego masz zapewne tylko uwagi.
    Wyszedłem z następujących założeń jeśli chodzi o produkt:
    1.Na rynku są zabezpieczenia wcinane w wiązki, z montażem takim żeby to było to głęboko kosztuje to ok 2-3 tys zł najczęściej razem z usługą, choć pewnie da się coś znaleźć za te 1,5tys a może i ciut mniej (licząc z montażem! bo same urzadzenie zawsze jest tańsze).
    2.Cena z usługą i cięcie wiązek ww (naruszenie gwarancji, brak czasu na znalezienie co warto, nie wiadomo jakiemu warsztatowi zaufać że zrobi dobrze a nie spartoli - swoje widziałem - chocby jak ASO założyło alarm akcesoryjny Meta do mojej 159 w 2006r i po paru latach zaczął sprawiać problemy - przyczyna bylejactwo i niechlujstwo montażu - sam poprawiłem), zniechęca większość i w efekcie nie mają żadnego zabezpieczenia a auta nam co chwilę znikają i potem płacz na Facebooku
    3.Stąd postanowiłem zrobić coś co może być też szybko, łatwo i za free zamontowane przez indywidualnego klienta w te 10-15 minut, od razu drastycznie zwiększając bezpieczeństwo auta, ale też może być zamontowane w sposób zaawansowany ukryte i inne sprawy które wspominałem, aby osiągnąć poziom max.
    4. Kradzież auta dzisiaj czy to przez radar, czy walizką, czy kradzież kluczy, czy odcholowanie, to 1-2 minuty i auta nie ma.
    5.Dodanie czegoś co spowoduje że złodziej straci kolejne powiedzmy 10-15 minut (a nawet zacznie brutalne metody stosować i dojdzie mu 5 minut) zmniejsza ryzyko zniknięcia auta drastycznie (w ogóle o ile złodziej zna akurat to zabezpieczenie i ma opracowane jak się zabrać do ominięcia - przecież to goście którzy kradną auta wszystkich marek - nie siedzą na forach jednej, nie studiują wszystkiego co jest na rynku dla każdej marki/modelu, zwykłe pewnie słabowykształceni przestępcy którzy zarobić inaczej nie potrafią uczciwie i stąd wciągnęli się w lepsze dochody stając się złodziejami - lecą na gotowcach - ktoś im daje komp za 10-50 tys i obiecuje że w minutę odjadą autem, pokaże im jak, a kiedy nie zadziała to się zwijają)
    Pamietaj, złodziej będzie albo zaskoczony, albo jeśli nawet zna zabezpiecznie (mało prawdopodobne) to bedzie musiał zacząć ustawiać się w niewygodnych pozycjach, grzebać w aucie - wtedy jest podatny na atak/złapanie, a czas to też zwiększa. Opłaca im się ryzykować zwykle kratkami za recydywę, czy może lepiej się wycofać i szukać innego auta którym szybko odjadą?
    6. Cena - będzie niższa na zachęcającym poziomie
    7. Lepiej uratować 95% aut gdy ludzie kupią 5000 tych immo ( powiedzmy 200 z nich doświadczy próby kradzieży), niż 100% aut gdy ludzie kupią 100 immo ( i 4 z nich doświadczy próby kradzieży) - tu rozpatrujemy oczywiście tylko przypadek metody montażu plug&play bo jak wrócimy do montażu zaawansowanego, to raczej blokujemy możliwość 99.5% prób kradzieży)

    Podsumowujac, dostajesz 2 produkty w jednym, albo plug & play, albo instalujesz w zaawansowany sposób co kosztuje czas i/lub dodatkowy pieniądz - coś za coś ale masz wybór. Do tego wspomniałem o module rozszerzającym z przekaźnikiem - to bedzie można sobie pociągnąć gdziekolwiek i odciąć np pompę paliwa, CAN skrzyni, sterowanie rozrusznika czy co tam wymyśli sobie każdy - wiadomo, że customowe rozwiązania dają bardzo dobre zabezpieczenie. Moduł rozszerzający narazie tylko jest przewidziana możliwość, jak bedzie rynek chętnych, to zrobi się na koniec roku (nowy firmware dla tego immo wspierajacy funkcję oraz całe okablowanie i moduł z przekaźnikiem/prockiem/szyfrowaną komunikacją itp).

    Przekonałem Cię wystarczajaco do zasadności takiego podejścia?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Leszku czy chroni to przy kradzieży na walizkę, przez radar, gameboya i inne ?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    Leszku czy chroni to przy kradzieży na walizkę, przez radar, gameboya i inne ?
    tak, jest napisane w cechach w 1 poście
    • immobilizer - przycisk START nie działa dopóki nie zostanie wprowadzony kod PIN za pomocą przycisków sterowania radia (zabezpieczenie przed kradzieżą w przypadku dostępu przez radar, walizek, kradzież kluczyka itp)
    • alarm, gdy samochód zostanie podniesiony o więcej niż 3 stopnie w stosunku do kąta zapisanego przy automatycznym uzbrojeniu immobilizera (zabezpieczenie przed odholowaniem, ochrona kół przed kradzieżą)
    • alarm wstrząsowy - zadziała, gdy złodziej będzie próbował ruszać panele czy wiązki, próbując usunąć urządzenie, lub gdy samochód zostanie uderzony np. pozostawiony na parkingu przy sklepie, tak aby zwrócić uwagę innych na stłuczkę
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak, jest napisane w cechach w 1 poście
    Ok, " za szybko" czytałem czekam w takim razie tak jak już wcześniej pisałem na pm na dwie sztuki

Podobne wątki

  1. Co o Giulii i Stelvio napisali w mediach
    Utworzone przez Gelo w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-05-2020, 21:16
  2. AlfaOBD dla Giulii/Stelvio
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-01-2020, 22:50
  3. Karbonowe dodatki do Giulii/Stelvio
    Utworzone przez MonzaTuning w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-01-2019, 12:10
  4. Ile Giulii/Stelvio jest na forum?
    Utworzone przez anAlfaBeta w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 15:38
  5. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory