Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Regulacja wysokości świecenia ksenonów

  1. #1
    radlew
    Gość

    Domyślnie Regulacja wysokości świecenia ksenonów

    Siema Jestem posiadaczem alfy 166 z oryginalnymi ksenonowymi reflektorami chciałbym zmienić ich ustawienie tzn wysokość świecenia, ale niestety na desce nie mam nigdzie do tego pokręteł jak można zrobić to inaczej ? Proszę o pomoc, bo zaczyna robić się to uciążliwe, bo reflektory świeca mi za nisko i słabo oświetlają mi drogę
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 30-11-2010 o 19:06

  2. #2
    Mikellino
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radlew Zobacz post
    Siema Jestem posiadaczem alfy 166 z oryginalnymi ksenonowymi reflektorami chciałbym zmienić ich ustawienie tzn wysokość świecenia ale niestety na desce nie mam nigdzie do tego pokręteł jak można zrobić to inaczej ? Proszę o pomoc bo zaczyna robić się to uciążliwe bo reflektory świeca mi za nisko i słabo oświetlają mi drogę
    regulacja stałej wysokości jest przy reflektorze a poziomowanie jest regulowane przez czujniki na wahaczach. Podjedź na stację i sprawdz wysokość świecenia - jeśli masz sprawną resztę to powinieneś widzieć jak się ustawiają przy bujnięciu.

  3. #3
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Ja stawiam na wypięte silniczki położenia ksenonów, jak chcesz doraźnie podnieść sobie świecenie , to na silniczkach masz pokrętła - imbus chyba 6mm , kręcąc w prawo podnosisz. Pamiętaj swiatło mijanie nie może świecić dalej jak ok. 40 m . Acha jeżeli masz wypięte silniczki to kręcenie imbusami nic nie da , ale da Ci odpowiedź , że masz lub nie masz wpięte silniczki.

  4. #4
    leszekbodzio
    Gość

    Domyślnie

    To ja dodatkowo się podłącze do tematu, a co jeśli wyłamane jest gniazdo i brak możliwości wpięcia tej kulki od silnika regulacji, czy da sie coś ręcznie poradzić żeby podnieść światło?

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    439

    Domyślnie

    Cytat Napisał leszekbodzio Zobacz post
    To ja dodatkowo się podłącze do tematu, a co jeśli wyłamane jest gniazdo i brak możliwości wpięcia tej kulki od silnika regulacji, czy da sie coś ręcznie poradzić żeby podnieść światło?
    Moim zdaniem, spróbować zaczepić na jakiś drut stalowy. Może uda ci się to bez wyciągania lampy...Bo raczej innego wyjścia nie ma....wysokość lampy możesz w łatwy sposób ustawiać przez napór na gniazdo żarówki od świateł długich.. pokombinuj coś..

  6. #6
    leszekbodzio
    Gość

    Domyślnie

    No tak będę musiał zrobić coś pokombinuje bo założyłem dzisiaj nowe palniki i szału ni ma, to już o wiele lepsze mam w drugiej 166 gdzie są zwykłe lampy.

  7. #7
    radlew
    Gość

    Domyślnie

    no ja tez widzę ze będę musiał pokombinować ale damy jakoś rade ;p dziękować za info

Podobne wątki

  1. regulacja wysokości fotela
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 09:36
  2. Regulacja wysokości fotela Poznań.
    Utworzone przez neok90 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 19:02
  3. Poziom świecenia ksenonów
    Utworzone przez Bieszczad w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 21:56
  4. Regulacja wysokości reflektorów a ksenony.
    Utworzone przez jaboleq w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 15:02
  5. Regulacja wysokości drzwi w GTV
    Utworzone przez Damian w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory