Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem z odpaleniem

  1. #1
    Corrado
    Gość

    Domyślnie Problem z odpaleniem

    Jak zwykle z nienacka moja alfa walnela na mnie focha. Za kazdym razem gdy wychodze z samochodu po jakiejs przejazdzce to zdejmuje minusowa kleme. Niestety musze bo gdzies jest ciagle zwarcie i akumulator siada mi w 3 dni. Dzisiaj podlaczam kleme, odpalam samochod i nic.. nawet rozrusznik nie kreci. Jedynie co jest to dziwne szybkie stukanie i migotanie kontrolek. Sprawdzalem przy klemach i dalej to samo.. Wkoncu za 3 razem kontrolki w blyskawicznym tempie zaczely gasnac a spod maski slychac bylo dziwny dzwiek przy plusowej klemie. Odlaczylem akumulator i podlaczylem pod prostownik. Tyle ze pytanie co to moze byc? Dodam ze miesiac temu podczas mrozow urwalem niechcacy jakis maly kabelek przy plusowej klemie gdy podlaczalem akumualtor ale juz zostal przymocowany.

  2. #2
    Krzychu.146
    Gość

    Domyślnie

    Wyczyść porządnie klemy, dokręć i spróbuj wtedy odpalić. U mnie było kiedyś podobnie. Jedna klema była tak zaśniedziała że przy próbie odpalenia z klemy szedł dym a rozrusznik nie kręcił. Prosta sprawa. Może u Ciebie tez to podziała.

  3. #3
    Corrado
    Gość

    Domyślnie

    dzieki. Jutro sproboje bo teraz to troche za ciemno. U mnie z klemami i tym akumulatorem troche ciasno jest i plusowa jest tak jakby nie do konca wcisnieta.. moze byc przez to?

  4. #4
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    a czemu jest ciasno? klemy musza dobrze do konca siedziec
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  5. #5
    Corrado
    Gość

    Domyślnie

    wszystko jest upchane , malo miejsca i wgl.. trzeba i tak manewrowac klema.. Ojciec nia jezdzil i bylo wszystko wporzadku, oddal mi i teraz ciagle problemy z tym akumulatorem :/

  6. #6
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 75 2.0 TS 148KM, 1988r, Talbot Matra Rancho, 125p '71, 126p '85 Łada 2103
    Postów
    2,996

    Domyślnie

    ok a akumulator jakie ma gestosci w poszczegolnych celach? sprawdziles co kradnie prad?:>
    ProMoto-Expert Sklep z częściami do aut 502709007 zapraszam

    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo...naukowego.html

    Sprzedam AR 33, 1.7 92 MKIII kontakt priv

  7. #7
    Rogal146
    Gość

    Domyślnie

    mi też szalały kontrolki itd. powodem było brak ładowania akumulatora - regualtor napięcia w alternatorze

  8. #8
    Corrado
    Gość

    Domyślnie

    Byly dwie diagnozy "na oko" : albo alternator nie doladowywuje albo spierdziela gdzies prad. Ojciec zapewnial o dobrym dzialaniu alternatora to sklonilem sie do drugiej diagnozy. Mozliwe ze gdzies na glosnikach jest jakies spiecie.. Gestosci nie sprawdzalem.. Rafal ale przy 3 probie odpalenia dopiero kontrolki zaczely same gasnac a w okolicach plusowej klemy slychac bylo dziwny dzwiek

  9. #9
    Rogal146
    Gość

    Domyślnie

    sprawdz regulator mowie Ci...

  10. #10
    Corrado
    Gość

    Domyślnie

    regulator ok. Ostanio jak podlaczalem to zapalil na chwile i zaraz znow padl akumulator. Wyczyscilem klemy ale dalej to samo.. Moze byc coz z masa?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  2. Problem z odpaleniem 2.0 TS
    Utworzone przez szmaragd1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 20:45
  3. [155] Problem z odpaleniem
    Utworzone przez Vinc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2012, 15:47
  4. Problem z odpaleniem
    Utworzone przez Jeż w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 21:33
  5. Problem z Odpaleniem
    Utworzone przez devisto w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 10:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory