Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: oferta ar 156 2.4jtd

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie oferta ar 156 2.4jtd

    Witam, czy ktoś mierzący się z zamiarem kupna ar 156 interesował się bliżej tą ofertą? Może ktoś był i ja oglądał? Może ktoś wypowie się na podstawie opisu i zdjęć?

    alfa 156 2.4 jtd zielona gora brody


    Czy to możliwe żeby silnik był taki czyściutki? Nawet naklejki są w takim stanie jakby je dopiero w fabryce nakleili?

  2. #2
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawy opis stanu technicznego : ok :mrgreen: wg mnie to jest jakis trup, skoro tyle koszuje to cos z nim musi byc nie tak, zreszta zobacz sobie ile kosztują takie modele za granica, do tego dodaj koszt sprowadzenia, jakis zysk- bo dla przyjemnosci to nikt nie sprowadza tylko dla pieniedzy, opłaty, jesli jakies sa zrobione dodaj to wszystko i zobacz czy wyjdzie Ci cena 14tys zł

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Z tak odpicowanym samochodem musi coś być nie tak. Może mi sie wydaje ale na zdjęciu numer dwa widać ze alfka była bita, błotnik przylega inaczej do lampy niż maska. Ja bym ta alfę przed ewentualnym zakupem gruntownie sprawdził u jakiegoś znajomego mechanika.
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie

    Nom też zauważyłem, że ten błotnik jest jakby źle spasowany. Hmm ciężka sprawa mam do dyspozycji 16 tys, nie chcę innego samochodu niż 156. Do tej pory jeżdżę golfem 3, ale wstydzę się za każdym razem jak do niego wsiadam heh. Myślicie, że za te pieniądze kupię jakąś, która będzie nadawała się do jazdy?

    Znalazłem tez coś takiego:

    alfa

    W domu mam ciągłe kłótnie o ten samochód, ojciec sie do mnie nie odzywa, bo koledzy mu naopowiadali że nigdzie nie ma części i nikt ich nie chce naprawiać - żałosne wiem taki już jest.

    Mówi mi kup sobie opla vectre albo nowszego golfa teraz mam III 94', fakt ze nigdy mnie nie zawiódł ale rzygam juz vw... i zawsze muszę ściągać swoją czapkę patrolówkę jak nim jadę coby mnie źle nie postrzegano.

    Moje pytanie jest takie: Czy warto szukać za te pieniądze 156 2.4jtd? jesli nie to rzeczywiście dam sobie spokój i przez cały okres spłacania kredytu będę jeździł czymś z czego będę niezadowolony... a tego bym nie chciał...

    Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak to jest z tymi silnikami JTD, czy ich przebiegi podobnie jak np w dieslach volkswagena sięgają 500.000 km? Do tej pory żyłem w przekonaniu że spokojnie można kupować diesla który ma najechane te 230 czy nawet 250 tys ? Bo czytałem gdzieś, że po 200 tys JTD się już do niczego nie nadaje - był to dla mnie cios i nie bardzo che mi się w to wierzyć...

  5. #5
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    A koniecznie musi być ropa :?:

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie

    nom koniecznie, chciałbym sobie tym samochodem pojeździć, a teraz lato idzie to tym bardziej jakieś weekendowe wypady nad Bałtyk - a spalanie benzyniaków jest dość duże. Śledzę to forum od jakiegoś miesiąca widzę jakie tu fajne atrakcje się odbywają, jakieś zloty-spoty, nawet mowa o Pyrzycach gdzieś była albo ostatni zlot w Szczecinie chciałbym w czymś takim też uczestniczyć a to rzut beretem ode mnie przecież a golfem przecież nie przyjadę

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Tak przejrzałem allegro-dlaczego diesel rozumiem, ale koniecznie musi być 2.4?Wiem ze ten silnik to poezja wśród ropniaków, ale skoro kwota ograniczona to może lepiej 1.9? Alfy z takim silnikiem jakoś "pewniej" wyglądają na allegro. Pamiętaj tez ze przeważnie niska cena zakupu alfy (zresztą nie tylko alfy) oznacza konieczność włożenia większej kwoty na ewentualne naprawy/wymiany, głownie zawieszenia. Co do trwałości JTD- osobiście widziałem a nawet jeździłem fiatem doblo 1.9JTD z przebiegiem ponad 320tyś, auto firmowe, należące do firmy budowlanej, jeżdżone po całej polsce-wiec porządnie "przetyrane" a silnik chodził idealnie.
    Co do samej 156, radze sobie dać sporo czasu, nie zrażać sie i wytrwale szukać a w momencie kryzysu rozejrzeć sie za AR 145 JTD :wink:
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie

    Chyba sprzedam laptopa żeby dołożyć do samochodu i odłożę z wypłat maxymalnie ile się da żeby kupić w miarę utrzymany egzemplarz...

    W sumie mógłby być 1.9 ale ten niedosyt kilku KM które mogłem mieć wybierając samochód będzie cały czas mi po głowie chodził...

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    Widze ze nieźle zachorowałeś, ja tak samo choruje na 155-tke :mrgreen: Niedawno w motorze był test AR 156 1,9 JTD-pisali ze zadbany rocznik '98-'99 to wydatek 18-20tyś. zł. Tak mi sie przypomniało właśnie, pokaż tacie ostatniego Auto-Świata z tabelka TUV-samochody 8-9 letnie-gdzie jest AR 156 a gdzie Passat i BMW serii 3 :wink:
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie

    Pokaże mu też powtórkę z tvn turbo jak było o 156 i jakimś volvo, pan Paweł Wojna (tak sie nazywa prowadzący chyba ) na temat alfy wypowiadał się wg mnie dobrze. Zasiadając przed tv spodziewałem się ciosu w samo serce, że posypie się masa pejoratywnych (złych ) komentarzy. Jakież było moje zdziwienie, kiedy nic takiego nie usłyszałem, w sumie odcinek ten dodał mi jakby odwagi i przy alfie pozostałem. Chciałbym, żeby mi sie poszczęściło i niech zakupiona przeze mnie alfa udowodni tym wszystkim stereotypiarzom jaki to dobry i piękny samochód.

    Albo specjalnie będę im mówił, że co chwile się psuje coby sobie takiej też nie pokupowali...

Podobne wątki

  1. [159] Oferta z Płocka
    Utworzone przez Japcun w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 18:15
  2. [147] Oferta 2009
    Utworzone przez shyha w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2009, 12:42
  3. 156 2.4jtd oferta
    Utworzone przez Zomeba w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 19:30
  4. 156 2.4jtd oferta
    Utworzone przez Zomeba w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 19:29
  5. Ciekawa oferta
    Utworzone przez wojsaw w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 12:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory