Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Dziwny szum powyżej 2 tyś iobrotów

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie Dziwny szum powyżej 2 tyś iobrotów

    Witam! Wczoraj odebrałem samochód od lakiernika bo robiłem próg (który uszkodziłem dzięki naszym wspaniałym drogą) Wiem napewno, że podczas naprawy odlączano akumulator ale jak odebrałem samochod to po dodaniu gazy powyżej 2 tyś obrotów pojawia się dziwny szum ciężko określić skąd się wydobywa czy z przodu z pod maski czy gdzieś z podwozia. Ma ktoś jakieś sugestie co to może być?
    Szum wydobywa się tylko podczas jazdy na postoju po przygazowaniu raczej nic nie slychać powyżej 3 tys też już nie ale wtedy to praca silnika może zagłuszać ten dzwięk.

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 3.2 Q4, MiTo 1.4 TB MA 135KM + TCT
    Postów
    183

    Domyślnie

    hymm szumieć mogą ewentualnie jakieś łożyska od paska wielorowkowego.
    Narastałoby wtedy to razem z obrotami aż do pewnych obrotów lub do zagłuszenia przez silnik u mnie one już aż wyją ale muszę zidentyfikować które dokładnie .

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał amdi92 Zobacz post
    hymm szumieć mogą ewentualnie jakieś łożyska od paska wielorowkowego.
    Narastałoby wtedy to razem z obrotami aż do pewnych obrotów lub do zagłuszenia przez silnik u mnie one już aż wyją ale muszę zidentyfikować które dokładnie .
    Do 2 tyś jest cisza, szum ewidentnie zaczyna się powyzej 2 tyś i kończy się albo już go nie słychać przy ponad 3 tyś. A te łożyska u Ciebie to słychać przy gazowaniu na postoju czy tylko podczas jazdy bo u mnie ten dzwięk wyrażny jest podczas jazdy i jakby właśnie z pod maski, myślałem, że to może coś z układem wydechowym, wiem, że ciezko tak strzelać ale może jeszcze jakieś sugestie macie?

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 3.2 Q4, MiTo 1.4 TB MA 135KM + TCT
    Postów
    183

    Domyślnie

    u mnie i przy jeździe i na postoju bo to nie gra roli , ważne sa obroty jakie ma bo dopiero podczas wyźszych oborotów zaczyna swiszczec i huczeć.
    Ten szum pojawia się na każdym biegu czy może jest związany tylko z prędkością?

  5. #5
    uGn
    Gość

    Domyślnie

    Jesteś pewien, że ten szum to nie coś w układzie dolotowym powietrza, nieszczelność itd.? Taka mała sugestia ;-)

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał amdi92 Zobacz post
    u mnie i przy jeździe i na postoju bo to nie gra roli , ważne sa obroty jakie ma bo dopiero podczas wyźszych oborotów zaczyna swiszczec i huczeć.
    Ten szum pojawia się na każdym biegu czy może jest związany tylko z prędkością?
    Szum/syczenie pojawia się tylko w czasie jazdy powyżej 2 tyś. prędkość nie ma znaczenia ani też bieg na ktorym jade jak dodaje gazu ponad 2 tyś to ten szum się pojawia. Slychać go tak do 3 tyś i prędkości 80 km/h bo puźniej zagłuszają go praca silnika i szum powietrza ale na postoju nic nie slychać więc to moze nie te lożyska

    ---------- Post added at 09:03 ---------- Previous post was at 09:00 ----------

    Cytat Napisał uGn Zobacz post
    Jesteś pewien, że ten szum to nie coś w układzie dolotowym powietrza, nieszczelność itd.? Taka mała sugestia ;-)
    Nie jestem pewien bo ja z mechaniką to na bakier ale ten szum/syczenie to tak jak by dzwięk uciekającego gdzieś powietrza a co może być konkretnie przyczyną...?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że Alfa stracila jakby trochę na mocy, proszę o wszelkie sugestie...

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    chojnów
    Auto
    AR156 1.9jtd '01 SW
    Postów
    79

    Domyślnie

    sprawdż dolną rurę od turbiny do IC u mnie jak sie przedziurawiła to było slychać szum/syczenie właśnie powyżej 2000 obr, kawałek rury metalowej i dwie opaski załatwiły sprawę nowa rura ma kosmiczna cene i bardzo trudno ją dostać

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał dulik82 Zobacz post
    sprawdż dolną rurę od turbiny do IC u mnie jak sie przedziurawiła to było slychać szum/syczenie właśnie powyżej 2000 obr, kawałek rury metalowej i dwie opaski załatwiły sprawę nowa rura ma kosmiczna cene i bardzo trudno ją dostać
    Zgadza się poszła rura ale na całe szczęście ta druga od kolektora ssącego do IC piękne 2 pęknięcia na szcęscie bo ta do turbiny 380 PLN choć i ta do kolektora nie malo bo 190 PLN - szok jak za kawałek gumowej rurki
    Martwie się tylko czy nie będzie jakiś skutków ubocznych bo ganiałem tak z tydzień...

Podobne wątki

  1. dziwny szum przy spadających obrotach,to normalne?
    Utworzone przez Endriu Ka w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 13:41
  2. Szum wiatru powyżej 90 km/h
    Utworzone przez Matis_FG w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 02:30
  3. Dziwny dzwięk powyżej 2000 obr
    Utworzone przez olaf w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 08:51
  4. 156 1,9 jtd 16v CF3 dziwny dzwiek (szum) gdy spada z obrotów
    Utworzone przez radek 145 w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 19:27
  5. [145] Dziwny szum...
    Utworzone przez Yoopi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 11:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory