Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Sprężyny wspomagające tylne zawieszenie-ktoś zna?

  1. #1
    the_auror
    Gość

    Domyślnie Sprężyny wspomagające tylne zawieszenie-ktoś zna?

    Zastanawiam sie nad takim produktem: http://moto.allegro.pl/sprezyny-wspo...206329844.html
    Ktoś może coś powiedzieć na ten temat? Ktoś zna/ma?? Swoja drogą jakie sprężyny na tył polecacie kiedy tył za nisko siedzi? najlepiej jakieś twarde, ale nie obniżające przypadkiem...wpakowałem do swojej 166 trochę duże koła (17"/225/55) i teraz lekko obcierają, szukam jakiegoś rozwiązania
    pozdrawiam i z góry dzięki!!

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    wymiana sprężyn to leczenie skutku a nie przyczyny. Przyczyną problemu sa opony więc je zmień. Kupowanie jakiegoś gówna z allegro które jest wymysłem jakiegoś "home made" daruj sobie.Już nie wspomnę że takie kombinacje przy tylnym zawieszeniu w 166 nie wróża rewelacji. Poczytaj trochę forum to sam zrozumiesz ze to co zaproponowałeś jest śmieszne. A na dodatek licznik CI przekłamuje przy 100 km/h na liczniku będziesz miał 106 więc wymień opony i pozbędziesz się problemu obcierania i licznik będzie pokazywał rzeczywistą prędkość co przy fotoradarach może być pomocne

  3. #3
    the_auror
    Gość

    Domyślnie

    Ok, jest to jakaś sugestia a może napisze coś ktoś kto miał styczność z tym produktem? Z założenia negatywne nastawienie do produktu którego się nie zna tylko dlatego, że jest nieoryginalny, jest trochę jest mało przekonujące...koła są duże z konkretnego powodu-komfort jazdy po stosunkowo niekomfortowych drogach, przy tym prezencja auta tak więc koła raczej zostają jakie są...btw-w temacie sprężyn tylnego zawieszenia-co powiecie o sprężynach kyaba? są twardsze od fabrycznych? pzdr!
    Ostatnio edytowane przez the_auror ; 09-04-2012 o 19:31

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    kolego to nie sugestia, a rada, skoro chcesz się podpierać sprężynami wspomagającymi to raz że masz profil za duży (zalecany 45 przy szerokości 225 i wielkości 17") choć mogę się mylić i przy takiej rozmiarówce może nic nie obcierać, ale pod warunkiem że tylna zawiecha jest zdrowa (to po drugie).
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Dziwny wynalazek. Gorzej jak po takim modzie tył zacznie Ci podskakiwać na nierownosciach jak w niezaładowanym dostawczaku...Napisali, że to dobre rozwiązanie dla taksiarzy i targaczy lawet..Hmmmm

  6. #6
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Jestem przekonany, że większość krytykujących osób posiada lub posiadała obniżone zawieszenie w swoich samochodach. Coś mi mówi, że nie był to fabryczny sportpack

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KwachuGSE
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Góra Siewierska (Śląsk)
    Auto
    Byla 156 1.8 TS, 166 2.5 V6 !,jest Golf IV 1.9 TDI 155 PS 327 Nm i BMW 7 e38.
    Postów
    304

    Domyślnie

    Moim zdaniem masz na duzy profil i dlatego trze. Ja mam w swojej 235/40/18 i nawet ja jade w 5 osob nie przyciera mi ani troszke.Pozdrawiam
    "Osoby które potrzebują czterech kółek i przymocowanego do nich fotela kupują sobie BMW albo Vectrę, ale Ci którzy są świadomi, Ci którym zależy, Ci którzy chcą by układ kierowniczy mówił, a silnik zanosił się rykiem - Ci kupują Alfy" - J. Clarkson


  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Miechów
    Auto
    166 2,4JTD
    Postów
    67

    Domyślnie

    miałem kiedyś taki problem jak ty tylko że w Passacie i zastosowałem takie przekładki do sprężyn (po trzy na sprężynę)
    http://allegro.pl/gumy-usztywniajace...176102275.html
    zalety to szybki montaż, tanie jak barszcz i nie było żadnych skutków ubocznych typu źle się prowadzi, zakładałem to bez zdejmowania sprężyn

  9. #9
    the_auror
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi...kupiłem te sprężyny wspomagające, od 2 tygodni w aucie, skorelowałem ich założenie z wymiana sprężyn głównych, wybrałem sprężyny Kyaba...tył poszedł sporo do góry, nic nie obciera, sprawdzałem na załadowanym aucie-jest ok, tył sztywny, taki "sportowy" ogólnie puki co jestem zadowolony, jedyne co budzi wątpliwości to plastikowe elementy mocowania tych sprężyn na amortyzator - mocowania te mogły by być zrobione z jakiegoś lepszego materiału...no ale-puki co działa, spełniają swoja rolę więc polecam

Podobne wątki

  1. [156] Sprężyny tylne, wzmocnione
    Utworzone przez Kacper_agh w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-11-2019, 10:59
  2. [159] Czy ktoś z Was wymieniał tylne zawieszenie?
    Utworzone przez michal-ar1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 20:28
  3. sprężyny tylne Gtv/Spider
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 17:54
  4. [33] Sprężyny tylne
    Utworzone przez DaniioDTB w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-04-2008, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory