Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Mruganie licznika i inne usterki

  1. #11
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa GT, Q2
    Postów
    15

    Domyślnie

    Miałem ostatnio podobny problem który postaram się dokładnie opisać, może się przyda.Podczas jazdy nagle zatrzymaly się zegary, zgasly wszystkie podswietlenia, nie działały szyby klima, lusterka, otwieranie bagażnika, żadne światła zewnętrzne. Zatrzymałem się i już nie mogłem odpalić auta, po przekreceniu kluczyka świeciła się tylko żółta dioda silnika na liczniku i chyba od ręcznego. Po różnych kombinacjach jakie mi przyszły do głowy i w miarę możliwości (stałem w środku miasta) ruszanie kablami przy aku itp. prąd wrócił lecz tylko na tyle ze zdążyłem wskoczyć do auta i odpalić i znowu wszystko padło. Dojechałem jakoś do domu, grzebalem, grzebalem i znalazlem. Bezpiecznik w puszce z klema plusowa 70A brązowy. Był raczej przerwany niż przepalony ale wymieniłem i wszystko śmiga także ja bym najpierw szukał w tamtych okolicach. Sprawdziłbym tamte bezpieczniki, kable, masę. Mam nadzieje ze pomogłem albo chociaż trochę naprowadzilem.
    Pozdro

  2. #12
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    podstawa jest zczytanie błedów z bodykompa,ja używam kabel vag kkl niebieski z przełacznikiem, zczytaj błedy to podstawa,
    w Krakowie masz pod ręka @sdero, powinien opanowac od ręki, napisz do niego na PW.

    pzd,

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szarik.rcm
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Miasto królów
    Auto
    'Funia'
    Postów
    74

    Domyślnie

    @sdero, mnie już nie lubi, bo za dużo mu dupę trułem o egr'a, dpf'a i jego poradnik czyszczenia kierownic turbiny
    Będę sprawdzał i grzebał w weekend, w domu, bo jak coś totalnie padnie to przynajmniej będę u siebie, a nie na obczyźnie

    Edit:
    Rozebrałem wczoraj po raz kolejny boczek drzwi. Wszystko na swoim miejscu, styki ok, wszystko podociskane. Sprawdziłem też wszystkie bezpieczniki - ok. Niestety nic to nie dało.
    A raczej dało tylko obserwację:
    - przycisk podnoszenia/opuszcznia szyby powoduje zresetowanie wskazania temperatury zewnętrznej (pokazują się kreski na wyświetlaczu)
    - pojawiło się wskazanie temperatury zewnętrznej, które waha się od -39 do -25, faktyczna temperatura na zewnątrz ok. 30 st.
    - nie włącza się klimatyzacja

    Obstawiam konieczność wymiany panelu sterowania szybami.

    PS. Sprawdzając bezpieczniki natknąłem się na taki kabelek koło akumulatora (dochodził jakby do reflektora, ale mógł być tam tylko 'rzucony'). Na końcu wygląda jakby był przyczepiony do jakiegoś bolca plastikowego, który się urwał, ale kompletnie nie wiem w którym miejscu. Macie pomysł co to może być?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kabel.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	113.5 KB
ID:	134338  
    Ostatnio edytowane przez szarik.rcm ; 09-06-2014 o 20:14

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 10:38
  2. [147] Oryginalne Radio, mruganie licznika, CANCHECK
    Utworzone przez Dawid30 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 15:47
  3. [147 / 1.6 TS / 105KM] Układ hamulcowy + inne usterki.
    Utworzone przez MsOnlyP w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 20:41
  4. wtryski albo inne magiczne usterki
    Utworzone przez kbilski w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 08:58
  5. 166 mruganie wyświetlacza
    Utworzone przez szdar77 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 09:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory