Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: Woda na dywaniku pasażera :(

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    52

    Thumbs up Woda na dywaniku pasażera :(

    Witam, mam problem z mokrym dywanikiem po stronie pasażera w Alfie 147. Wersja z klimatronikiem 2strefowym.

    A więc pewnego dnia zauważyłem, że mam dość znacznie mokry dywanik pasażera z przodu. Pierwsze co to sprawdziłem odpływy w podszybiu - były drożne, więc tylko wyczyściłem podszybie z liści. Problem występował nadal, więc zajrzałem do filtra kabinowego i po otwarciu zaślepki wylało się pół szklanki "wody" i garść liści, a więc wyczyściłem, włączyłem nawiew na full i przedmuchałem liście... Przy włączonym nawiewie i podstawionej ręce pod obudowę filtra kabinowego czuję, że raz na jakiś czas na moją rękę lecą kropelki, niestety nie byłem w stanie stwierdzić zależności kiedy kapie - czy na LO czy na HI czy z klimą czy bez.

    Dużo znalazłem postów na temat "odpływ klimy" ale sprawdzałem i przy odpalonym silniku (klimie) pod samochód kapie woda, więc chyba nie to.

    Płyn chłodniczy (nagrzewnica) raczej też nie, bo szyby nie są tłuste i nie śmierdzi płynem...


    Nie mam już pomysłu, walczę z tym już dłuższy czas, pomóżcie

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar lucas147GTA
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Pabianice/Lodz
    Auto
    alfa romeo 145 BOXER , Giulietta 1.4 MA , Giulietta QV ,Giulietta QV Competizione
    Postów
    158

    Domyślnie

    Proponowal bym bardzo dokladnie sprawdzic elementy na podszybiu te plastikowe czy dobrze dolegaja czy uszczelka od pokrywy silnika dolegajaca do plastkiu podszybia nie jest uszkodzona.Woda najprawdopodobniej dostaje sie dziura na podszybiu proponuje wyjac filtry powietrza polozyc na tunel srodkowy pod dziure od filtrow reczniki jednorazowe i polac wezem z woda przednia szybe moze to pomoze ci zlokalizowac droge jaka obrala sobie woda

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gadzet17
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Pszczyna
    Auto
    AR 147 FL
    Postów
    60

    Domyślnie

    kolego, swego czasu jak zakupiłem Belle też miałem problem z wodą w okolicach nóg pasażera, po ciężkich bojach i zmaganiach doszedłem do sedna sprawy, a mianowicie; rozebrałem podszybie od strony pasażera i ukazał mi się niemiły widok, tam gdzie zamontowany jest wentylator nagrzewnicy powinna znajdować sie taka renienka (http://moto.allegro.pl/show_item.php...fb8b71e1e483bb) zapobiegająca przedostawaniu sie wody z podszybie przez wentylator do kabiny, u mnie niestety jej nie było, wiec na czas doraźny zrobiłem sobie osłonkę z pudełka po lodach i problem ustał, potem zakupiłem na allegro oryg. osłonkę

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    147 1.9 JTD 115KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gadzet17 Zobacz post
    kolego, swego czasu jak zakupiłem Belle też miałem problem z wodą w okolicach nóg pasażera, po ciężkich bojach i zmaganiach doszedłem do sedna sprawy, a mianowicie; rozebrałem podszybie od strony pasażera i ukazał mi się niemiły widok, tam gdzie zamontowany jest wentylator nagrzewnicy powinna znajdować sie taka renienka (http://moto.allegro.pl/show_item.php...fb8b71e1e483bb) zapobiegająca przedostawaniu sie wody z podszybie przez wentylator do kabiny, u mnie niestety jej nie było, wiec na czas doraźny zrobiłem sobie osłonkę z pudełka po lodach i problem ustał, potem zakupiłem na allegro oryg. osłonkę

    Osłonkę mam. Ogólnie podszybie całe wyczyściłem i udrożniłem więc szczerze mówiąc wątpię żeby tamtędy się lało. Spróbuję tak jak kolega lucas147GTA mówi, odkręcę obudowę filtra kabinowego i poleję wody na podszybie, ale wydaje mi się że to nie to.

    Moim zdaniem, to co kapie z filtra kab. to skroplona woda z chłodnicy klimatyzacji, ale mogę się mylić. Spróbuję przedmuchać od dołu kompresorem ten odpływ z chłodnicy klimatyzacji, może coś pomoże.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał xCinek Zobacz post
    Moim zdaniem, to co kapie z filtra kab. to skroplona woda z chłodnicy klimatyzacji, ale mogę się mylić.
    To raczej nie możliwe!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Na pewno nie możliwe :

    1 Nie ta ilosć
    2 Nie ta pogoda


    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  7. #7
    krisday
    Gość

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1344.jpg
Wyświetleń:	1261
Rozmiar:	85.0 KB
ID:	72557
    Witam mam ten sam problem. Chcę się dowiedzieć czy ta szczelina między uszczelką a szybą to może to być właśnie przyczyną zaistniałej sytuacji? Czy możliwe jest też to że przez to zalewa mi się panel komfortu? Lub coś się będzie z elektroniką dziać? Proszę o pomoc.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisday Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1344.jpg
Wyświetleń:	1261
Rozmiar:	85.0 KB
ID:	72557
    Witam mam ten sam problem. Chcę się dowiedzieć czy ta szczelina między uszczelką a szybą to może to być właśnie przyczyną zaistniałej sytuacji? Czy możliwe jest też to że przez to zalewa mi się panel komfortu? Lub coś się będzie z elektroniką dziać? Proszę o pomoc.
    Miejsce delikatnie ogrzej opalarką i ułóż podszybie jak należy, ale z zasady poza kierowaniem strumienia ku odpływowi nie powinno to mieć znaczenia , bowiem ta uszczelka pełni bardziej funkcję estetyczną - u mnie była wymieniana szyba czołowa i uszczelka także nie leży idealnie - odstaje 1mm a problemu nie ma.
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  9. #9
    krisday
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za radę, ja całe podszybie już zdemontowałem i wyczyściłem, sprawdzałem czy mam wszystkie elementy i wszystko jest oraz wyczyściłem odpływ bo był zasyfiony masakrycznie, liście, patyki, błoto. No i teraz nasuwa mi się takie pytanie, bo zatrzaski były złamane przy podszybiu i dlatego mi to tak odeszło i czy mogę to przykleić na silikon monterski? Do szkła i plastiku? Np. co do ceramiki w łazienkach się używa?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał krisday Zobacz post
    Dzięki za radę, ja całe podszybie już zdemontowałem i wyczyściłem, sprawdzałem czy mam wszystkie elementy i wszystko jest oraz wyczyściłem odpływ bo był zasyfiony masakrycznie, liście, patyki, błoto. No i teraz nasuwa mi się takie pytanie, bo zatrzaski były złamane przy podszybiu i dlatego mi to tak odeszło i czy mogę to przykleić na silikon monterski? Do szkła i plastiku? Np. co do ceramiki w łazienkach się używa?


    Jeżeli to nie wymienialne spinki to przyklej - ale punktowo byś nie musiał kiedyś przeklinać sam na siebie
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

Podobne wątki

  1. [147] Leci woda do kabiny po stronie pasażera
    Utworzone przez gules w dziale 147
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 05-11-2020, 21:03
  2. [156 FL] Woda w kabinie po stronie nóg pasażera
    Utworzone przez Quattroporte w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 13:21
  3. woda na dywaniku
    Utworzone przez Maniek L w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2015, 10:03
  4. Woda na słupku od strony pasażera
    Utworzone przez dawidoo2375 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 21:56
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 20:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory