Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Jak omijacie korki, zamkniete drogi itd. (Tychy, Kato i okolice)

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie Jak omijacie korki, zamkniete drogi itd. (Tychy, Kato i okolice)

    Dzis przemili drogowcy postanowili zedrzec asfalt na DK86 za Tychami w strone Katowic za wyjazdem z Czulowowa na dystansie ok. 3km az do Murcek, przez co jechalem do pracy 1,5h zamiast 30min. Jak by bylo malo korkow na zamknietej DK86 co zmusza wszystkich do jazdy przez miasto, to teraz zamkneli pol pasa na drodze gdzie kumuluje sie najwiekszy ruch i zrobili to na zime = prawdopodobnie nie zrobia tego nim spadnie snieg, lub spartacza to i na wiosne bedzie do wymiany, ale nie o tym mialem...


    Kazdy na pewno zna jakies lokalne drogi ktorymi omija korki, zalozylem ten temat bysmy mogli sobie pomoc w dotarciu do celu szybciej Mapka z google bedzie idealna.


    Zaczne od sposobu na ominiecie korkow na Czulowie (Tychy) jadac z Katowic.

    Jedziemy Katowicka, skrecamy w prawo i jedziemy ulicami Klonowa > Slaska > Zwierzyniecka > Czarna, nastepnie przejezdzamy przez Oswiecimska (Uwaga! jest tam znak nakazu jazdy w prawo lub lewo, wg przepisow nie mozna na wprost, totalna glupota, wiec trzeba uwazac by w zasiegu wzroku nie bylo policji bo moga sie przyczepic) wjezdzamy na Sadowa (jesli nie ma gieldy kwiatowej bedzie pusto) i znow jestesmy na Katowickiej/Alei Bielskiej

    Jadac do Katowic najprawdopodobniej mozemy ta trase odtworzyc (jeszcze nie probowalem calej, jedynie dzis fragment od polowy Czulowa)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled-1.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	93.3 KB
ID:	76350

    Jesli chodzi o sam przejazd przez Tychy, ja jezdze z poludnia i omijam za wszelka cene Aleje Bielska (idiotycznie ustawione swiatla przy policji), jezdze przez Hotelowiec, kolo Teatru i na Al. Bielska wpadam przy Browarze, srednio 5min szybciej gdy nie ma korkow, gdy sa korki nawet i 20+min szybciej.

    /

    Czy ktos z lokalnych alfaholikow zna dobra alternatywe na droge z Czulowa do Katowic (docelowo Chorzow) biorac pod uwage zamkniecie polowy pasa przed Murckami? Z tego co sie orientuje droga na Mikolow tez nie wyglada kolorowo, a jak z droga przez Kostuchne, ktos wie?

    /

    Jesli chcecie sie podzielic swoimi sposobami prosze byscie zrobili mapke z google jak ja, na pewno komus sie przyda

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Naur
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 77kw Distinctive Azzurro Gabiano
    Postów
    202

    Domyślnie

    A może lepiej będzie jeździć Ci przez Podlesie > Kostuchna > DK81 zeskoczyć przy A4 i jechać wzdłuż na Bocheńskiego i stamtąd do Chorzowa zamiast robić taką eSke na czułowie smigać na DK86 i walić przez Kato? Osobiście nigdy nie jechałem do Kato przez Podlesie (max to na Ligotę) ale patrząc po mapie to droga całkiem fajna - do Ligoty droga na 100% spoko w te wakacje parę razy jechałem.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    DK81 tez potrafi stanac, a Bochenskiego to jedna wielka masakra, jechalem 2 razy i nigdy wiecej. Problem z DK86 jest teraz taki ze od dzis kiedy zdarli ten asfalt korek tam jest jeszcze wiekszy, o ile wczesniej jakos sie tam jechalo, wolno ale plynnie, a od wjazdu do lasu mozna bylo cisnac ile fabryka dala, o tyle teraz korek na DK86 rano jest od poczatku Tychow az do Murcek :/

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Naur
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 77kw Distinctive Azzurro Gabiano
    Postów
    202

    Domyślnie

    Hmmm z kumplami parę razy jeździliśmy przez Kostuchnę na Murcki ale to jest droga kompletnie na około i trochę dziurawa (w szczególności starych szeregów). A nie wiem też jak z rana z korkami jest na Radziejówce żeby się na mąkołowiec wydostać.

    Edit: wg Mapki wychodzi o 4 kilometry dłuższa droga ale wątpie żebyś na niej za dużo nadrobił
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	iurz85.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	98.5 KB
ID:	76352
    Ostatnio edytowane przez Naur ; 07-11-2012 o 13:45

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar przemek1
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V, Alfa Romeo 159 2.0 JTDM, jest Alfa Romeo 159 1.75 TBI
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ja mam teraz też dylemat na Murcki z Tychów dojechać a Kostuchna też "wiecznie" rozkopana i Tychy na tereny przemysłowe zjazd masakra takie koleiny że bella zderzakiem trze

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Naur Zobacz post
    Hmmm z kumplami parę razy jeździliśmy przez Kostuchnę na Murcki ale to jest droga kompletnie na około i trochę dziurawa (w szczególności starych szeregów). A nie wiem też jak z rana z korkami jest na Radziejówce żeby się na mąkołowiec wydostać.

    Edit: wg Mapki wychodzi o 4 kilometry dłuższa droga ale wątpie żebyś na niej za dużo nadrobił
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	iurz85.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	98.5 KB
ID:	76352
    Akurat dzis tam jechalem bo odbieralem znajomego z Mikolowskiej, cala droga zajela mi 50min, najwiekszy problem to jednak korek na Burschego ktora stala juz od skrzyzowania z Budowalnych czyli jazda na 1 biegu. Znalezc alternatywny wyjazd i bedzie ok.

    Ehh i pomyslec ze kiedys w nocy trase Chorzow - dom zrobilem w 17 minut... Fiatem Panda!

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Naur
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 77kw Distinctive Azzurro Gabiano
    Postów
    202

    Domyślnie

    i tu pojawia sie najwiekszy problem bo jedyny inny wyjazd na podlesie jest przez kompletne zadupia albo przez glinke albo koło starego browaru a tam drogi sa dosc zniszczone, tak więc niestety wyjazd na podlesie wg mnie to tylko i wyłącznie przez mąkołowiec lub mikołowską na którą z Tychów w miarę normalny wyjazd jest z głównych dróg ;/ co po cześci jest dla mnie głupotą

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    ja tylko mogę napisać ... nie jeżdżę do Katowic
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Hans
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Katowice-Kostuchna
    Auto
    Alfa Romeo 156 2,4JTD 140KM `01 była jest Honda Civic VII
    Postów
    588

    Domyślnie

    Przypuszczam ze droge od czułowa do murcek zrobią dość szybko Poprostu kasa została i Urzędy miasta muszą ją jakoś wydać a najlepiej na takie głupoty fakt faktem przesadzili z odcinkiem tej drogi no ale ;/ liczyć tylko na to zeby im sie chciało i w miare szybko robili to co mają robić pzdr
    No Alfa No Fun-No Fun No Life

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Naur
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 77kw Distinctive Azzurro Gabiano
    Postów
    202

    Domyślnie

    no wczoraj jak jechalem tamtędy na spota to kawalek asfaltu polozony juz mieli (i wychodzi na to ze kłada tez w nocy bo jak o 22 wracalem to dalej robili) Zobacze ile zrobione beda mieli w niedziele bo sie bede wybierac do kato

Podobne wątki

  1. Blacharz - lakiernik Tychy okolice
    Utworzone przez Mario84 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-07-2017, 20:12
  2. Malowanie felg Alu Tychy i okolice
    Utworzone przez Mkiolaj w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 11:51
  3. Tychy i okolice - blacharz potrzebny
    Utworzone przez Darell w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 13:01
  4. Spoty Tychy i okolice!
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 12:39
  5. SPOCIK TYCHY i okolice
    Utworzone przez Piotras w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 13:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory