Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Alfa Romeo - wyniki sprzedaży - styczeń 2013

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomito
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Kielce / Gdańsk
    Auto
    AR 156 1.8 TS 2003 benzyna | Chevrolet Tahoe 2002 5.3 V8 | W oczekiwaniu aż Stelvio stanieje...
    Postów
    471

    Angry Brak pomysłu na nowe auta.

    Problemem Alfy Romeo nie jest jakość tylko totalny brak pomysłu na flotę, na przyszłość marki. Ewidentnie widać brak doświadczonej menadżerskiej ręki.

    Powiedzmy sobie szczerze - 159 jest nijaka, jest lepiej jakościowo - można rzec solidne auto jak na AR, totalny brak palety silnikowej i nie ma tego czegoś jak np. 156. AR 156 to auto z duszą, charakterem, ma to czego oczekuję od Alfy Romeo, dlatego wybrałem tę markę. Gdyby nie brak benzyniaków pewnie byłbym zadowolonym posiadaczem 159, a tak co mam wybrać jeśli nie chcę utopić się w JTDm z DPF'em? 1750 TBi chodzi mi po głowie, ale mało go jeździ, ciężko o rzetelne info z rynku. No i tak wybór 159 dla mnie się kończy. Tak, mam też Giulitettę. Podoba mi się wizualnie, nie jest rozlazłym masywnym sedanem dla prezesa tylko kompaktowym autem, te oczekiwania spełnia dla mnie 156. Mnie nie interesuje brak holderów na kubki czy ciaśniejsze wnętrze. Chcę auta z pazurem, zwinnego, szybkiego w prowadzeniu (i nie myślę tu w tej chwili o V max czy KM). Co mnie wkurza w Julce? Trochę "plastikowość", ale jest to do przeżycia. Wydaje mi się, że 156 z końca serii czy 159 ma lepsze materiały, akurat zwracam na to uwagę. Najbardziej wkurza mnie... brak palety silników benzynowych. No przepraszam tu użytkowników Julek, ale nie kupię Alfy Romeo z silnikiem 1.4 nawet jakby 200 KM miała. 1.6 to ja miałem w Sienie i idę raczej progresywnie, teraz mam 1.8 i raczej nic poniżej tego nie chcę mieć. Rozumiem 1.4 w MiTO, motor odpowiedni klasie pojazdu. AR dała ciała po całości, że olali historię - zamiast zabawy w Multiair czy inne eksperymenty z bezpośrednim wtryskiem, także wdawanie się w dziwne kooperacje należało przygotować kolejną wersję Twin Sparka - silnika jakże zasłużonego w historii marki. Dwie wersje pojemnościowe i jedna z turbo - paleta godna marki. Wyeliminować błędy 16v i pokazać jak się robi silniki. Stało się jednak inaczej, podążono drogą "bo wszyscy tak robią" i mamy down sizing na miarę wynalazków w Wolfsburga. Przecież nie wszyscy idą tą drogą, Honda nie zakopuje swoich VTEC'ów.

    Ja kupując Alfę Romeo robię to także dla silnika, cóż mi po wyglądzie i bajerach jak DNA czy inne stwory jak mam auto z 1400 cm3 brzmiące jak mój odkurzacz Zelmer Silent Plus. Gdzie brzmienie Twin Sparka? O V6 nie wspomnę... Wybieram Alfę Romeo, a nie VW. Kupując benzynową Alfę nie mam zamiaru uprawiania zbiorowego onanizmu na forach jak mają to we krwi posiadacze aut z TDI na klapie czy ostatnio FSI/TFSI któremu to mniej spali po mieście. Zgadza się, fajnie jest jak ma się dużo KM pod butem i kulturalne spalanie... domena nowych technologii. Choć nie przekonuje mnie to, bo mocy nie da się wykrzesać z niczego bezstratnie. Gdzieś zawsze coś jest kosztem czegoś, tym bardziej nie imponują mi turbo doładowane wynalazki o pojemnościach skokowych kosiarki, przy których na przestrzeni lat, dziesiątek lat TS 16v wypadnie jako solidny silnik i tego jestem niemal pewien. Tu zmierzam ku dyskusji "dokąd zmierzasz motoryzacjo...", a to już temat rzeka. Innym razem.
    Jedyny miarodajny wskaźnik jakości kodu jednostka WTF/min - czyli programisty dzień powszedni...
    Wielki błysk - czarny pysk czyli elektronika dzień powszedni...

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Cytat Napisał brill7 Zobacz post
    przed jego przyjściem Fiat notował bardzo dobrą sprzedaż i był chyba 1 w 2010r.
    Marchionne kieruje Fiatem od 2004 roku.


  3. #23
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    co z tego ze od 2004? w latach 2004 do początku 2008 swiat był w ekstremalnej hossie gospodarczej, babina z warzywniaka dałaby sobie radę jako szefowa Fiata. Ludzie i firmy kupowały na potęgę.
    Małość Sergio, jego bezradność widać teraz, od roku 2008. Krok po krok same błędy. Wynmieńmy kilka:
    1. kompletne olanie modelu 159, kiedy wprowadzono do tego wreszcie doskonale silniki TBi. Po co je wprowadzano, skoro reklamowo markę olano?
    2. opóźnianie bodaj o 3 lata debiutu Giulietty.
    3. wymysły o produkcji Giulii w USA, potem znów w Europie, model też już o dwa lata jest opozniony a szykują sie kolejne dwa.
    4. zamordowanie marki Lancia.
    5. wciskanie kitów o sprzedaży pół miliona AR, mnożenie pomysłow, ile to modeli nowych będzie... To juz nawet smieszne nie jest.
    6. dopuszczenie do sytuacji, ze marka ma w ofercie dwa modele, z tego jeden już mający pięć lat od debiutu.

    Co tam jeszcze?
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    jeden z komentujących miał trochę racji- Alfa ma aktualnie dość małą ofertę samochodów salonowych. Po wejściu nowych modeli na rynek może się to zmienić- i oby

Podobne wątki

  1. Statystyki sprzedaży Alfy Romeo w Polsce I.2007 - VIII.2013
    Utworzone przez matrix_blue w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 22:19
  2. [Zapowiedź] Ogólnopolski zjazd właścicieli Alfa Romeo 166. 21-23 czerwca 2013
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 351
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 21:33
  3. ALFA ROMEO DO ŚLUBU - SZUKAM RYBNIK/CIESZYN 22 Czerwiec 2013
    Utworzone przez rocky_rybnik w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 09:33
  4. I Toruński spot Alfa Romeo - 24.02.2013
    Utworzone przez Semprefedele w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 17:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory