Czy jest w jakis sposób regulowane? Mam wrazenie, ze prawe tylne kolo stoi troche krzywo. Z tylu wyglada to tak mniej wiecej:
|------\
Oczywiscie nie az tak bardzo, ale odchylka jest dosc dobrze widoczna.
Czy jest w jakis sposób regulowane? Mam wrazenie, ze prawe tylne kolo stoi troche krzywo. Z tylu wyglada to tak mniej wiecej:
|------\
Oczywiscie nie az tak bardzo, ale odchylka jest dosc dobrze widoczna.
Jak miałem zużyte wahacze z tyłu dość dobrze to tak wyglądało, ale po wymianie wszystko wróciło do normy. zawieszenie jest takie samo jak w 147 można regulować tylko zbieżność, ale kąta pochylenia się nie da.
Jakie sa inne obajwy padu wahacza?Napisał alfaholik-Bioły
Czy to samo dotyczy 156-ki i zawieszenia przedniego?Napisał alfaholik-Bioły
Też mam wrażenie, że koła z przodu stoją tak /--\. Da się to ustawić, czy pozostaje wymiana wahaczy? (nic nie stuka, brak luzów).
Z tyłu wahacze możesz jeszcze sprawdzić jadąc na bitą drogę i będą takie stuki z tyłu dochodzić. Koledzy,ale jak koło jest lekko pochylone to normalna rzecz co innego jak już się za dużo pochyla wtedy coś jest nie tak, pokażcie mi auto w którym koła stoją idealnie pod kątem 90 stopni. Widziałem to nawet w nowych autach i koła lekko też są pochylone nawet po przebiegu 500 lub 1000km więc praktycznie nic po wyjechaniu z salonu. każde koło jest lekko pochylone i tak ma być, jeżeli ktoś kombinuje żeby było idelanie prosto jak auto stoi to pozniej jak jedzie to ma wciągniete koła do środka jak w maluchuPodczas jazdy inaczej się wszystko zachowuje zwłaszcza na zakrętach. Można też złapać za przód o tył koła oboma rękami i szarpać na boki tak jakby się chciało wyrwać koło wtedy jak stuka to walnięty wahacz. Piter34 to smao dotyczy zawiechy w 156, nie przejmuj się lekko jak są pochylone nic się nie dzieje wręcz jest super, ale jak będą luzy wybite tuleje to zobaczysz różnice iż koła będą bardziej pochylone.
A co na takie polozenie kola opona? Wydaje mi sie, ze bedzie nierowno scinana. Druga sprawa to zachowanie na zakretach - nie bedzie pewnie takie, jak fabryka chciala.
No nie wiem. We wszystkich dotychczasowych samochodach koła stały prosto.Napisał alfaholik-Bioły
No właśnie boję się o to samo... Wprawdzie letnie opony zdjęte z takich lekko pochylonych kół wyglądały normalnie, ale o zimówki się boję, że będą się nierówno zużywaćNapisał Krajcok
No i zasadniczo nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie, tzn. czy kąt pochylenia kół można regulować?
Kąta pochylenia się nie reguluje niestety. Ja w 147 z przodu mam minimalnie pochylone prawie niezauważalne i nie ścina mi boków a zrobiłem już 15kkm od maja...
Podobno jakieś pochylenia mogą być też spowodowane powypadkową przeszłością auta, ale tego nie jestem w stanie potwierdzić na 100%. Jeżeli pochylenie jest minimalne to nic złego gorzej jak koła się pochylają jak np. w alfie 166 z tyłu, ale tam z kolei jest inne zawieszenie.
Jakie wiec konkluzje? Jaka odchylka z tylu jest dopuszczalna? Czy cos jeszcze poza zuzytym wahaczem moze dawac takie pochylenie (zakladajac ze wszystko jest proste)?