Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Temat: GT i 2.0 JTS - ku przestrodze

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    GT 2.0 JTS Salespeed AD2005
    Postów
    3

    Lightbulb GT i 2.0 JTS - ku przestrodze

    Ku przestrodze kupcom i użytkownikom JTS 2.0 i GT.


    Rok temu kupiłem GT 2.0 JTS z poważnym ale wiarygodnym przebiegiem. Auto jest śliczne, pali tyle ile każe mu się wkręcić w koła i ani grama więcej, a selespeed super się przełącza pałeczkami. Teraz to co drobnym druczkiem.


    Wady selespeed (nie zawsze się załącza z luzu na bieg, nie zawsze chcą się zmieniać biegi) nigdy do końca nie zostały wyeliminowane przez trzech kolejnych mechaników włączając dwóch dedykowanych alfistów. Problem zawsze wraca po miesiącu od wyjazdu z garażu. Teraz jest nowa teza, może tym razem się uda. Zwyczajnie, rzadka rzecz i nikt się na tym nie zna.


    Po 250kkm chlał już więcej oleju niż paliwa więc czas było na remont. Na wymianę poszły oba wałki rozrządu, popychacze, szklanki (chyba obyło się bez szlifowania gniazd); na dole trzeba było wymienić pierścienie. Niecałe 10kkm później urwała się główka korbowodu z wiadomym skutkiem.


    Poprzednia moja Ala to było 33 z silnikiem 1.7. Nie była idealna, ale można było docenić wykorzystanie aerodynamiki bryły, a zawieszenie było takie że w chwili stresu nic tylko położyć się z browcem pod podnośnikiem i napawać widokiem. GT to zupełnie inne auto - kanapa na miękkich resorach do robienia zakupów w H&M. Zmęczenie korbowodu (po zaledwie 250kkm!) to pierwszy dowód. Drugi taki, że nie ma żadnego efektu klejenia do drogi dla prędkości aerodynamicznych. Trzeci taki, że przy prędkościach 180+ auto zamiast się usztywniać to skacze po drodze jak Ursus C320.


    Wniosek dla mnie taki, że aby mieć Alfa GT to trzeba ją sobie zrobić część po części (poprawić po fabryce amorki, sprężyny, kąty kół, korby, wyciszyć, ...). Ale czy po to kupiłem GT abym musiał z niej dopiero robić GT?

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    powered by CONMIR
    Auto
    AR GT 1 i 9
    Postów
    193

    Domyślnie

    troche nie rozumiem Twojego postu

    nie od dzis wiadomo ze ten automat w AR nalezal do bardzo usterkowych - skrzynia ktorych nalezy unikac

    -zacinanie sie na ktoryms z biegow
    -wyzwaniem jest tez wymiana sprzegla, ktore to po tej czynnosci trzeba kalibrowac, a sam modul elektrohydrauliczny nie podlega naprawie


    druga rzecz, kupiles z powaznym przebiegiem .... wiec mozna sie bylo liczyc z tym, ze usterki beda wystepowac lawinowo



    zbyt bardzo przyzwyczajeni jestesmy do stereotypow starego Mercedesa badz tez Audi ktore to przejezdzaly po 400-500 tys i wiecej tys km
    te czasy wedlug mnie minely bezpowrotnie


    wszystko jest teraz obliczane na znacznie mniejsza zywotnosc, rowniez sprzet elektroniczny, ktory to czesto psuje sie tuz przed koncem okresu gwarancyjnego
    Ostatnio edytowane przez lolecki ; 31-05-2014 o 17:13

  3. #3
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Tak, ale oprócz mechaniki autor skarży się także na aeordynamikę i zawieszenie. Nie mam GT więc trudno oceniać, ale jeżeli faktycznie jest tak, jak pisze to Alfa Romeo się bardzo nie postarało. Zwłaszcza, że nowoczesna GT w mniemaniu autora nie wytrzymuje porównania pod tym względem ze stareńką w końcu 33.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Moim zdaniem autor narzeka na stary samochód ze zmęczonym zawieszeniem i napędem.

    A najbardziej rozwala mnie tekst - prędkości areodynamiczne ...

    NASA ani F1 tu nie znajdziesz ...

    Naszczęście z S3 mini
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    dokładnie Jakie słabe się klejenie i miekka kanapa ? Wyeksploatowane zawieszenie a nie 'niedopaczenie' konstruktorów, mam 147mkę więc pozwoliłeś się sobie wypowiedzieć, auto trzyma się bardz odobrze drogi, do tego jest twarde ( nie wiem jak JTD), jedynie z czym się zgodzę to z fatalnym wygłuszeniem, reasumując

    sprawdz stan swoich amortyzatorów/sprężyn gum itd. Ewentualnie wymień na koni/eibacha/mtsa i masz problem z głowy

    ~ taka była piękna ! :C




  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Jak to fajnie ze moja gt byla inna








  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bazookie
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Czarna 159 SW JTD, Czerwona sunia GT 2.0 JTS
    Postów
    38

    Domyślnie

    Hahhhahahaahhh.. Hmmmm.. Przepraszam :-SS

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    powered by CONMIR
    Auto
    AR GT 1 i 9
    Postów
    193

    Domyślnie

    Bocian moja tez

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Matejko'
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Alfa GT JTD
    Postów
    89

    Domyślnie

    fatalne wygluszenie??
    proponuje przejechać się nowymi autami - podczas jazdy probnej nowym lancerem chcialem wysiasc, nie wspominajac o astrach, focusach, francuzach, żeby były jakos znacznie cichsze - nie zauwazylem

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Moja narzeczona jeździ Astrą H GTC, poziom wykończenia tego Opla w porównaniu do GT czy nawet wyciszenie kabiny to zupełnie dwa światy. Między Astrą a GT w wyciszeniu jest różnica taka jak między GT a Audi A6 C6.

Podobne wątki

  1. Ku przestrodze - KOSIARKI
    Utworzone przez Mongoose w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 13:22
  2. [159] ASO...ku przestrodze!
    Utworzone przez Cezar_DE w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 19:29
  3. [164] Ku przestrodze...
    Utworzone przez jacoff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 17:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory