Witajcie, nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj - Alfa GT 2007r. 1.9 JTD CF4.

Niedawno zdecydowałem się na regenerację 2 szt. wtryskiwaczy (a 2 w dostatecznym stanie).
Mechanik zregenerował te dwie sztuki i zostały wygenerowane nowe kody IMA. Odbierając auto okazało się, że pozamieniał też miejscami wtryskiwacze, a gdy zapytałem o kodowanie usłyszałem, że Boscha nie trzeba kodować (choć z tego co czytam tyczyło się to starszych wersji JTD).

Wczoraj oczywiście nie wytrzymałem i sprawdziłem jak to się ma w MESie. Kody faktycznie nie zostały pozamieniane, więc postanowiłem je wpisać w odpowiedniej kolejności tak ja siedzą teraz wtryskiwacze (wpisując kolejno od strony rozrządu). Alfa po regeneracji i przed zmianę przeze mnie kodów odpalała w miarę ok, tzn. miała chwilę telepania jak podczas pracy na 3 cylindrach, ale szybko się stabilizowała. Ponowny rozruch był już bezproblemowy.

Problem w tym, że nie jestem pewien który jeszcze prócz 4go wtryskiwacza został zregenerowany, tak więc przypisałem oryginalne kody. Wychodzi teraz na to, że dwa nieregenerowane mają swoje właściwe kody, a dwa regenerowane mają wpisane nieaktualne kody.

W jaki sposób mogę ustalić które wtryskiwacze zostały zregenerowane i który, jaki ma kod IMA? Na wydruku miałem tylko pozycje nr 1 i 2 wraz z korektami po regeneracji, ale za cholerę nie wiem które to.
Nie kontaktowałem się jeszcze z mechanikiem, ale czy może posiadać jakieś dane w komputerze z kodem starego wtrysku i przypisanym mu odpowiednio nowym kodem?

Po wczorajszej zmianie kodów w MESie, dziś z rana Alfa odpaliła kiepsko z dużą ilością biało błękitnego dymu i klepaniu jak na 3 cylindrach, po kilkudziesięciu sekundach dopiero się uspokoiła.
Czy to kwestia przeprowadzenia jakiejś adaptacji by mogły zresetować wcześniejsze przypisane wartości? Odpięcie na dłuższy czas aku., ponowne podpięcie, uruchomienie i czekanie do uruchomienia się 1go biegu wentylatora, no i jeżdżenia, aż wszystko się tam ustabilizuje?

Podpowiedzcie proszę czy kody IMA w tej wersji silnika nie mają zupełnie znaczenia, czy jednak trzeba programować po regeneracji nowe kody? Czy jest szansa rozpoznania regenerowanych wtrysków bez ich wyjmowania i oddania na diagnostykę, no i jak to się ma z tą adaptacją?