Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Temat: Nowa zabawka, Alfa Romeo GT 1.9 JTD - pytania i problemy

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTDm '05
    Postów
    106

    Domyślnie Nowa zabawka, Alfa Romeo GT 1.9 JTD - pytania i problemy

    Witam wszystkich, jestem nowy na forum.
    Od wczoraj stałem się posiadaczem pierwszej, czarnej Alfy Romeo GT 1.9 JTD, mam nadzieję, że szczęśliwym. Auto kupiłem z paroma mankamentami, które chcę oczywiście usunąć.

    Pierwsza rzecz to kontrolka check engine i komunikat motor control system failure, od razu po przekręceniu kluczyka jest błąd silnika i pikanie. Sprzedający twierdził, że był to "tymczasowy błąd przepływu powietrza", auto troszkę dymi na czarno przy dodawaniu gazu - zauważyłem też, że na takiej dużej gumie pod maską jest izolacja, może tam łapie lewe powietrze?

    Druga rzecz to głośne stuki z przedniego zawieszenia, zostały dodane do auta części w postaci gumek drążka stabilizacyjnego, nie powiem - stuka masakrycznie! Jaki jest koszt i jak trzeba to zrobić? Prawy wahacz również ma już luz i jest do wymiany, jakiej firmy polecacie?

    Trzecia rzecz to nie mogę sterować z panelu drzwi kierowcy szybą pasażera, mogę ją opuścić - ale podnieść tylko z przycisku na drzwiach pasażera... czyżby to wina panelu? aha, no i raz szyba się opuszcza przy otwieraniu drzwi, a raz nie.

    Czwarta rzecz to nagłośnienie BOSE, zauważyłem że nie grają mi dwa przednie wysokotonowe głośniczki, dolne działają, tył gra tak jak trzeba. Gdzie szukać problemu? Tak samo w radio nie da się włożyć płyty CD, mechanizm nie wciąga jej. Co z tym zrobić?

    Piąta rzecz to święcacy się non stop komunikat otwartej tylnej klapy, gdzie znajduję się ten czujnik? co z tym zrobić?

    Aha no i jak mi sie coś przypomni to napiszę. Dodam, że wcześniej byłem użytkownikiem VW Passata B5 FL 2.8 V6 4Motion i chciałem spróbować czegoś innego. Z Alfą Romeo nie miałem nic wspólnego wcześniej. Chcę się jak najwięcej nauczyć o tym aucie

    Z góry dzięki za pomoc, liczę na Was
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTDm '05
    Postów
    106

    Domyślnie

    Aha, no i auto coś jakby za dużo paliło... miałem pół baku, przejechałem 100 km i mi wskazówka spadła o 3 kreski w dół... jechałem dość spokojnie bez zbędnych przyspieszeń... dodam, że przy wysokich obrotach troszkę lubi zakopcic na czarno...

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Berlin / Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    268

    Domyślnie

    Izolacja na duzej gumie ?? Pewnie na rurze od IC - izolacja to mozna sobie skleic ale wiesz co. To moze byc tez przyczyna kopcenia i wiekszego spalani wedlug mnie. Poza tym wiele innych rzeczy moze miec na to wplyw. Blad pewnie tez z tego powodu wywala. Zadne klejenie rur tylko wymiana na nowa - mozesz od forumowego kolegi zakupic z nierdzewki - tanio, szybko i solidnie. Co do Bose to z zaslepek przy klamkach nie uslyszysz dzwieku. Tam nie ma nic.. Tylko zaslepka. Wpisz swoje problemy w wyszukiwarke a gwarantuje ze szybko znajdziesz odpowiedzi.

    Zawieszenie - tematow masa i opini wiele. Jedni polecaja trw, inni lamfordery a inni inne. Ja mam gorne wahacze Febi i jest ok. Dolne vaitec. Co do szyby - sprawdz kostki w drzwiach - skoro przy otierabiu szyba czasami zjezdza to koze tam cos jest nie tak jak powinno byc

    Gesendet von meinem Xperia Arc S mit Tapatalk 2
    Ostatnio edytowane przez Jackieee ; 16-06-2014 o 13:22

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTDm '05
    Postów
    106

    Domyślnie

    Izolacja na tej gumie obok pokrywy silnika co idzie

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Ustroń
    Auto
    brak
    Postów
    4

    Domyślnie

    Może po prostu zrób zdjęcie silnika i wklej? Tak będzie łatwiej.

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał HuMaXxX Zobacz post
    Izolacja na tej gumie obok pokrywy silnika co idzie
    Po prawej stronie ta guma?








  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTDm '05
    Postów
    106

    Domyślnie

    Tak, chyba to jest ta rura dolotowa od IC. Skad ja najlepiej zamowic? pasuje od 156 czy 147?

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Berlin / Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 16V 140 KM
    Postów
    268

    Domyślnie

    Jest dzial na forum o kwasowce. Nie pamietam dokladnie nazwy, ale jak przewertujesz dwie strony to napewno wpadnie ci w oczy. Kolega "misiu7911" robi. Nie bedzie pasowala ze 156. Mi kolega misiu7911 pomylil przesylki i wyslal do innego uzytkownika moje rury a jego mialy isc do mnie. Drugi uzytkownik mial wlasnie 156 i byla roznica. Sprzedawca momentalnie rozwiazal problem zanim jeszcze do mnie moje rury wyslal. Koszt nie wielki. Zanow sobie odrazu komplet gora i dol wraz z lacznikami itd. W tamtym temacie masz wszystko opisane. O cene pytaj sprzedawce, ale wyjdzie Cie taniej niz z ASO gumowa rura.

    Gesendet von meinem Xperia Arc S mit Tapatalk 2

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    257

    Domyślnie

    Kolego odnśonie radia CD - wygląda na to, że masz do wymiany - jak chcesz mogę ci pylnąć swoje, ktore wymieniałem na odtwarzacz z mp3. Z boku jest trochę rys, bo miałem problem z wyjęciem, ale nie będzie ich widać po włożeniu w otwór, przedni panel jak nowy. Daj znać jakbyś był zainteresowany. Mówię tu o małej kasie, bo i tak tylko leży w kartonie w szafie
    Mogę ci jakieś fotki cyknąć
    Ostatnio edytowane przez khad ; 17-06-2014 o 11:33

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTDm '05
    Postów
    106

    Domyślnie

    Koledzy nic więcej nie wiecie na temat moich problemów? dodam, że zauważyłem komunikat Water in filter fuel czy cos takiego... zauwazylem tez ze radio jak ruszam zglasnia sie samo, i jakby byl gorszy dzwiek? na postoju lepiej... moze tak ma byc?

    Dodano po 14 minutes:

    Aha i czy rura dolotowa do GT jest taka sama jak w 147?
    Ostatnio edytowane przez Kamiel ; 17-06-2014 o 13:28 Powód: Dodano

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Moja nowa zabawka
    Utworzone przez Lukas1020 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory