Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Szarpanie i duszenie silnika oraz skoki obrotów na biegu jałowym oraz w czasie jazdy

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar karas KRK
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    19

    Domyślnie Szarpanie i duszenie silnika oraz skoki obrotów na biegu jałowym oraz w czasie jazdy

    Witam od niedawna mam problem z moją Bellą mianowicie po odpaleniu silnika zaczynają skakać obroty oraz czuć że auto zaczyna delikatnie szarpać po wrzuceniu biegu i próbie jazdy auto zaczyna sie dusić i wyglądam jak bym wczoraj zdał prawo jazdy i w ogóle nie umiał jeździć, tak się dzieję na 1 biegu oraz czasami na 2 później już jest ok ale jest tak jak by zamulona na zimnym silniku jest to bardziej odczuwalne ale gdy złapie temperaturę zaczyna jak by mniej się dusić !!! Proszę o pomoc bo chciałbym oddać autko do naprawy a nie chciałbym żeby mnie naciągnęli na dodatkowe koszty ...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Karmelitos
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    164

    Domyślnie

    Coś więcej powiedz, sprawdzałeś cewki i świece? Jakieś błędy pokazuje, sprawdzałeś na kompie? Pewnie masz stare świece, albo coś z cewkami jest nie tak. Jeśli to nie to może problem z rurą dolotu powietrza, u mnie np. często potrafi się dziura w niej zrobić. Ale to może być bardzo wiele przyczyn szczególnie w JTSie.

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar karas KRK
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam zapomniałem dopisać wyżej że jeżdżę autem z zapalonym komunikatem Motor Control System Failure po podpięciu pod kompa wyszedł błąd że jakaś mieszkanka spalin jest nie taka jak potrzeba, po skasowaniu błędu pojeździłem pół dnia i znowu się pojawił ten komunikat ale obroty już wcześniej skakały . Dziś autko oddałem do znajomego mechanika żeby zrobił mi z hamulcem ręcznym bo zerwały mi się linki ,ale po przeczytaniu podpowiedzi powiem mu żeby wymienił te świece i cewki oraz nowe kable jeżeli to nie pomoże będziemy szukać dalej . A co do cewek to chyba nigdy nie były wymieniane z tego co pamiętam kiedyś jedna się przepaliła i tylko ona była wymieniana . Z góry dzięki za podpowiedzi Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar karas KRK
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    19

    Domyślnie

    Hey autko już śmiga jak nówka jak się okazało pękła rura dolotu po zaklejeniu auto odżyło do tego wymienione świece i zgasł błąd na kompie . Dzięki za poradę jako jedyny na całe forum okazałeś sie pomocny reszta to chyba amatorzy niedzielnych przejażdżek Pozdrawiam

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Jak zaklejales?








  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar karas KRK
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    19

    Domyślnie

    Klej na gorąco do gumy oraz dodatkowo owinięte taśmą samowulkanizująca ... połączenie jest lepsze niż fabryczne

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Stalowa bylo wsadzic i z glowy do konca zywota autka

    No ale jak opanowales po swojemu i jest ok to tez ok :p








  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar karas KRK
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    19

    Domyślnie

    Na razie w taki sposób doprowadziłem ją do życia ale zastanawiam się nad wsadzeniem dedykowanego zestawu ze stożkiem firmy K&N http://www.motointegrator.pl/produkt...n-kn-69-0026ts mam nadzieję że poprawi brzmienie silnika i choć troszkę osiągi

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-09-2017, 18:08
  2. [Giulietta] szarpanie w czasie jazdy - pomocy!!
    Utworzone przez frt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 16:23
  3. [145] Szarpanie samochodem na biegu jałowym
    Utworzone przez pafcioooo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-04-2012, 21:19
  4. Brak mocy oraz szarpanie obrotów.Pomocy!
    Utworzone przez david1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 19:48
  5. [164] Przerywanie silnika, duszenie, szarpanie
    Utworzone przez kasza85 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2010, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory