Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Montaż uniwersalnego sterownika zamka centralnego

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar trojan6
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.8TS
    Postów
    62

    Domyślnie Montaż uniwersalnego sterownika zamka centralnego

    Mam do auta tylko jeden kluczyk bez pilota. Mogę zamykać auto tylko i wyłącznie z kluczyka. Do tego jest problem z otwarciem bagażnika - tylko od środka. W związku z czym chcę wstawić uniwersalny sterownik.

    Czy ktoś robił coś takiego w GT?
    W którym miejscu znajduje się sterownik centralnego zamka - też za schowkiem pod nogami pasażera jak w 156?

    Na chwilę obecną mam rozebrane prawe i lewe drzwi. Jedyne co mi przychodzi to podpięcie się w okolicy zamka w drzwiach kierowcy. Ale to chyba kiepska myśl, bo nie dość, że dużo kabli trzeba ciągnąć to jeszcze nie będzie sygnalizowało kierunkowskazami otwierania/zamykania.

    Help (zanim coś zniszczę)!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Dorób sobie pilota ze sterowaniem bagażnika. Ja tak zrobiłem. Też miałem tylko kluczyk do ręczne otwierania.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar trojan6
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.8TS
    Postów
    62

    Domyślnie

    Dokładnie chcę to zrobić. Chciałbym tylko dowiedzieć się jak to zrobić / gdzie jest centralka.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Oj tego to nie wiem. Popatrz moze w Eperze na obrazki to poznasz.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar trojan6
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.8TS
    Postów
    62

    Domyślnie

    W sobotę przy okazji innych napraw postanowiłem pogrzebać się trochę z centralnym zamkiem.
    Tak więc pod lewą nogą kierowcy, obok awaryjnego wyłącznika dostępu paliwa znalazłem centralkę - chyba zamka.
    Idzie do niej 6 kabli i ma dwie wtyczki. Gdy jedną odepnę to nie działa otwierania bagażnika. Inaczej Gdy odepnę jeszcze raz zadziała, potem już nie. Gdy odepnę drugą to nie działa ryglowanie drzwi ze środka.



    Niestety, nie odważyłem się ciąć kabli i na tych spostrzeżeniach zakończyłem. Czy ktoś mi może powie, jak wepnę się w jedną z dwóch wtyczek z uniwersalną centralką zamka, to będzie prawidłowo działać czy nie koniecznie?

    Wyczytałem w internecie, że centralka jednak mieści się w ComputerBody. Tylko kurcze jak się tam dostać :/
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_centralka_zamka.jpg
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	75.7 KB
ID:	147339  

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    ja sobie będę dorabiał kluczyk do sterowania centralnego zamka z wyciągnięciem kodu jak i zakodowaniem klucza jak z immo nie dopytałem, koszt tego to 300 zl

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kedzia_77
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTDM blu vela
    Postów
    64

    Domyślnie

    Witaj. Mój mąż jest właśnie na tym samym etapie co Ty z tą centralką miesiąc temu. Mam pytanie czy znalazłeś centralkę centralnego zamka? I czy udało Ci się podłączyć uniwersalnego pilota? Będę wdzięczna za pomoc.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Endriu Ka
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    156SW 1.9 JTD multijet 16V 140KM
    Postów
    225

    Domyślnie

    Tez bardzo bym prosil o dokladna instrukcje montazu takiej centralki,wstyd takie autko otwierac z kluczyka.Ma do mnie pikac i mrugac!

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTDm '05
    Postów
    106

    Domyślnie

    rowniez bym prosil

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar mazi
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    AR GT 1,9jtd
    Postów
    39

    Domyślnie

    Jak ja kupiłem moją gt miałem jeden kluczyk na dodatek bez centrala. Po paru wizytach u pseudo dorabiaczy kluczy dowiedziałem się, że dorobienie kluczu, który bd otwierał bagażnik jest niemożliwe i wszyscy proponowali mi dodatkowy pilocik . Jednak nie poddałem się i zalazłem człowieka, który ogarnął temat. Musiałem zakupić oryginalny kluczyk dla zielonej płytki, a on wlutował mi nową pamięć i nowe imo. Po za tym podobno miał niezłą jazdę z moim kompem by wgrać coś tam (komputer pokazywał 8 różnych kluczyków - nieźle) na sam koniec cała synchronizacja i mam kluczyk z centralem koszt całości 550 łącznie z 2 kluczykami (jedne podobno się nie nadawał bo miał urwaną ścieżkę)

Podobne wątki

  1. Montaż uniwersalnego sterownika centralnego zamka
    Utworzone przez Smith w dziale 147
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 10-01-2018, 22:38
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 12:41
  3. Montaż sterownika zamka centralnego
    Utworzone przez LUKI83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2010, 10:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory