Strona 125 z 168 PierwszyPierwszy ... 2575115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,241 do 1,250 z 1678

Temat: Zakup Alfy Romeo GT

  1. #1241
    Użytkownik Świeżak Avatar stasiu018
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    159 SW
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ja przerabiam to aktualnie.Problemem(małym) nie jest ilość miejsca, bo tego akurat na fotelik jest sporo, ale brak tylnych drzwi ułatwiających sadowienie malucha.Nie oznacza to,że jest jakoś tragicznie-po prostu trzeba się bardziej wygiąć
    I nie zamieniłbym z tego względu GT na jakiegoś czterodzwiowca
    No i git [MENTION=2093]pafka[/MENTION], niestety mam złe wieści - temat sprzedaży/zamiany zostaje zawieszony na bliżej nieokreślony czas
    156 2.4 --> GT 3.2 --> 159 2.0

  2. #1242
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał stasiu018 Zobacz post
    No i git @pafka, niestety mam złe wieści - temat sprzedaży/zamiany zostaje zawieszony na bliżej nieokreślony czas
    Haha, spoko - i tak pewnie kupimy drugiego klekota...

    A propos - koledzy i koleżanki.
    Byliśmy oglądać jedną z tych sztuk wcześniej wrzucanych w tym temacie. Auto właśnie sprowadzone z Francji, kilka rzeczy do zrobienia, ale wygląda całkiem nieźle. Handlarz sympatyczny i... chyba dosyć szczery. Jedyne co robił w aucie po sprowadzeniu to odkurzał, bo jak stwierdził, jest leniwy by robić coś więcej. Auto nie wypicowane, ani w środku, ani pod maską. Wygląda jednak dobrze. Martwi mnie jedna rzecz - po odpaleniu bardzo nierówna praca silnika, pojawiła się informacja, że jest woda w filtrze paliwa. Stwierdziłem, że dawno ten filtr paliwa musiał nie być wymieniany, a sprzedający, że znając Francuzów to pewnie nigdy, haha. I teraz, czy wymiana filtra rozwiąże problem, czy jazda z niewymienianym filtrem paliwa mogła wyrządzić jakieś trwałe szkody? Dodam jeszcze, że auto dosyć zakopciło przy odpaleniu (z drugiej strony było zimno i padał deszcz, a samochód stoi 2 tygodnie). Silnik to JTD z przebiegiem 230 tys, podobno przebieg pewny. Jak można sprawdzić ten silnik, żeby nie władować się na minę?

  3. #1243
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Haha, spoko - i tak pewnie kupimy drugiego klekota...

    A propos - koledzy i koleżanki.
    Byliśmy oglądać jedną z tych sztuk wcześniej wrzucanych w tym temacie. Auto właśnie sprowadzone z Francji, kilka rzeczy do zrobienia, ale wygląda całkiem nieźle. Handlarz sympatyczny i... chyba dosyć szczery. Jedyne co robił w aucie po sprowadzeniu to odkurzał, bo jak stwierdził, jest leniwy by robić coś więcej. Auto nie wypicowane, ani w środku, ani pod maską. Wygląda jednak dobrze. Martwi mnie jedna rzecz - po odpaleniu bardzo nierówna praca silnika, pojawiła się informacja, że jest woda w filtrze paliwa. Stwierdziłem, że dawno ten filtr paliwa musiał nie być wymieniany, a sprzedający, że znając Francuzów to pewnie nigdy, haha. I teraz, czy wymiana filtra rozwiąże problem, czy jazda z niewymienianym filtrem paliwa mogła wyrządzić jakieś trwałe szkody? Dodam jeszcze, że auto dosyć zakopciło przy odpaleniu (z drugiej strony było zimno i padał deszcz, a samochód stoi 2 tygodnie). Silnik to JTD z przebiegiem 230 tys, podobno przebieg pewny. Jak można sprawdzić ten silnik, żeby nie władować się na minę?
    Jeżeli sam nie wiesz od czego zacząć to jedynie dobry znajomy (kumpel) mechanik. Jeśli nie masz dobrego znajomego który by to sprawdził, to lepiej odpuść temat, mało kto z obcych sprawdzi Ci to rzetelnie. JTD są dobre, ale miny tez sie zdażają, znajomy po kupnie miał głowicę pękniętą w 4 miejscach.

    Sprawdzałeś zbiornik wyrównawczy czy nie zawiera szlamu? Podpinałeś kompa żeby sprawdzić błędy? Czy w układzie dolotowym nie ma dziur (i np oleju, co by sugerowało awarie turbo)?

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  4. #1244
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    VW Passat
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam. Przymierzam się do kupna Alfy. Borykam się z tym już od dosyć długiego czasu. Chciałbym się poradzić ludzi którzy już dużo wiedzą na ten temat Czytałem dużo i jedni piszą, że nie narzekają na niezawodność tego auta, drudzy z kolei piszą że skarbonka bez dna. Mam duży mętlik w głowie, mam nadzieje że pomożecie mi go rozwiązać. Zakochałem się w tym aucie po przejażdżce nim. Serce mówi kup, a w głowie ogromny mętlik. Interesuje mnie bardziej benzyna niz diesel, ponieważ nie robię aż takich długich tras aby mógł on złapać oddech. Niestety nie mogę dodac linku i pokazać który egzemplarz mnie zainteresował, a bardzo chciałbym poznać waszą opinie na jego temat.

  5. #1245
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Pafka, coś dla Ciebie, jeśli oferta jest aktualna i rzetelna (?): http://www.autotrader.pl/samochody-o...zow/1000107352

  6. #1246
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddudek Zobacz post
    Jeżeli sam nie wiesz od czego zacząć to jedynie dobry znajomy (kumpel) mechanik. Jeśli nie masz dobrego znajomego który by to sprawdził, to lepiej odpuść temat, mało kto z obcych sprawdzi Ci to rzetelnie. JTD są dobre, ale miny tez sie zdażają, znajomy po kupnie miał głowicę pękniętą w 4 miejscach.
    Sprawdzałeś zbiornik wyrównawczy czy nie zawiera szlamu? Podpinałeś kompa żeby sprawdzić błędy? Czy w układzie dolotowym nie ma dziur (i np oleju, co by sugerowało awarie turbo)?
    Zbiorniczek wyrównawczy wygląda ładnie, jest czysty. Kompa nie podpinałem, choć check się nie świecił. Nie zauważyłem żadnych wycieków, a silnik nie był myty.
    Kusi mnie to auto, ale boję się, że silnik to może być mina - nie ma mi kto tego sprawdzić, więc faktycznie temat chyba odpuszczę...


    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Pafka, coś dla Ciebie, jeśli oferta jest aktualna i rzetelna (?): http://www.autotrader.pl/samochody-o...zow/1000107352
    O proszę - aż niewiarygodne by było to auto w miarę ok. Dzięki za linka.
    A ktoś coś może powiedzieć o tym ogłoszeniu? Mi się w oczy rzucił zbiorniczek wyrównawczy. Co zauważyłem, w V6 często te zbiorniczki wyglądają podobnie (czyli nieciekawie), a w dieslach na ogół są w dużo lepszym stanie.
    Ja ze zdjęć za wiele odczytać nie potrafię, ale ten zbiorniczek mnie zaniepokoił...

  7. #1247
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Zbiorniczek wyrównawczy wygląda ładnie, jest czysty. Kompa nie podpinałem, choć check się nie świecił. Nie zauważyłem żadnych wycieków, a silnik nie był myty.
    Kusi mnie to auto, ale boję się, że silnik to może być mina - nie ma mi kto tego sprawdzić, więc faktycznie temat chyba odpuszczę...



    O proszę - aż niewiarygodne by było to auto w miarę ok. Dzięki za linka.
    A ktoś coś może powiedzieć o tym ogłoszeniu? Mi się w oczy rzucił zbiorniczek wyrównawczy. Co zauważyłem, w V6 często te zbiorniczki wyglądają podobnie (czyli nieciekawie), a w dieslach na ogół są w dużo lepszym stanie.
    Ja ze zdjęć za wiele odczytać nie potrafię, ale ten zbiorniczek mnie zaniepokoił...
    W mojej v-ce miałem ten problem, pojawił się po kupnie, po dolaniu płynu - pewnie tu był konflikt. Wyczyściłem płukanką do ukł chłodzenia, 2x woda destylowana i na koniec dopiero płyn, spr test co2 na szczelność upg, wyszedł ok, do tej pory brak problemów. Ale ważne jest jedno - u mnie szlam nie był tłusty, a to były raczej syfy i farfocle z sypiącej się chłodnicy, albo/i konflikt różnych płynów do chłodnic.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  8. #1248
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    brak
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cześć, rozglądam się za jakimś autem, które chciałbym kupić za około półtora roku. Czy osoba o wzroście 195 cm nie będzie miała problemu z jazdą Alfą GT? Zastanawiam się, czy przy moim wzroście w ogóle szukać jakiegoś coupe czy jednak coś większego/wyższego.

  9. #1249
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Jeżeli nie przeszkadza ci że po roku będziesz miał garba to kupuj - a nieco poważniej to przy 185 wysoka grzywka nie wchodzi w grę. Chyba że oparcie leży na tylnej kanapie

  10. #1250
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    brak
    Postów
    2

    Domyślnie

    Czyli będzie ciężko Pozostaje zmiana/modyfikacja fotela. Chyba muszę zapomnieć o coupe i pomyśleć o 159 Dzięki za pomoc.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy Romeo GT 1.9 JTD
    Utworzone przez spdii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 265
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 13:07
  2. [159] Zakup Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Janusz :> w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 19:42
  3. Zakup Alfy Romeo w UK
    Utworzone przez karczes816 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 18:38
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory