Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Temat: Osłona silnika Alfa GT 3.2

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Jeszcze się nie zdecydowałem gdzie zamówić, priorytetem jest tworzywo (HDPE, mam z tego osłonę w 156 i działa dobrze- kilka lat) , zastanawiam się też nad wersją z ukształtowanym nawiewem na dyferencjał- jest taki w jednej z osłon, szukam jeszcze jak to w oryginale wygląda. Co do masy osłony, to HDPE jest lżejsze od wody (mniej niż 1 G/cm3), aluminium waży 2,7 G/cm3 , grubość ścianki osłony HDPE nie jest duża (w 156), nie ma siły żeby nie była lżejsza od ALU, pytanie tylko o ile.
    Być może dali za cienką ściankę w tej wersji ALU- było ta za wiotkie i hałasowało w czasie jazdy, dlatego musieli dać większą powierzchnię i profil zamknięty. Ja mam wątpliwości co do porównania masy oryginału i wersji ALU- oryginał ma mniejszą powierzchnię i jest chyba zrobiony z łamliwego plastiku, a osłona ALU ma większą powierzchnię i jest lżejsza?? To jakiej grubości jest to blacha? Koledzy z działu 156 próbowali dorabiać osłony ALU do 156- tam masa im wyszła koło 10 kg.

  2. #32
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Jeszcze się nie zdecydowałem gdzie zamówić, priorytetem jest tworzywo (HDPE, mam z tego osłonę w 156 i działa dobrze- kilka lat) , zastanawiam się też nad wersją z ukształtowanym nawiewem na dyferencjał- jest taki w jednej z osłon, szukam jeszcze jak to w oryginale wygląda. Co do masy osłony, to HDPE jest lżejsze od wody (mniej niż 1 G/cm3), aluminium waży 2,7 G/cm3 , grubość ścianki osłony HDPE nie jest duża (w 156), nie ma siły żeby nie była lżejsza od ALU, pytanie tylko o ile.
    Być może dali za cienką ściankę w tej wersji ALU- było ta za wiotkie i hałasowało w czasie jazdy, dlatego musieli dać większą powierzchnię i profil zamknięty. Ja mam wątpliwości co do porównania masy oryginału i wersji ALU- oryginał ma mniejszą powierzchnię i jest chyba zrobiony z łamliwego plastiku, a osłona ALU ma większą powierzchnię i jest lżejsza?? To jakiej grubości jest to blacha? Koledzy z działu 156 próbowali dorabiać osłony ALU do 156- tam masa im wyszła koło 10 kg.
    Mam oryginał zdemontowany (ale uszkodzony). Zrobie ci fotke jak bede w garazu

    Edit: mam tez juz tą aluminiową, zmierze grubość, ale jest solidna. Moge tez porównać wagę, ale kolega wyżej już podał dość dokładnie, więc pewnie wyjdzie podobnie. W rękach jest lekka.
    Ostatnio edytowane przez ddudek ; 28-10-2017 o 00:05

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Gdybyś mógł pokazać zdjęcie tego fragmentu w oryginalnej byłbym wdzięczny, chciałbym jak najbardziej dopasować zamiennik kształtem do oryginału. Charakterystyczne wybrzuszenie (obok otworu) ma np. ta:
    http://allegro.pl/oslona-silnika-alf...253141349.html
    Niektóre zamienniki go nie posiadają, takie występuje też w oryginale- widać to wyraźnie na szkicu z dokumentacji ASO, który pokazałem wcześniej. Może chłodzenie dyferencjału nie jest tak istotne jak silnika, ale skoro zastosowano taki , dość skomplikowany kształt tego fragmentu, który komplikuje i podraża produkcję, to może być to ważne.
    Zastanawiam się tylko po co ten otwór, skoro w oryginale go nie ma , ale gdyby trzeba było, to zaślepienie go nie będzie problemem.
    HDPE jest mechanicznie idealne na osłonę, może być jednak tak, że na mrozie może mieć nieco gorsze właściwości, ale i tak powinno być lepsze od oryginał:
    https://www.youtube.com/watch?v=Ve8X...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 28-10-2017 o 08:44

  4. #34
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Wiesz co, a mi wydaje się, że to może być otwór dla wersji z xenonem (mam taką) jeśli mówisz i tej dziurze w prawym dolnym

    Edit: ah, obok dziury, dobra

  5. #35
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    [MENTION=71461]alfist[/MENTION], zdjęcia mojej orig, wersja z xenonami (wycięcie po prawej), kropki to brakująca część:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171028_145630.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	117.2 KB
ID:	236984
    To widok od spodu

    Po lewej, do miejsca gdzie jest ułamana - to jest wlot do chłodzenia dyfra
    Ostatnio edytowane przez ddudek ; 28-10-2017 o 17:17

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Dzięki, hmm, sprawa się trochę komplikuje, bo jeśli tak wygląda oryginał, to odbiega od tego co mi przekazało na rysunku ASO, a raczej ta wersja aluminiowa jest robiona na podobieństwo oryginału, chyba że dopuszcza się do tego modelu również wersje osłony która jest w dokumentacji z ASO, oraz w jednym ze sklepów, do którego podałem wcześniej link.

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    W Eperze zdjecia takich rzeczy wlasnie jak oslony czy tlumiki dla wszystkich wersji beda takie same, a rzeczywistosc jest inna. Dlatego trzeba brac sobie na to poprawke.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #38
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Ta wersja do diesla 16v z aukcji wygląda podobnie, jedynie na środku większe wycięcie i dodatkowe z lewej

    http://sportdsp.pl/noweoslony/151305alfa147die16.gif
    Ostatnio edytowane przez ddudek ; 29-10-2017 o 09:27

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Dokładnie taką kupiłem do swojej jak szukałem zamiennika oryginału którego nie było wcale. Najbardziej zbliżona do fabrycznej z tanich zamienników. Sprawowała się dobrze przez 2 lata, potem zaczęła się w tylnej części obwieszać w "banan" od temperatury więc wzmocniłem ją dwoma paskami blachy i znów leżała jak trzeba. Przeżyła też wiele obcierek.
    W tym temacie nie ma co cudować, byle by była. Podciśnienie pod podłogą wyciąga wtedy gorące powietrze z komory silnika no i zabezpiecza przed syfem z drogi.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #40
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Co do alu z shop.alfisti.net - rzuciłem okiemn na rachunek, i jednak policzyli zarówno 15euro za transport, jak i dopłatę 20 euro za nadgabaryt, czyli razem 35 euro za przesyłkę.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Osłona silnika/podłoga silnika
    Utworzone przez KaaC w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2014, 10:25
  2. [155] Płyta pod silnik/osłona silnika/osłona podłogi
    Utworzone przez dejv667 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 11:13
  3. Osłona górna silnika 1.9 jtd 16v a osłona z 159/Brera
    Utworzone przez Robertsite w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 09:39
  4. Osłona silnika a przegrzewanie się silnika.
    Utworzone przez pawekk9 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2007, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory