Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Demontaż przednich lamp GT

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jarco
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Bytomsko
    Auto
    Była AR 145 1.6 Boxer, AR 156 2.0 TS jest AR GT 1.9 JTD
    Postów
    53

    Domyślnie Demontaż przednich lamp GT

    Witam, wyciągał już ktos przednie lampy z gt? jak tak to prosze o wskazówki demontuje je w celu pomalowania srodków na czarno.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Robertpc5
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Biesna
    Auto
    Alfa Romeo 147 8v i GT 1.9 16v JTD z mocą @sdero
    Postów
    87

    Domyślnie

    musisz zderzak ściągnąć a żeby ściągnąć zderzak musisz prawe kolo i nadkole odkręcićzajmie to maks 20 minut

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    GT 1.9JTD
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robertpc5 Zobacz post
    musisz prawe kolo i nadkole odkręcić
    a lewe to nie ? A tak poważenie wystarczy koła skręcić na max, i odkręcić tylko po dwie śruby pomiędzy nadkolem a zderzakiem i oczywiście śruby na pasie przednim. Nie ma potrzeby zdejmowania koła czy całego nadkola

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    68

    Domyślnie

    wystarczy zdjąć zderzak wtedy wszystkie śruby będziesz widział i bez żadnych problemów odkręcisz.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    Zbiorę Ci to w "step by step"

    1. Skręć koła max w lewo i powędruj do prawego przedniego koła
    2. odkręć wkręty mocujące nadkole (dwa na krawędzi mocujące do zderzaka i dwa trochę głębiej - torx 20 albo 25)
    3. Odchyl nadkole i zobaczysz dwie śruby mocujące zderzak do błotnika (torx 30)
    4. Powtórz operację na lewym kole
    5. Odkręć cztery śruby mocujące zderzak do pasa przedniego pod maską (torx 30)
    6. Zdejmij zderzak i masz wszystkie śruby od reflektorów na wierzchu (klucz 10 , najlepiej nasadka )

    Nie wiem jakie masz doświadczenie w takich zabawach ale jeśli małe to niech Cię nie przeraża fakt demontażu zderzaka
    bo naprawdę w tym aucie dostęp jest mega fajny i całość trwa krótko i łatwe do zrobienia

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    ALFA GT 1,9
    Postów
    6

    Domyślnie

    w mojej alficzce przy kołach 18 cali musiałem je zdjąć skręcenie nie pomogło za ciasno aby odchylić nadkole, do odkręcenia zderzaka.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jarco
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Bytomsko
    Auto
    Była AR 145 1.6 Boxer, AR 156 2.0 TS jest AR GT 1.9 JTD
    Postów
    53

    Domyślnie

    [QUOTE=tomSRT;1712613]Zbiorę Ci to w "step by step"

    1. Skręć koła max w lewo i powędruj do prawego przedniego koła
    2. odkręć wkręty mocujące nadkole (dwa na krawędzi mocujące do zderzaka i dwa trochę głębiej - torx 20 albo 25)
    3. Odchyl nadkole i zobaczysz dwie śruby mocujące zderzak do błotnika (torx 30)
    4. Powtórz operację na lewym kole
    5. Odkręć cztery śruby mocujące zderzak do pasa przedniego pod maską (torx 30)
    6. Zdejmij zderzak i masz wszystkie śruby od reflektorów na wierzchu (klucz 10 , najlepiej nasadka )

    Nie wiem jakie masz doświadczenie w takich zabawach ale jeśli małe to niech Cię nie przeraża fakt demontażu zderzaka
    bo naprawdę w tym aucie dostęp jest mega fajny i całość trwa krótko i łatwe do zrobienia[/QUOTE





    Dzieki za solidna instrukcje bardziej od demontażu zderzaka przeraża mnie rozklejanie lamp i ponowne sklejenie tak aby nie parowały nie robiłbym tej operacji ale widzę że juz od jakiegoś czasu paruje mi jedna lampa to już i tak nie mam nić do stracenia, myślę ze gorzej nie bedzie

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    GT 1.9JTD
    Postów
    228

    Domyślnie

    Owszem ale często się zdarza ze paruję przez tylny dekiel. Polecam kupić 1m sznura butylowego i wymienić klej. Ja tak robiłem jak rozklejałem, ten fabryczny mimo podgrzania był mało elastyczny.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    uszczelki na dekielkach z tyłu na pewno warto sprawdzić. Czasem zdarzają się uszkodzenia.
    Co do demontażu szkieł (było opisywane ale nie szkodzi powtórzyć)

    Lampa do piekarnika na c.a. 90 stopni C , czas pieczenia 10-15 minut
    Do rozklejenia polecam narzędzia teflonowe żeby nie uszkadzać plastiku ale może też być szeroki płaski śrubokręt,
    UWAGA NA ZACZEPY dookoła lampy trzymające szkło. Trzeba je podważyć aby nie połamać.

    Po rozklejeniu możliwie dokładnie oczyścić zarówno korpus jak i szkło ze starego kleju.
    Sklejać na...

    i tu pojawiają się różne opinie. Jedni, że na specjalny klej do lamp (trzeba go najpierw dostać i nie jest tani) , inni klej do szyb (taki jak przy wklejaniu szyb do auta) , jeszcze inni, że wystarczy silikon. Ja należę do tych ostatnich bo rozklejałem w życiu wiele lamp, jeszcze za czasów kiedy specjalne super kleje nie były w ogóle dostępne. Zawsze składałem na czarny silikon wysokotemperaturowy, nigdy nie było ŻADNEGO problemu. W każdym bądź razie nie robić oszczędnie bo co się wyciśnie na zewnątrz można bez problemu oczyścić szmatką a w środku tej spoiny nie widać. A z drugiej strony jak gdzieś się zrobi nawet mikroprzerwa to będzie parowac i zabawa od nowa (wtedy pozdrawiam zwolenników kleju do szyb )

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    GT 1.9JTD
    Postów
    228

    Domyślnie

    Sylikon przy ponownym rozklejeniu też nie jest za sympatyczny, tu link do kleju butylowego powszechnie stosowanego przy klejeniu lamp i cena wcale nie jest zabójcza bo 10 zł za metr, http://allegro.pl/masa-uszczelniajac...239839287.html . 1 metr jest na styk, jak ktoś chce nakłaść grubo zalecam 2 metry kupić

Podobne wątki

  1. Klosz lamp przednich
    Utworzone przez alli33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 14:59
  2. 156 Spryskiwacze lamp przednich.
    Utworzone przez johny w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 06:10
  3. Wymiana lamp przednich
    Utworzone przez 303 suto w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 22:03
  4. Demontaż lamp przednich
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory