Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Proszę o pomoc !!!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd, alfa GT 1.9 jtd 150 km
    Postów
    42

    Domyślnie Proszę o pomoc !!!!

    Witam mam problem z moja alficzka.. Alfa GT 1.9 jtd 150 km , a mianowicie był przymrozek ..wchodze do auta.. Przekrecam kluczyk komputer wyświetla grzanie świec długo długo i nie chce gasnac..krece.. Nie odpala..grzeje jeszcze raz..długo ( grzeje ) nie znika na komputerze spiralka..krece padł akumulator..

    Pytanie czy padły świece ??
    Czy aku po prostu kompletnie dał ciała..choć. Parę razy zakrecil a samochód nie odpalił..

    Czemu nie sygnalizowalo spalonej świecy przez mruganie albo jakiś komunikat.. W tamtą zimę odpalal normalnie..

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    a ten przymrozek to był poranek pod chmurką po nocy -15 ?
    bo jeśli tak to kiepski akumulator w takich warunkach ma raptem ułamek swojej mocy rozruchowej...

    zacząłbym od naładowania akumulatora prostownikiem, później sprawdzenia jego stanu na przyrządzie
    z odpalaniem z kabli radzę uważać, można zrobić kuku w elektronice

    w tamtą zimę odpalał - no tak ale akumulator mógł jeszcze nie być u kresu swojego życia
    ...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar bastek00
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    GT 1.9 JTD podobno ma 150 KM
    Postów
    74

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od poprawienia tematu posta.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    Mam ten sam problem przy poniedziałkowym mrozie bagatela -17 st. ledwo ledwo za drugim razem zapalił. Świece nówki, akumulator nie ma roku. Gdzie tkwi problem? Skłaniam się ku: alternator, rozrusznik i nieszczęsne wtryski.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Ale kręcił żwawo a nie chciał zapalić, czy wolno kręcił?
    Jeśli to pierwsze to zasilanie paliwem, więc kiepskie paliwo, zapchany filtr/wtryski lub pompa. Do sprawdzenia też EGR bo jeśli utknął w otwartej pozycji to też może utrudniać rozruch.
    Jeśli wolno kręci to znaczy, że akumulator jest słaby albo rozrusznik.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Środa Śląska
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD, 150km
    Postów
    67

    Domyślnie

    Jestem właśnie po wymianie akumulatora, a wcześniej wymieniłem świece żarowe i sterownik grzania świec. Akumulator spokojnie dawał radę do ok 0*C jednak poniżej zera odpalał z trudem. Trzeba było dłużej kręcić. Kiedy sprawdzałem miernikiem akumulator po postoju to miał 12,45V czyli prawidłowo, podczas rozruchu spadło do 11,2V co również było ok ale po chwilowym obciążeniu okazało się, że podczas drugiego rozruchu napięcie spadło do 9,4V co świadczy o zużytym akumulatorze. Podczas rozruchu uruchomiłem silnik ale kręcił kilka obrotów więcej. Po wymianie aku na nowy odpala rewelacja. Diesel potrzebuje dobrych obrotów podczas startu silnika. Na starym aku kręcił i miałem wrażenie, że jest ok jednak po wymianie jest różnica dość spora w obrotach. Zauważyłem też, że kontrolka świec żarowych świeciła dłużej na starym akumulatorze. Obstawiam więc u ciebie akumulator ale najlepiej sprawdzić miernikiem przed wydaniem kasy.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    Kręci wolno, ale cholera, nie ma roku akumulator. Do takiego stopnia że choinka na blacie była. Zastanawiam się czy alternator dobrze go ładuje.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Środa Śląska
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD, 150km
    Postów
    67

    Domyślnie

    Może masz kogoś kto ma miernik to wtedy łatwo sprawdzić. Po dłuższym postoju bez włączania zapłonu na aku musi być nie mniej niż 12,4V jeśli jest mniej to trzeba podładować. Poniżej 8V to już do wyrzucenia. Alternator sprawdzasz po uruchomieniu silnika miernik do klem i napięcie musi się zawierać w przedziale 13,8V min i 14,8V max. Jeśli jest mniej to alternator nie ładuje a jeśli więcej to znaczy, że regulator napięcia leży. No ale u Cebie raczej może nie ładować. Czasem może paść akumulator po roku np jeśli alternator nie ładuje i doprowadziłeś do całkowitego rozładowania to może dojść do zasiarczenia i nie będzie już trzymał. Mam nadzieję, że trochę pomogłem pozdro.
    Ostatnio edytowane przez rik2 ; 06-01-2016 o 11:41

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    Jasne, dzięki

Podobne wątki

  1. proszę o pomoc
    Utworzone przez maly1212 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-07-2012, 06:36
  2. Proszę o pomoc!!!
    Utworzone przez michal1mma w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-06-2011, 07:14
  3. Proszę o pomoc w VIN
    Utworzone przez mario595 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 12:40
  4. [145] Proszę o pomoc
    Utworzone przez dstas w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2007, 20:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory