Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa romeo GT
    Postów
    12

    Domyślnie Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury

    Witam!!! Wiem że ten temat był już poruszany i czytając Waszych postów zdecydowałem się na wymianę termostatu,ale mój przypadek zaczyna być smieszny, wskaźnik temperatury zaczął świrować jak przyszły przymrozki ,kiedy jechałem wskaźnik pokazywał 90stopni a jak stanołem w korku to opadał na 80 st.Wymieniłem termostat na nowy i bez zmian,pomyślałem że trafił mi się jakiś wadliwy więc złożyłem reklamacje i założyłem następny marki FACET,i nadal wskaźnik świruje.Czy ktoś miał może taki problem,Proszę o pomoc,dodam że ciepłe powietrze wieje i wskazówką rusza już po przejechaniu 1 km nawiew ustawiony na auto.Dzięki za pomóc.
    Ostatnio edytowane przez korus77 ; 27-01-2016 o 17:16

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Carlos71
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była 145 1.4 TS Pack Sport, jest GT 1.9 JTD
    Postów
    241

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo jest to jak najbardziej normalne zachowanie, gdyż jak były niskie temp. miałem dokładnie tak samo. Jak staniesz silnik oddaje ciepło (a jtd chyba nawet dość dobrze), do tego odbierzesz cieplo z układu poprzez nawiew, to dla mnie jest logiczne, że temperatura spadnie minimalnie. Zrób test w trasie poza miastem, jak będziesz ciągle się poruszał to temperatura nie powinna spaść, a gdyby był walnięty termostat to w trasie nie dogrzejesz silnika do wiekszej temperatury niż ok. 70*C (no oczywiscie nie mowimy tu o palowaniu auta, tylko o normalnej jezdzie).

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa romeo GT
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dzięki Carlos71 za odpowiedź, tak też myślałem że jest ok,ale pierwy raz się spotykam z taką sytuacją.Miałem parę samochodów w swoim życiu i każdy trzymał 90 st nawet przy -15st,ale może alfy tak mają, choć widzę że zdania na forum są podzielone.Ps.Na trasie osiąga 90 st i trzyma cały czas nawet jak się zatrzymam.Pozdro

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    potwierdza, tak maja. Na nowym termostacie mam tak samo. Do puki sie nie zagrzeje na prawde do 90st. tzn.z kratki nie zacze ladowac na prawde gorace powietrze przy 23st zadanych to temeratura bedzie falowac. Wszystko jest OK.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Połaniec
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 16v rok produkcji 2006
    Postów
    12

    Domyślnie

    Uuff.. Jak widzę nie powinienem się martwić falowaniem wskażnika temp miedzy 70 a 90...zgadza się??

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maximo Zobacz post
    Uuff.. Jak widzę nie powinienem się martwić falowaniem wskażnika temp miedzy 70 a 90...zgadza się??
    W czasie postojów, czy jeździe na luzie, zwłaszcza przy niższych temperaturach powietrza, nie ma raczej powodów do zmartwień, jeżeli temperatura po dojściu do 90 stopni będzie spadać. Zwłaszcza przy ustawionym mocniejszym nadmuchu ciepłego powietrza w kabinie. Natomiast przy ciągłej jeździe w trasie wskazówka powinna cały czas być na 90 stopniach.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MdCyt
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Gt 1.9 JTDm
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Zwłaszcza przy ustawionym mocniejszym nadmuchu ciepłego powietrza w kabinie. Natomiast przy ciągłej jeździe w trasie wskazówka powinna cały czas być na 90 stopniach.
    Poinna byc na 90 stopni, u mnie 1.9jtdM aby złapać 90 muszę go nieźle grzać ale gdy tylkoj jazdę umiarkuje wskazówka praktycznie w ogóle sie nie podnosi może parę kresek. Nie wiem czy to jest normalne, czy coś jest walnięte, ale tak na chłopski rozum jesli silnik sie nie grzeje to jest wszystko ok. Jeżdżę z tym od 8 miesięcy i nie mam żadnych problemów.

Podobne wątki

  1. Nawiew- dziwne zachowanie temperatury
    Utworzone przez Gumis943 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 14:09
  2. Dziwne zachowanie wskaznika temperatury
    Utworzone przez 303 suto w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 10:49
  3. Dziwne zachowanie wskaźnika od paliwa.
    Utworzone przez soon44 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-11-2011, 10:45
  4. Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury silnika.
    Utworzone przez lesiu166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 20:12
  5. Dziwne zachowanie temperatury 3.0 V6
    Utworzone przez andzia3.0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 11:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory