Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wycena naprawy tylnego błotnika z OC

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa GT 1.9 JTD
    Postów
    15

    Domyślnie Wycena naprawy tylnego błotnika z OC

    Witajcie Alfaholicy,

    Niestety znowu znajduję się tutaj z powodu stłuczki. W tym tygodniu gość wjechał mi lekko w tył i uszkodził zderzak i lekko wgniótł błotnik, który niestety w GT stanowi połowę auta.




    Zderzakiem się zupełnie nie przejmuję, ponieważ sam go miałem zamiar w najbliższym czasie lakierować. Martwię się jednak o błotnik, ponieważ był w bardzo dobrym stanie, nigdy nie bity, w zeszłym roku polerowany z resztą auta.
    Gość ma ubezpieczenie w Allianz. Zgłosiłem szkodę i dostałem od nich wycenę: 1_audatex_kalkulacja_oferta_1909_26nt_2348_39bt.pdf
    Allianz napisał dodatkowo, że Blacharstwo Wacław Łebski zrobi mi to zgodnie z powyższym kosztorysem.

    Nie mam zupełnie doświadczenia w kwestii napraw z OC. Wycena jest dosyć nieczytelna i nie do końca wiem czy jest uczciwa. Z Allianz napisali jeszcze "W przypadku naprawy w innym warsztacie niezbędna jest wcześniejsza weryfikacja przez Allianz zakresu uszkodzeń oraz kosztów naprawy."

    Czy ma ktoś może z Was doświadczenie z usuwaniem szkody tego typu z OC sprawcy? Zastanawiam się czy jakby to był przedni błotnik to nie podlegałby wymianie zamiast klepaniu? Zdaję sobie sprawę, że wymiana całego boku z powodu takiego wgniecenia może nie do końca ma sens, jednak mam obawy co do jakości usług tego pana. Czy dostaję gwarancję na taką naprawę?

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    wycinanie tego błotniki z powodu takiej wgniotki byłoby szaleństwem... oczywiście że do naprawy
    bierz kasę, napraw to za 1000zł i tyle...
    ...

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MdCyt
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Gt 1.9 JTDm
    Postów
    103

    Domyślnie

    Co jest tyle pisania na fonie a wysłało tylko jedno zdanie.

    Napisze jutro od nowa bo teraz to ledwo widzę klawisze

    O ubezpieczycielach wiem co nieco bo w jednym miesiącu przyjeżdżali do mnie trzy krotnie

    PS: Dlaczego ucielo mi całą wiadomość. Wysłało tylko jedno zdanie ?
    Ostatnio edytowane przez MdCyt ; 23-05-2016 o 00:54

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Ten kosztorys jest w miarę rzetelny. Zaniżyli nieco stawkę rbg, ale nie jest tragicznie.
    Cytat Napisał thunder Zobacz post
    Z Allianz napisali jeszcze "W przypadku naprawy w innym warsztacie niezbędna jest wcześniejsza weryfikacja przez Allianz zakresu uszkodzeń oraz kosztów naprawy."
    Weryfikację kosztorysu można zrozumieć, ale zakres uszkodzeń? Rzeczoznawca w trakcie oględzin sporządza ocenę techniczną pojazdu, w której zaznacza co i jak zostało uszkodzone, które elementy były wcześniej naprawiane i które nie były już oryginalne. Po co więc weryfikacja zakresu uszkodzeń?
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    weryfikacja zakresu uszkodzeń np po zdjęciu zderzaka?
    ...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar SEBA-SB
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    ALFA ROMEO GT 1.9 150KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Kolego jeśli chcą ci dać, za tą szkodę ponad 2 tysiące to bierz a spokojnie naprawisz dobrze do 1 tysiąca. A nawet taniej.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MdCyt
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Gt 1.9 JTDm
    Postów
    103

    Domyślnie

    Spróbuję wysłać jeszcze raz może nie ustnie wiadomości.

    Ubezpieczyciel wycenil ci ponad dwa patyki. Zobacz ile Cię wyniesie naprawa i bierz śmiało ta kasę. Następnie uDaj się z tymi papierami co ci przysłali do kancelari (poszukaj swoim miescie) oni wykonają na ichc podstawie kosztorys i coś tam dodatkowo wywalcza. W moim przypadku dodali mi 300 zł (dobre i tyle). Wiadomo oni sobie jakiś tam procent pobrali za ta przyjemnosc. Pewnie ubezpieczyciel wypłacił im 700-800zl sobie zabrali 500 i mi dali 300.

    Pytasz się o ten warsztat polecany przez ubezpieczyciela. W tej sytuacji to wygląda mianowicie tak. Masz tydzień na podjęcie decyzji czy bierzesz kasę i sam naprawiasz czy korzystasz usług polecanego przez Alians. Jeśli zdecydujesz się na ta druga opcję (szczerze odradzam) to stawiasz samochód pod podany adres oni ci bo naprawiajabi na każdą część dają jak dobrze pamiętam 2 czy 3 lata gwarancji. Tu trzeba uważać bopodczas naprawy wyjdzie ze np zderzak był już naprawiany i vena tej uslugi wyniesie np 1000 zl to ubezpieczyciel zwróci tylko połowę ceny resztę Ty będziesz musiał pokryć własnej kieszeni.
    Oczywiście zadnej kasy nie dostaniesz.

    Podobną sytuacją jest gdy oddasz do ASO. Serwis robi kosztorys, naprawia szkodę i występuje do ubezpieczyciela o pokrycie napraw. Tylko tu trzeba pamiętać o dwóch ważnych kwestiach.
    Naprawa nie może przekroczyć wartości pojazdu. Jeśli przekroczy Ty będziesz musiał zwrócić różnicę (jakbyś byl ciekawy gt wycenili mi złodzieje na 11.000)
    Po drugie musisz być pewny swojego auta ze części nie są spawane czy szpachlowanie bo za naprawiana już część będziesz musiał pokryć połowę ceny naprawy

    Za błędy bardzo przepraszam
    Ostatnio edytowane przez MdCyt ; 23-05-2016 o 12:06

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaJunior
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Auto
    Alfa 159, 2.0 JTDm, 136KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    A myślałeś o naprawie bez lakierowania? Nie wiem skąd jesteś, ale w Rzeszowie jest firma Saco i podejrzewam, że zrobią to znacznie poniżej wyceny Allianz. Poszukaj na fb saco-wgniecenia i zobacz jakie robią cuda. Tylko nie lakierują. Jak masz daleko do Rzeszowa, to poszukaj u siebie napraw metodą PDR.

    Wysłane z Xperii przez Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    To wgniecenie błotnika faktycznie powinno dać się wyciągnąć, bez klepania. Lakierować jednak chyba będzie trzeba, ale zamiast malować cały element, lepiej by było oddać samochód do firmy zajmującej się detalingiem. Choć niestety cena takiej usługi może być wyższa niż za malowanie całego elementu...

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    robi się wkurzkę i rozpolerowuje, dobry lakiernik zrobi bezśladowo
    tylny błotnik lakierowanie kończy się przy przednim słupku, powinno się wyciąć szybę boczną...
    bzdura malować cały a wymieniać z powodu takiej wgniotki jeszcze większa

    uczulam że po puknięciu w zderzak gniazda śrub które go mocują mogą być przesunięte góra/dół, łatwo się to koryguje
    ale niech blacharz zwróci uwagę na spasowanie przed malowaniem czegokolwiek, także na otwór na lampę w błotniku

    ta kreska na błotniku to rysa czy sobie rzeczoznawca namalował do zdjęcia?
    nie ma odprysków/pęknięć lakieru w miejscu gdzie styka się ze zderzakiem?
    słabe to zdjęcie, ciężko ocenić na 100%
    ...

Podobne wątki

  1. Wycena naprawy
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-08-2016, 13:47
  2. Wymiana błotnika
    Utworzone przez Fezz w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-02-2016, 18:04
  3. Reperaturki błotnika tylnego
    Utworzone przez gramster w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 11:42
  4. [145] Jak sie dostać do wew. str. błotnika
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 15:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory