Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Nie działająca szyba kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar oran
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1750 Turbo Benzina 2011 rok, sedan
    Postów
    107

    Domyślnie Nie działająca szyba kierowcy

    Po raz kolejny temat o tej samej treści - nie działa mi szyba. Szukałem na forum odpowiedzi i niestety nie znalazłem, bo mój przypadek jest trochę inny. Założyłem nowy temat ponieważ stare tematy są naprawdę stare, więc nie będę odkopywał.

    Sprawa wygląda tak, klikam w przycisk - nic się nie dzieje, oprócz pikania. Szyba się nie opuszcza przy otwieraniu i nie podnosi przy zamykaniu. Prawa szyba działa, nawet z pilota (i tylko ona się rusza jak pilotem otwieram).

    Więc rozebrałem drzwi, i kierowcy i pasażera, zamieniłem sterowniki - dalej to samo, szyba pasazera dziala na sterowniku od kierowcy, a szyba kierowcy nie działa na tym z prawych drzwi.

    Diagnoza - sterownik sprawny.

    Ale odłożyłem wszystko na miejsce tak jak ma być, zacząłem pstrykać przełącznikiem i zaczęła się bardzo powoli ruszać - jakby silnik zatarty czy coś. I tylko na dół, musiałem jeszcze jej pomagać. No mówię, silnik pewnie siadł, albo może coś się tam dostało w mechanizm i nie ma siły kręcić. Ale zaczęło padać i nie miałem wyjścia musiałem zamknąć szybę, to na krótko pod akumulator i... Szyba normalnie bez problemów działała w obie strony (na krótko).

    Szyba przy otwieraniu od czasu do czasu się otwierała (ale nie zamykała), więc mam kostke od silnika wypiętą i okno na maxa zamknięte, bym mógł jeździć tym autem.

    Moje podejrzenia padają na przełącznik od szyb. Tyle, że ciężko go dostać jak nie wiem - a nowy we fiacie 1100 zł. NA necie za 800 zł widziałem ale ktoś tam piszę, że on do Alfy 147 pasuje, więc to pewnie jest od 147 a nie od gt (czyli nie będzie działać). Dlatego pytam na forum mądre głowy, czy mam rację, czy coś może innego? Jakiś czujnik w drzwiach tam może jest czy coś?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Silnik chociaż obwąchałeś? Nie śmierdzi czasem? Wg mnie to albo przypalony silnik, albo brak styku gdzieś od silnika.
    Przełącznik działa zero-jedynkowo, więc raczej nie było by reakcji.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar oran
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1750 Turbo Benzina 2011 rok, sedan
    Postów
    107

    Domyślnie

    Ale pod aku jak podpiąłem to chodził bez zarzutów... On dostaje mniejsze napięcie przez instalacje?

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Jeżeli masz uszkodzony gdzieś kabel to może dostać mniejszy prąd i słabiej chodzić.
    Przez samą instalację przejdzie w zależności od bezpiecznika 5-10 A, ile dokładnie nie wiem. Na krótko weźmie tyle ile pozwala kabel i sam silnik.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bartekalfa166
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    AR 159 TI. Bianco
    Postów
    416

    Domyślnie

    Witam .Mam do rozwiązania taki sam problem jak kolega Oran.Wymieniony silniczek ,moduł....a szyba stoi i ani drgnie. Przy uruchamianiu przelacznika ..pika tylko i słychac tykanie w module szyby ale tylko w dół. Ktos ma pomysł co za cholera????? Problem dotyczy alfy GT ,oczywiście .
    Prędkość jeszcze nikogo nie zabiła. To nagłe jej wytracenie jest niebezpieczne.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Nie zaklinowała się szyba? Uszczelka mogła podejść, albo inny badziew i zablokowało szybę. Sprawdź jeszcze czy przy podłączeniu "na krótko" chodzi.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar oran
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1750 Turbo Benzina 2011 rok, sedan
    Postów
    107

    Domyślnie

    Dobra, bo nikt mi tu nie pomógł, a wiadomo, każdy odsyła do szukajki albo google. ALE NIGDZIE tego nie ma. Teraz wrzucam wam rozwiązanie, które kolega @tu_krzysztof (ale z nieoficjalnej grupy na fb) mi podpowiedział (nawet jego fotki!) -> paczta załącznik.

    Teraz tak, chodzi o to by ominąć piny w kostkach, bo tam pojawia się problem (jeśli cyka ci w module, to jest to na 100%!). Dodaje tą informacje, ponieważ podforum GT kuleje w informacje!!! Jest nas uzytkowników tej alfy naprawdę mało i nie ma takich porad i sposóbów jak w 147, a to właśnie tam można szukać takich patentów Podejrzewam, że DOBRY elekryk z multimetrem by doszedł do tego w 30 minut, bo najpierw musiałby w necie znaleźć jakie napięcie powinno być w kostce od silnika. Mi się wydawało ok, ale było jak się okazuje za niskie, bo nie przewodziły kostki od prądu tego. Podpiąłem sam kable od głośników tam, ale dla każdego dałem dwie żyły, czyli razem 4. Jak skubałem kable zaraz za wtyczką to wyszło w sumie prawie tyle samo żyłek. Ważne, że działa, może się przepalą kabelki, to wtedy wrzucę konkretny kabel taki jak na fotkach (który polecam, bo akurat sam takiego nie miałem a wiadomo niedziela Niby castorama otwarta, ale tam to więcej by mi zeszło na szukaniu niż na lutowaniu ).

    Pozdrawiam i jak ktoś ma pytania to służę pomocą!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20728896_10155550938318349_5545678035709394475_o.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	74.7 KB
ID:	233153Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20767772_10155550939703349_2314411968883404277_n.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	46.4 KB
ID:	233154Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20768112_10155550938853349_6351236032379148421_n.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	49.7 KB
ID:	233155

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Tysler
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    194

    Domyślnie

    [MENTION=68282]oran[/MENTION]
    Wszystko wywiązało się z mojego tematu o szybie właśnie na tej grupie fb
    Potwierdzam patent działa , wszystko zazwyczaj się wywiązuje z przepalonych kabelków w białej kostce i uszkodzonej kostki. Można to obejść lutując kable do płytki albo poszukać puchy z odciętymi kablami z kostkami ( niepopalonymi ) poodcinać i lutnąć nowa koche. U mnie szwagier ,który od kilku lat pracuje jako elektryk w toyocie (wcześniej fiacie) , tylko spojrzał i po 10 sekundach zaczął działać bo już wiedział co i jak. Widocznie wystarczy odrobiony wiedzy o elektronice , w dodatku mówił,że w alfach to standard

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.9JTD
    Postów
    74

    Domyślnie

    Mógłby ktoś to jaśniej rozpisać? bo strasznie ogólnikowo jest O które kostki chodzi? U mnie to samo, pyka moduł a szyby ani drgną

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Spider_AJ
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa GT II 1.9
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olex Zobacz post
    Mógłby ktoś to jaśniej rozpisać? bo strasznie ogólnikowo jest O które kostki chodzi? U mnie to samo, pyka moduł a szyby ani drgną
    Tak to opisał, ze gdyby nie zdjecia to za cholere nie wiedziałbym o co chodzi. Wyglada na to, ze chodzi o białą kostkę która wchodzi do modułu w drzwiach, tego przy lampce otwarcia drzwi, i te dwa kabelki wlutowane są bezpośrednio do płytki drukowanej w tym module własnie. Jesli coś pokęciłem to prosze mnie poprawić bo naprawde niewiele mozna wywnioskować z tego sposobu.

Podobne wątki

  1. Ciężko działająca klamka kierowcy
    Utworzone przez starykot w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 18:22
  2. [159] Szyba od kierowcy
    Utworzone przez Krecik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 20:58
  3. [156] Nie działająca elektryczna szyba w drzwiach kierowcy.
    Utworzone przez Danio1413 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 11:52
  4. Szyba od kierowcy
    Utworzone przez pawel1284 w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 12:59
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 18:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory