Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Alfa GT wymiana ograniczników drzwi

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    32

    Domyślnie Alfa GT wymiana ograniczników drzwi

    Przymierzam się do wymiany ograniczników drzwi. Strzelają niemiłosiernie i przyszedł czas na ich wymianę. Chce to zrobić sam, przeszukałem forum ale nie znalazłem żadnego poradnika jak to zrobić żeby niczego nie uszkodzić. Domyślam się, że bez demontażu boczka drzwi sie nie obejdzie. Jeżeli ktoś wymieniał i wie jak krok po kroku się za to zabrać byłbym wdzięczny.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    zassaj eLearn do GT - powinno byc rozpisane krok po kroku








  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    W skrócie: ściągasz boczek, odkręcasz głośnik, wymieniasz ogranicznik przez dziurę głośnika.

    Potrzebujesz grzechotki i dobrej końcówki aby złapała nakrętkę (z wystającą śrubą) trzymającą ogranicznik od strony drzwi z zewnątrz - przymierz sobie zanim zaczniesz rozbierać, bo mnie to zatrzymało w połowie roboty. Możesz też prysnąć wd-40 wcześniej bo może być trochę zapieczona.

    Ściągnięcie boczku w skrócie: wyjmujesz panel szyb i zaślepkę na górze uchwytu drzwi, odkręcasz dwie śruby przy uchwycie i 4-5 śrub na dole drzwi (łacznie z światłem). Szarpiesz ostrożnie za boczek przy krawędziach od str zamka i zawiasów drzwi aby puściły zatrzaski (po trzy z każdej strony, mogą przydać się zapasowe na podmianę). Wyjmujesz gumę na lewym górnym rogu drzwi (zatrzask) i trójkątny plastik przy słupku (wystarczy mocniej pociągnąć do siebie). Podciągasz delikatnie cały boczek do góry aby uszczelka szyby zeszła z blachy i zrobione.

    Najtrudniejszą rzeczą przy ściąganiu boczku jest zejmowanie zaślepki na uchwycie aby wykręcić górną śrubę. Problemem jest wyjęcie jej bez porysowania razem z uchwytem -> będziesz musiał zaopatrzyć się w nowe zaślepki (o ile nie zniszczysz uchwytu), lub przygotuj sobie dobrą farbę do plastików (+ew szpachelkę) i od razu odnowisz sobie uchwyty i zaślepkę - polecam. Sama wymiana ogranicznika jest banalnie prosta.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Viper
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Była 159, jest GT.
    Postów
    75

    Domyślnie

    hej, próbuje właśnie zdjąć boczek z drzwi, żeby wymienić panel sterowania szybami, stary jest rozleciany. Ale cały czas mi coś trzyma boczek. Trzeva wyciągnąć cały panel, żeby zdjąć boczek, czy jak to działa? Bo jak wyciągnę panel cały, to w sumie nie ma potrzeby ściagac boczku

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    nie ma potrzeby zdejmować boczka aby zmienić panel sterowania szybami...

    jeżeli to lewy panel to może go trzymać jedna śrubka - widać ją nad kieszenią w boczku
    prawy panel - nie ma śrubki trzymającej
    ...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Viper
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Była 159, jest GT.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Dzięki, przeoczyłem właśnie tę jedną śrubke

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    co do ograniczników to podobno da się cos zaklepac i są jak nowe)kolega to sobie naprawiał,ale pewnie różne strzelanie ich jest

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddudek Zobacz post
    W skrócie: ściągasz boczek, odkręcasz głośnik, wymieniasz ogranicznik przez dziurę głośnika.

    Potrzebujesz grzechotki i dobrej końcówki aby złapała nakrętkę (z wystającą śrubą) trzymającą ogranicznik od strony drzwi z zewnątrz - przymierz sobie zanim zaczniesz rozbierać, bo mnie to zatrzymało w połowie roboty. Możesz też prysnąć wd-40 wcześniej bo może być trochę zapieczona.

    Ściągnięcie boczku w skrócie: wyjmujesz panel szyb i zaślepkę na górze uchwytu drzwi, odkręcasz dwie śruby przy uchwycie i 4-5 śrub na dole drzwi (łacznie z światłem). Szarpiesz ostrożnie za boczek przy krawędziach od str zamka i zawiasów drzwi aby puściły zatrzaski (po trzy z każdej strony, mogą przydać się zapasowe na podmianę). Wyjmujesz gumę na lewym górnym rogu drzwi (zatrzask) i trójkątny plastik przy słupku (wystarczy mocniej pociągnąć do siebie). Podciągasz delikatnie cały boczek do góry aby uszczelka szyby zeszła z blachy i zrobione.

    Najtrudniejszą rzeczą przy ściąganiu boczku jest zejmowanie zaślepki na uchwycie aby wykręcić górną śrubę. Problemem jest wyjęcie jej bez porysowania razem z uchwytem -> będziesz musiał zaopatrzyć się w nowe zaślepki (o ile nie zniszczysz uchwytu), lub przygotuj sobie dobrą farbę do plastików (+ew szpachelkę) i od razu odnowisz sobie uchwyty i zaślepkę - polecam. Sama wymiana ogranicznika jest banalnie prosta.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka
    Dzięki wielkie udało sie wymienić. Wszystko poszło gładko, najtrudniejsza częścią było założenie ponowne boczna drzwi ze względu na powiginane zaczepy. Naszczescie w końcu cisza
    Ps. Orientuje sie ktoś gdzie dostałbym uchwyt od drzwi? Czy pozostaje mi tylko jego pomalowanie?

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Uchwyt raczej tylko na rynku wtórnym, ale zaślepki można kupić oddzielnie z tego co widziałem.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    uchwyt serwisowo tylko z całym boczkiem, cena kosmos
    maluj matem tylko najpierw wyczyść do zera z tego fabrycznego świństwa
    ...

Podobne wątki

  1. Wymiana drzwi w 166
    Utworzone przez Marcin166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 12:01
  2. wymiana tylnej szyby alfa 147 5 drzwi
    Utworzone przez graziu1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 17:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory