Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Temat: Wymiana żarówek w GT

  1. #41
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Też zamarzyły mi się diody w postojowych, padały jak muchy (trzy różne, nie najtańsze) do tego żarzyły się parę minut po zgaszeniu auta. Po którymś demontażu zderzaka kupiłem dobre halogeny i wypiepszyłem to dziadostwo w cholerę.
    Jeśli ledów nie wyprodukuje jakiś uznany producent nic nie kombinuje.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Jak dobrze, że jest to nasze forum!

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    1 nie kazdy ma motylka/narzędzie A w lampie
    2 pociągnij za przewody - wyjdzie
    3 przed montażem wklej w oprawę żarówki sztywny drut (np podtynkowy w izolacji) - łatwiej będzie nacelować do włozenia (rada - włącz pozycje i patrz od przodu przez szkło lampy) a i łatwiej wyjąć w przyszłości
    Bez Twojej porady męczyłbym się trochę z tą żarówką - z poradą 3 minutki i wymieniona
    Pociągnąłem za przewody, wyszła ładnie. Ja motylka nie mam, i tak szczerze to nie zauważyłem miejsca gdzie mógłby być ułamany.
    W każdym razie faktycznie w lampie bez ksenonów wymiana pozycyjnych jest banalna, zwłaszcza jak już pierwszą wymianę ma się za sobą

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    ale jest forum i jest łatwiej zdobywam wiedze o GT od lat 10 z górką a o AR od kilkunastu także czasami coś tam wiem
    motylka można mieć albo nie - w nowej lampie z ASO nie było...
    ...

  4. #44
    Użytkownik Świeżak Avatar oran
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159 1750 Turbo Benzina 2011 rok, sedan
    Postów
    107

    Domyślnie

    sorry, że odkopuje ale po myjni takiej ze szczotkami przestała mi świecić postojówka
    rik2

    Opisałem wyżej mój patent na wymianę w lampach z ksenonami
    A jak usunąłeś te śruby najpierw? Bo ja tam nie widzę szans by się dostać srubokrętem... Nawet maleńkim.

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Środa Śląska
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD, 150km
    Postów
    67

    Domyślnie Wymiana żarówek w GT

    Jest to możliwe tylko potrzebny jest taki sprzęcik malutka grzechotka kupiłem kiedyś w Lidl. Trochę pociąłem dłonie ale da się. Zalecałbym jednak zdjąć zderzak.
    Po zdjęciu zderzaka trzy śruby odłączenie wtyczki i lampy mamy na stole. Zastosowałem na ostatnią najtrudniej dostępną śrubę taki motylek z wkrętem i dystansem by odkręcać palcami. Zastanawiam się teraz czy nie zastosować takiego zapięcia by łatwo operować.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez rik2 ; 16-02-2018 o 09:27

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar RadzioR
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Rosso GT QV Q2 Mazda MX-5 Peugeot 807 Jaguar E-Pace Saab 9-3-był Subaru Outback-było
    Postów
    12

    Domyślnie

    Padł mi żarnik (dziwne, bo nie "rózowił", nie mrugał - sprawdzę jeszcze bezpiecznik).
    Chcę zdjąć zderzak, na co muszę uważać (spryskiwacze?) i co odkręcić (najlepiej w najmniejszej ilości)?
    Krokodyl i kobyłki dadzą radę?

    P.S.
    ma ktoś może rozbite reflektory bądź blaszki trzymające żarówki świateł przeciwmgielnych H1.
    Blaszki do dostania tylko z reflektorem, kupiłem LED'y, chciałbym je tam wsadzić i używać jako dziennych,
    są one jednak minimalnie szersze, przechodzi tylko połowa - trzeba delikatnie przypiłować, z racji braku możliwości zakupu samych blaszek swoich nie chcę ruszać

    Edit:
    Xenon żyje - na bezpieczniku od lewej lampy poprzedni właściciel podpiął dodatkowy bezp. podświetlenia nóg - które ostatnio przestało działać, a ja odpiąłem całość
    Muszę odesłać żarniki.

    Pytanie dalej aktualne - mam do wymiany jeszcze prawą pozycję - to nie bezpiecznik:p
    Ostatnio edytowane przez RadzioR ; 05-10-2019 o 09:59

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Żeby ściągnąć zderzak odkręcasz 4 śruby pod maską i później 2 śruby pod nadkolem z lewej i 2 śruby z prawej strony i wyjeżdżasz zderzakiem delikatnie do przodu, po prawej stronie (po stronie pasażera) masz wtyczkę od kierunkowskazów i węże od spryskiwaczy świateł. Odpinasz i to i to i zderzak Twój.

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar RadzioR
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Rosso GT QV Q2 Mazda MX-5 Peugeot 807 Jaguar E-Pace Saab 9-3-był Subaru Outback-było
    Postów
    12

    Domyślnie

    U mnie były 4x torx30 na górze zderzaka pod maską, 2x phillps (krzyżak) po obu stronach łączące zderzak z nadkolem, aby odkręcić przekręcamy koła na maxa w każdą ze stron, po wyciągnięciu na zewnątrz i odchyleniu nadkola 2x torx30 trzymające górną część zderzaka od dołu, góra zderzaka odchodzi. Musiałem odkręcić jeszcze śruby od dołu - 2 zewnętrze śruby (pod nadkolem, 10mm), odkręciłem też 3x torx30 , które trzymają też osłonę silnika (chyba nie trzeba było)

    Jako, że robiłem to bez podnośnika nic nie odpinałem, tylko opuściłem zderzak na ziemię (dla ochrony podłożyłem pianki PE). Każdy reflektor trzymają 3x 10mm. Nie poradziłem sobie z wiązka reflektora, więc tylko go oparłem o zderzak - zabezpieczając szmatą- żeby nie porysować.

    Największy ból był przy montażu górnej śruby nadkola (nie mogłem go "złapać")

    Bez problemu można sobie z tym poradzić przy 18" i bez podnośnika.

    P.S.
    jeśli auto jest całe "uwalone" - umyjcie je przed robotą - nie będzie się z niego tak sypało

    W PDF'ie umiejscowienie śrub z alfa owner

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191005_143927.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	60.0 KB
ID:	262477

    - - - Updated - - -
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez RadzioR ; 06-10-2019 o 13:22

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Wiązka reflektora wystarczy podważyć płaskim śrubokrętem ta szarą opaskę do góry i wtyczka wychodzi.

Podobne wątki

  1. Identyfikacja i wymiana żarówek w 166
    Utworzone przez marek230482 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 17:40
  2. Wymiana żarówek
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 20:06
  3. [159] Wymiana żarówek xenon
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 11:15
  4. Wymiana żarówek stop
    Utworzone przez zales00 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 19:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory