Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: nie stabilne Auto

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie nie stabilne Auto

    Witajcie mam problem z mało stabilnym autem gdy popada deszcz, czuć wtedy tak jak by lekko zarzucało tyłem lub chwilowe uślizgi, dodatkowo na zakrętach przy wybojach czuć bardzo mocne dobijanie tylnego zawieszenia jak jak by amortyzator był padnięty

    dzisiaj na stacji diagnostycznej sprawność amortyzatorów przód +-70% Tył 65%, przód wahacze były wymieniane rok temu brak luzów , Tył tak samo bez luzów, jedynie drążki stabilizatorów przydało by sie wymienić ale nie maja luzów

    aktualne zawieszenie to standardowe amory + sprężyny Eibach -30mm, opony 2 letnie z bieżnikiem +-6mm koła 18" bez dystansów

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Bors
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Jest: Giulia Było: GT, Giulietta
    Postów
    101

    Domyślnie

    Sprawdzałeś zbieżność z tyłu? Objawy uciekającego tyłu to zazwyczaj zbieżność

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    I ja mam podobnie- podczas deszczu czuję że auto trochę dziwnie jedzie, tył jest niestabilny. Może to wina wody, która dostaje się do czujników odpowiedzialnych za ESP?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Czyjniki odpowiedzialne za esp? Mocno zbladziles.
    Esp działa przy wykorzystywaniu pierscieni abs na piastach a nie żadnych czujników.

    Tak jak koledzy piszą wyzej a. zbieżność b. lipne opony ,które teoretycznie wydają sie ok c. zbyt miękkie wahacze poprzeczne

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Bąku
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    GT 1,9 JTD - była, 159 SW ti 2,4 jest
    Postów
    176

    Domyślnie

    Nie piszesz od kiedy masz takie objawy ale jeżeli w tym czasie zrobiłeś kilka kkm to brak zbieżności powinien zaowocować ściętymi oponami.
    Amor jak będzie padnięty to nadwozie będzie się bujać - po mocnym naciśnięciu nie powinno więcej niż 2 razy się bujnąć, przy Eibachach zakładam że w ogóle nie powinno bujać na sprawnych amorach tylko wrócić do poziomu. Może coś się poluzowało i wali przy nierównościach np. tłumik
    Ostatnio edytowane przez Bąku ; 06-09-2017 o 17:24

Podobne wątki

  1. Auto Gaz i serwis czakram opinie.Albo inny Auto Gaz w RZ
    Utworzone przez e5nio w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 21:41
  2. Auto moto show_sosnowiec / profi auto show_katowice
    Utworzone przez robak#21 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory