Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: Zagadka Twin Sparka

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał brute4c Zobacz post
    Mnie jednak trochę niesmak pozostaje, bo zapłaciłem za remont silnika o ostatecznie skończę z wielką niewiadomą.
    Kolego nie obraź się ale to nie był remont silnika tylko tak jak napisał ktoś wcześniej pudrowanie pryszcza. Sam ostatnio przechodziłem podobny temat (w dziale 147 "ukruszona świeca") i postanowiłem wymienić silnik i jestem zadowolony więc nie ma się czego bać tylko trzeba dobrze poszukać. Też chciałem remontować ale mój mechanik powiedział że w moim mieście nie ma dobrej szlifierni i nic z tego dobrego nie wyjdzie. Zabierz samochód od tych pseudo mechaników bo inaczej nie można nazwać ludzi którzy nie potrafią wykonać poprawnie pomiarów a biorą się za remonty silników.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Sam nie wiem czemu zgodziłem się na niepełny remont. Tym bardziej, że poprzedni właściciel partycypował w kosztach. Mam nadzieję, że po przekładce w końcu będę mógł się nacieszyć samochodem, bo na razie przez dwa lata posiadania jeszcze nie miał pełnej mocy, a silnik docierałem dwa razy. Planowałem samochód sprzedać w tym roku, ale jak już tyle pieniędzy i serca w to włożyłem to żal oddawać, szczególnie że, to chyba jedna z niewielu GT w Polsce ze zdrowymi oryginalnym progami :-P

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Sprawa w zasadzie zamknięta. Silnik wymieniony, w końcu jedzie jak trzeba, nic nie cieknie, nie stuka. Po 1000km żadnego ubytku oleju. Przypomniałem też sobie dlaczego nie był wykonany "pełny" remont. Twierdzili w warsztacie, że też nie ma we Wrocławiu szlifierni, która by dobrze wykonała swoją robotą, a ostatecznie i tak wychodzi, że problem z utratą mocy najprawdopodobniej odpowiedzialna była źle obrobiona głowica. Mają już w swoim zakresie dochodzić odpowiedzialności, ale to już nie mój interes.

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Gratulacje i bezawaryjności życzę. Silnik masz może z anglika? (pytam z ciekawości bo mam pewna teorię), ja mam z anglika i zrobiłem od początku marca jakieś 6kkm a zużycie oleju praktycznie zerowe jedyne co się zaczeło odzywac to ten nieszczęsny wariator Ale że we Wrocławiu nie ma porządnej szlifierni to już jestem w szoku...
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    To skąd pochodzi auto/silnik nie ma znaczenia ile będzie pobierać oleju.
    Kwestia typowo serwisowa czyli co ile km, jaki olej, jak było użytkowane i czy ktoś wcześniej przypadkiem troszkę nie zapomniał dolać oleju.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    To skąd pochodzi auto/silnik nie ma znaczenia ile będzie pobierać oleju.
    Kwestia typowo serwisowa czyli co ile km, jaki olej, jak było użytkowane i czy ktoś wcześniej przypadkiem troszkę nie zapomniał dolać oleju.
    Wydaje mi się że ma znaczenie jeżeli chodzi o dawne czasy w Polsce gdzie wiekszość olei była mocno podrabiana i taki TS kupiony i serwisowany w Polsce mógł się szybciej zużywać - może to głupie ale takie mam przemyślenia
    Z tego co kojarze to twój TS zużywa ogromne ilości oleju - ciekawy jestem czy znasz jego historię serwisową?
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Wydaje mi się że ma znaczenie jeżeli chodzi o dawne czasy w Polsce gdzie wiekszość olei była mocno podrabiana i taki TS kupiony i serwisowany w Polsce mógł się szybciej zużywać - może to głupie ale takie mam przemyślenia
    No tak zauwaz tez na zachodzie wszyscy robia przeglady ksiazkowo co 20-25tys km.. bo dla nich to tylko zwykla blaszana puszka która sie przemieszczaja z a do b.
    Imho chocby w holandii, latwiej kupic podrobke oleju niz oryginal.. a im cos jest latwiejsze i tansze tym ludzie czesciej sie na to decyduja.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    No tak zauwaz tez na zachodzie wszyscy robia przeglady ksiazkowo co 20-25tys km..
    Tu masz 100% racji bo moja AR pochodzi z Niemiec i w potwierdzonej książce serwisowej wymiany oleju były co 17-20kkm i dlatego brała olej. Za to ten silnik, który wstawiłem z anglika nie bierze nic - czemu? Albo mial go alfista albo w angli jest inna kultura serwisowania aut?
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Albo nie jezdził na selenii.
    Takie szukanie zależności nie ma sensu
    Za dużo zmiennych.
    Pomysl ze Twoj nowy silnik moze byc po remoncie albo byla wymiana slupka w UK.. chodz auto stare to silnik wymieniony na koniec gwarancji i potem nie jezdzony.
    Tu nigdy nie znajdziesz sensu a dokopywanie sie to strata czasu



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Wiem że to bezsensu bo tak jak mówisz za dużo zmiennych a za mało potwierdzonych informacji np. historia serwisowa mojego "nowego" silnika ale ciagle zastanawiam sie czemu jednym pali ten olej a innym nie. Nie może to byc kwestia samego serwisu bo każdy producent silnikow miałby z tym problem a wiemy że tak nie jest. Może to kwestia dokładności wykonania i montażu w fabryce?
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. Pompa olejowa do Twin Sparka - zakup nowej/regeneracja?
    Utworzone przez Zenonzlasu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-05-2018, 22:42
  2. Jak docierać Twin Sparka
    Utworzone przez marlenka w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2014, 18:58
  3. Przeszczepili moją 1.8 turbo na Twin sparka
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-12-2006, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory