Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Alfa Romeo GT 2.0 JTS - dywagacje na temat wersji silnikowych

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT (szukam)
    Postów
    4

    Domyślnie

    Poczytałem kilka wątków na forum odnośnie benzyniaków 1.8 TS i 2.0 JTS - faktycznie sporo osób się na nich przejechało, aczkolwiek były też opinie, że jeśli się o niego dba to przekracza granicę 300'000 km i jest dalej w dobrym stanie. Jeśli chodzi o mnie to raczej nie będę ryzykował bo nie jestem wstanie ocenić pracy silnika, skupię się na 1.9 JTD, ale jeśli pojawi się benzyniak godny polecenia to zwrócę na niego uwagę. Niebawem zacznę poszukiwania konkretnego modelu. Dzięki za pomoc.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Ja też nie wątpię, że jts może jeździć bezawaryjnie i z takim podejściem zaryzykowałem i kupiłem. Plusem było to, że auto z polskiego salonu, po wymianie wszystkich uszczelek w silniku, zrobiona głowica, rozrząd, panewki, pierścienie. Silnik pracował jak pszczółka, miał moc. A 2 miesiące po zakupie i tak obróciło panewkę i to bez żadnego pałowania. Szukając silnika dopiero zobaczyłem ile jest jts-ów z padnietymi silnikami. Samo znalezienie silnika też nie jest łatwe i ceny są dość wysokie. Osobiście jestem zdania, że silników nie warto remontować. Ile razy ktoś znajomy robił remont to silnik i tak później się sypał. Lepszy jest silnik, w którym nikt nie grzebał a o taki do jts-a bardzo ciężko w razie awarii. Świece do tego silnika to 400zł, cewki 1000zł, sondy prawie 2000 zł za oryginały. Wszystko to jeśli poprzedni właściciel nie zmieniał na bank będzie do wymiany, te auta już mają po kilkanaście lat.

    Można oczywiście kupić super egzemplarz i nic nie wymieniać ale to trzeba mieć farta.

    Do jtd czy ts-a części są wszędzie i za czapkę gruszek. Ja bym w jts-a ponownie nie wszedł.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Ja też nie wątpię, że jts może jeździć bezawaryjnie i z takim podejściem zaryzykowałem i kupiłem. Plusem było to, że auto z polskiego salonu, po wymianie wszystkich uszczelek w silniku, zrobiona głowica, rozrząd, panewki, pierścienie. Silnik pracował jak pszczółka, miał moc. A 2 miesiące po zakupie i tak obróciło panewkę i to bez żadnego pałowania. Szukając silnika dopiero zobaczyłem ile jest jts-ów z padnietymi silnikami. Samo znalezienie silnika też nie jest łatwe i ceny są dość wysokie. Osobiście jestem zdania, że silników nie warto remontować. Ile razy ktoś znajomy robił remont to silnik i tak później się sypał. Lepszy jest silnik, w którym nikt nie grzebał a o taki do jts-a bardzo ciężko w razie awarii. Świece do tego silnika to 400zł, cewki 1000zł, sondy prawie 2000 zł za oryginały. Wszystko to jeśli poprzedni właściciel nie zmieniał na bank będzie do wymiany, te auta już mają po kilkanaście lat.

    Można oczywiście kupić super egzemplarz i nic nie wymieniać ale to trzeba mieć farta.

    Do jtd czy ts-a części są wszędzie i za czapkę gruszek. Ja bym w jts-a ponownie nie wszedł.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
    Zalezy kto i jak zrobil remont.. ja wylozylem jakies 10t zrobilem 28tkm i odpukac nic sie nie dzieje a odcinke widuje codziennie kilkanascie razy..
    Imho wymiana pierscieni to nie remont jak wyzej juz wspominalem.
    Co donczesci..
    z TSem byl duzy problem 2 lata temu z nowa pompą oleju.. mialy byc za pol roku jak jest teraz nie wiem, ja kupiłem ostatnia jaka byla dostepna.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    [MENTION=29314]viader[/MENTION]- jak ktoś robił w silniku pierścienie i panewki, to miał ku temu jakiś powód- ten silnik prawdopodobnie był zatarty- ktoś nie pilnował oleju lub lał jakiś niewłaściwy,- i nie został przeprowadzony kompleksowy remont- a powinien być zrobiony, pewne jest, że ten silnik był po przejściach. To nic dziwnego że się znowu panewki zatarły. Pewnie że lepiej kupic silnik nieremontowany w dobrym stanie, ale nie jest prawdą że każdy silnik po remoncie się sypie- zależy jak go ktoś remontował. Wielu ma problem z laniem właściwego oleju i pilnowaniem jego poziomu, to remont może być jeszcze większym problemem.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ile ludzi, tyle opinii. Ja znowu jestem zdania, ze do innego jak jts nie wsiądę i tak od kilku lat sobie jeżdżę

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Przyczyną remontu był brak kompresji na 4 cylindrze. Jak widać coś zjebali albo coś przeoczyli. Wiem, że można zrobić dobry remont i jeździć. Niestety większość to nie jest dobry remont, do tego nigdy nie wiadomo kto to robił i jak. Dlatego wolę nie grzebane silniki. A kupowanie auta wartego 15 tyś z bardzo realną perspektywą remontu za 10 to słaby interes. Zobaczcie, że nawet na forum wśród chwalących są opinie typu " zrobiłem remont i jest super-nic się nie psuje". Super to by było jakby remontu noe było, do tego grom przypadków to remonty przy śmiesznych przebiegach nawet poniżej 150k km. I zawsze to samo tłumaczenie - poprzedni właściciel zajeździł.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Viader, ja mam drugiego jts, teraz kupiłem sama bude z zatartym silnikiem - obrócona panewka. Co się stało? Gość kupił auto, zrobił 10kkm, mechanior widząc bezpośredni wtrysk chyba pomylił JTS z TSI, zalał 5w30 pierwszy but pod czerwone i cyk po silniczku zmieliło wszystko, walki, panewki i korbe

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ooo, Mongoose- to bardzo ważna informacja dla różnych amatorów- znawców oleju, wiedzących lepiej od producenta co trzeba lać. Tak się właśnie najczęściej psuje silniki, wariatory, potem się mówi że Alfy to złom.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Courius
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Nakło Śląskie
    Auto
    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Zalezy kto i jak zrobil remont.. ja wylozylem jakies 10t zrobilem 28tkm i odpukac nic sie nie dzieje a odcinke widuje codziennie kilkanascie razy..
    Imho wymiana pierscieni to nie remont jak wyzej juz wspominalem.
    Co donczesci..
    z TSem byl duzy problem 2 lata temu z nowa pompą oleju.. mialy byc za pol roku jak jest teraz nie wiem, ja kupiłem ostatnia jaka byla dostepna.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Jeżeli ktoś dobrze wyremontował silnik, to zrobienie na nim 30k km nie jest chyba żadnym wyczynem. :>?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT 2,0 JTS
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał nemoein Zobacz post
    a robiłeś remont? jest jedno ogłoszenie gdzie koleś deklaruje, że zrobił pierścienie, uszczelka pod głowicą, uszczelki kolektorów, pokrywy zaworów i wariator - ponoć nie bierze ani kropli oleju i przebieg ledwo 120'000.
    Po kupnie tylko rozrząd i olej... Może tak jak ktoś pisał wyżej im więcej robiony tym gorzej bo zaleca się w alfie wymianę rozrządu chyba do 50tys a u mnie się okazało przy wymianie , że jest jeszcze oryginalny od nowości przy prawię 180 tyś to raczej dużo ktoś wcześniej też nie grzebał przy silniku, obecnie zbliżam się do 200tys i mam nadzieję, że dalej mnie nie będzie dotyczyć opinia o JTS

Podobne wątki

  1. [159] Podwójny tłumik do wersji silnikowych 1.9, 1.8
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 14-03-2022, 01:54
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-11-2016, 10:48
  3. dywagacje na temat AR GT
    Utworzone przez dragon19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 19:44
  4. Amortyzatory z różnych wersji silnikowych.
    Utworzone przez Qki w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 18:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory