Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem z moja GT

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa romeo GT
    Postów
    3

    Angry Problem z moja GT

    witam jestem tutaj nowy,od 2 lat jestem posiadaczem Alfy romeo GT 1.9 jtd 16v 2006 r
    od pewnego czasu mam problem z odpaleniem auta,problem polega na tym ze gdy auto stoi cala noc ma problem z odpaleniem strasznie dlugo kreci,jest tez tak gdy auto bylo nagrzane i postoi z 20-30 min( problem jest przy kazdej probie nie zaleznie od temperatury silnika)
    wyminielem juz : swiece zarowe,wtryskiwacz bo lal.Rozrusznik,aktualnie jest 1,7kw.Filtr paliwa,czujnik temperatury chlodzenia,wyczyszczony sensor od docisku turbo,wyczyszczony EGR
    zauwazylem ze kabel biegnacy od filtra do pompy cofal paliwo,zostal on wymieniony.
    Jezeli chodzi o akumulator to posiadam 64 480A (jest taki od 2 lat i nigdy nie mialem problemow z odpaleniem) w aucie byl sprawdzany tez na 72 680A bez poprawy,jezeli chodzi o moj stary akumulator nie gubi pradu po odpaleniu silnika alternator laduje go na ponad 14v
    przypomne tylko ze auto zawsze odpala silnik chodzi po odpalniu z 2 sekundy nie rowno potem bez problemow.Auto nie traci mocy,nie przerywa przy przyspieszeniu,nic nie szarpie.
    jedyne moje zastrzezenia budzi dziwny dzwiek powietrza z okolic pompy jak juz odpale auto,po przekreceniu kluczyka slychac jak pompa pracuje.cisnienie na listwie jest ok.
    Moje pytanie w czym moze byc problem,czy moze rozrusznik jest za slaby? slysze go jak kreci ale przy probie krecenia zwlaszcza rano gdy musze go krecic znacznie dluzej slychac jakby zwalnial,jeszcze jeden szczegol przy odpalaniu auta migaja swiatla kabiny nie wiem czy to wazne ale lepiej zapytac,przegladalem wiele tematow ale nie moglem znalesc przyczyny,dodam tylko ze jak juz odpale auto nigdy nie gasnie tylko zawsze wyjdzie z tylu jedna duza chmura siwego dymu ale jest to raczej spowodowane zbyt duzo dawka przy tylu probach krecenia chyba ze sie myle.
    Czekam na jakies podpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kuki937 ; 07-04-2019 o 13:36

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuki937 Zobacz post
    witam jestem tutaj nowy,od 2 lat jestem posiadaczem Alfy romeo GT 1.9 jtd 16v 2006 r
    od pewnego czasu mam problem z odpaleniem auta,problem polega na tym ze gdy auto stoi cala noc ma problem z odpaleniem strasznie dlugo kreci,jest tez tak gdy auto bylo nagrzane i postoi z 20-30 min( problem jest przy kazdej probie nie zaleznie od temperatury silnika)
    wyminielem juz : swiece zarowe,wtryskiwacz bo lal.Rozrusznik,aktualnie jest 1,7kw.Filtr paliwa,czujnik temperatury chlodzenia,wyczyszczony sensor od docisku turbo,wyczyszczony EGR
    zauwazylem ze kabel biegnacy od filtra do pompy cofal paliwo,zostal on wymieniony.
    Jezeli chodzi o akumulator to posiadam 64 480A (jest taki od 2 lat i nigdy nie mialem problemow z odpaleniem) w aucie byl sprawdzany tez na 72 680A bez poprawy,jezeli chodzi o moj stary akumulator nie gubi pradu po odpaleniu silnika alternator laduje go na ponad 14v
    przypomne tylko ze auto zawsze odpala silnik chodzi po odpalniu z 2 sekundy nie rowno potem bez problemow.Auto nie traci mocy,nie przerywa przy przyspieszeniu,nic nie szarpie.
    jedyne moje zastrzezenia budzi dziwny dzwiek powietrza z okolic pompy jak juz odpale auto,po przekreceniu kluczyka slychac jak pompa pracuje.cisnienie na listwie jest ok.
    Moje pytanie w czym moze byc problem,czy moze rozrusznik jest za slaby? slysze go jak kreci ale przy probie krecenia zwlaszcza rano gdy musze go krecic znacznie dluzej slychac jakby zwalnial,jeszcze jeden szczegol przy odpalaniu auta migaja swiatla kabiny nie wiem czy to wazne ale lepiej zapytac,przegladalem wiele tematow ale nie moglem znalesc przyczyny,dodam tylko ze jak juz odpale auto nigdy nie gasnie tylko zawsze wyjdzie z tylu jedna duza chmura siwego dymu ale jest to raczej spowodowane zbyt duzo dawka przy tylu probach krecenia chyba ze sie myle.
    Czekam na jakies podpowiedzi z gory dziekuje i pozdrawiam
    Szedłbym tropem tego powietrza na pompie ...
    Może być lekka nieszczelność i po dłuższym postoju paliwo z pompy spływa dlatego nim dobije paliwa i odpowietrzy wtryski musisz dużej kręcić.
    Na początek sprawdź kompem jakie ciśnienie jest na listwie wtryskowej po załączeniu na zapłon .
    Potem ewentualnie spróbuj odpowietrzyć przed odpaleniem wtryski i zobacz czy nie załapie lepiej .
    Czasem listwa pokazuje prawidłowe ciśnienie ,a powietrze gromadzi się w rurkach zasilających .

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa romeo GT
    Postów
    3

    Domyślnie

    A wiec tak,po odpowietrzeniu recznie wtryskow auto chodzi ladnie , cicho i rowno,wczoraj zmienilem czujnik cisnienia na common rail,ale jednak nic to nie dalo,sadzisz ze powienienem zmienic wszystkie wezyki paliwowe?dodam jeszcze ze auto ma problem tylko z pierwszym rozruchem poniewaz potem moge zgasic doslownie po sekundzie odpalic i pali od strzala.na komputerze nie ma bledow,nigdzie nie cieknie paliwo...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuki937 Zobacz post
    A wiec tak,po odpowietrzeniu recznie wtryskow auto chodzi ladnie , cicho i rowno,wczoraj zmienilem czujnik cisnienia na common rail,ale jednak nic to nie dalo,sadzisz ze powienienem zmienic wszystkie wezyki paliwowe?dodam jeszcze ze auto ma problem tylko z pierwszym rozruchem poniewaz potem moge zgasic doslownie po sekundzie odpalic i pali od strzala.na komputerze nie ma bledow,nigdzie nie cieknie paliwo...
    J/W mogą być ,wężyki lub sama pompa do uszczelnienia bo łapie powietrze .
    Ale to już trzeba zweryfikować , na zasilanie pompy można wrzucić przezroczysty wężyk i wtedy będzie widać czy powietrze ciągnie już przed pompą czy problem jest dalej .

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa romeo GT
    Postów
    3

    Domyślnie

    podpinalem juz wezyk od filtra do pompy,i nic powietrza ani cofania nie zauwazylem,sprawdze jeszcze pompe na zewnetrznym zbiorniku dam powrot i dojscie i zobacze czy leci powietrze,dodam tylko ze auto nigdy nie gasnie zawsze da sie odpalic tylko jak juz odpali silnik nie chodzi rowno do momentu ruszenia sie wskaznika temperatury.dam znac pod wieczor jak to sprawdze



    Edit przy odpowietrzaniu wtrysku zauważyłem że dwójka leci dużo później paliwo ale to nie sekundę tylko dobre 15-20 sekund później co myślicie ?


    Moje auto pali dosłownie jak na filmie przy dłuższym postuju na kompie pompa łapie 370 barów ale przy 250 ma lekkie zagięcie na wykresie co myślicie wszystko już sprawdzałem i dalej się z tym borykam
    https://youtu.be/jWrcooMPuzE
    Ostatnio edytowane przez kuki937 ; 23-04-2019 o 03:27

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    EX alfa romeo 156 sportwagon 1,9jtd 110km, Alfa gt 2005 1.9 ~`185 km mod by ConMir:) Alfa GT bl/qv
    Postów
    75

    Domyślnie

    egr masz zaślepiony ? klapy wirowe usunałeś?? i przekaźnik świec sprawdzany ??

Podobne wątki

  1. Witam ma problem z moja bella 156 1.9 jtd
    Utworzone przez Karol16011996 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 10:17
  2. Moja Alfa 156 1,9 JTD i problem z ECU?
    Utworzone przez studzinek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2013, 21:56
  3. Problem z moja bella
    Utworzone przez krisvanmoto w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 16:01
  4. moja 156 ma problem...
    Utworzone przez poulsen w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 22:06
  5. Proszę o podpowiedź bo moja dziecinka ma problem
    Utworzone przez adlerkm w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 07:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory