Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: 3.2 V6 - serwis (ceny i mechanicy)

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    156 Crosswagon Q4 1.9 JTD
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Courius Zobacz post
    średnica zawracania w GT jest jak w tankowcu.
    ...albo jak w Fordzie Mondeo

    Co do uszkodzeń głowicy od temperatury to to jest temat szeroko dyskutowany w tych większych silnikach, i ciężko się ustosunkować. Z jednej strony przy sprawnym chłodzeniu nie wyobrażam sobie jak miało by się to stać, a drugiej -- mój fordowy mechanik wspominał mi, że w Mondeo (gdzie v-ka jest zamontowana inaczej i 'tylna' głowica jest niemal wciśnięta pod podszybie 90% uszkodzeń upg jest właśnie w tej głowicy od podszybia. Ale na ile to prawda to nie wiem... Z drugiej strony jest kupa aut z tak dopakowanymi silnikami, audi z 3.0 tdi na przykład i tam jakoś ludzie nie narzekają na temperaturę.

    Jeszcze mam dwa specyficzne pytania: jak często zmieniacie u siebie układ zapłonowy? Z tego co wiem w fałkach to jest ciut upierdliwa operacja, bo trzeba szarpać kolektor dolotowy... Poza tym cewki zapłonowe są w miarę uniwersalne, czy specyficzne dla Busso? I drugie: na ile oceniacie żywotność tego silnika? albo inaczej, po jakim przebiegu trzeba sie spodziewać, ze zbliżają się duże remonty? Nie mówię tu o zaniedbanych sztukach, tylko kiedy w normalnej eksploatacji zaczynają się problemy...

    Poza tym dziękuję wszystkim za odpowiedzi -- w ogólnym rozrachunku wychodzi mi, że mogę chyba żyć z takim autem, więc powoli zacznę się rozglądać W sumie najfajniej by było przed podjęciem decyzji móc się przejechać takim sprzętem. Nie mieszka ktoś z Kolegów i Koleżanek na Dolnym Śląsku albo w Łódzkiem może?
    Ostatnio edytowane przez picek ; 12-04-2019 o 00:43

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    156 Crosswagon Q4 1.9 JTD
    Postów
    66

    Domyślnie

    Znalazłem dziś ogłoszenie z taką GTką: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#ecb95a1389
    Ktoś się może wypowie? Widział kto to auto na własne oczy? Przebieg wydaje się duży, no i ten gaz. Ale opis jest ujmująco szczery i wielki szacun za zdjecia podłogi
    Jeśli jest inny temat gdzie się zadaje takie pytania to sorry ale nie znalazłem...

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cewki zapłonowe są uniwersalne, sztuka chyba 200-300 zł, mnie wysiadła jedna, auto ma przebieg 161.000 km. Wymiana jest kłopotliwa tylko od strony grodzi, bo tam trzeba ściągać kolektor, od strony przedniego zderzaka,wymiana cewki przy pomocy prostych narzędzi trwa chyba 10 minut (albo mniej). Ten typ silnika jest bardzo trwały - jest to silnik wolnossący z nieco mniejszym stopniem sprężania niż np. TS-y, przebiegi rzędu 500.000 km nie są niczym szczególnym (przy prawidłowo serwisowanych autach i zalecanym oleju). Paski rozrządu nie zrywają się tak jak w TS-ach. Ja myślę że ta większa temperatura pod maską (a właściwie dlaczego większa, o ile większa, może to po prostu większa ilość ciepła?) spowodowana jest większą powierzchnią bloku silnika, kolektorów wydechowych i dwóch chłodnic; oleju i płynu chłodzącego- w porównaniu do normalnego silnika 4-cylindrowego. Zastosowanie gazu pogarsza warunki pracy silnika i powoduje większe prawdopodobieństwo wyświetlania błędów, ale i tak V6 dobrze znoszą gaz. Przy kupowanym aucie trzeba zwrócić uwagę na stan silnika i skrzyni- ich remonty są bardzo drogie- w silniku czy czyste jest chłodziwo i olej, w skrzyni -czy biegi się normalnie przełączają i nie słychać przy tym zgrzytania. Seryjny mechanizm różnicowy potrafi się po jakimś czasie rozlecieć robiąc dziurę w skrzyni, zalecana jest jego wymiana na Q2, albo przynajmniej jego okresowa kontrola.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar iparts
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GIULIETTA (940)
    Postów
    23

    Domyślnie

    Samochody sportowe zawsze są nieco droższe w utrzymaniu. Alfa GT z silnikiem Busso to piękny samochód, który swoimi osiągami przewyższa nie jeden nowoczesny samochód. Co do cen to z pewnością części będą sporym wydatkiem, jednak w sklepie internetowym iParts.pl pojawiła się możliwość zdobycia zniżki dzięki Karcie Dużej Rodziny. Wszystkie informacje na temat obniżek i promocji można znaleźć na tej stronie internetowej https://www.iparts.pl/artykuly/ipart...dziny,419.html

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ceny przeglądów, który serwis wybrać? Opinie o salonie/serwisie Autex Bydgoszcz.
    Utworzone przez Kilgore w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 21-10-2019, 14:04
  2. Mechanicy Rzeszów , Łańcut etc.
    Utworzone przez shaman w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-06-2014, 07:58
  3. [146] Mechanicy!!!
    Utworzone przez Tomi'73 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 10:57
  4. Mechanicy w Poznaniu
    Utworzone przez Mlody156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 15:50
  5. Ceny szrotow vs ceny aso
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory