Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Panel sterowania szybami nie działa.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150KM 2006r
    Postów
    13

    Domyślnie Panel sterowania szybami nie działa.

    Witam...ostatnio wyhaczyło mi się cięgno drzwi kierowcy ,zdemontowałem boczek i zrobiłem co miałem.Po całej operacji zadowolony udałem się do domu.Następnego dnia chcąc udać się w podróż moim pięknym samochodem dostrzegłem ,że coś jest nie tak a mianowicie po przekręceniu stacyjki zaczął mrugać do mnie licznik przebiegu...Kolejna rzecz jaka mnie zaskoczyła to fakt iż nie działa otwieranie szyby pasażera (jedyne działające okno) ,otwieranie bagażnika ,brak odczytu temperatury ,brak możliwości otworzenia klapki wlewu paliwa...Myślę sobie "co tu się odp*****liło??!!"Momentalnie moją uwagę zwrócił fakt iż panel sterowania szybami jest po prostu ciemny nie wydaje żadnych dźwięków.Pomyślałem sobie ,że uwalił się do końca.Po krótkim przemyśleniu sprawy uruchomiłem komputer i zacząłem szukać znalazłem sztukę za 380złociszy i ją zakupiłem (panel pochodzi na pewno od GT)..Po dwóch dniach nie cierpliwości doszedł do mnie ,rozpakowuje myślę sobie naprawdę ładny jak nowy ,po czym pobiegłem do samochodu podłączam i dupa blada...Panel ciemny, licznik mruga nic nie działa...Pierwsze co zrobiłem sprawdziłem wszystkie bezpieczniki jedyny przepalony to jeden z tych ukrytych koło pedałów wymieniłem go i szyba która była tyle czasu martwa ożyła w ten sposób ,że przy zamknięciu drzwi się podnosi i otwarciu lekko opuszcza...Ludzie ratujcie

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Obudowa panelu tego kupionego była szara czy zielona ??

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150KM 2006r
    Postów
    13

    Domyślnie

    Szara... I już sie boje...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mucha_csw Zobacz post
    Szara... I już sie boje...
    No to możesz odesłać sprzedającemu bo to panel od 147 ,a nie GT .
    Działają na nim tylko lusterka , oświetlenie drzwi , otwieranie bagażnika , a po naciśnięciu guzika od szyb słychać tylko piknięcia z body
    Do Gt tylko z zieloną obudową i po zamontowaniu proxy , wprogramowanie do can bo licznik mruga .
    Jak nie masz co zrobić ze swojm starym zepsutym panelem to chętnie przygarnę za rozsądną cene może Mi się uda go jeszcze zreanimować .
    Ostatnio edytowane przez czubi1981 ; 01-05-2019 o 11:51

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150KM 2006r
    Postów
    13

    Domyślnie

    No to kolorowo... Ale ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz stary panel byl ciemny i ten tak samo jest jakiś bezpiecznik, który za to odpowiada??

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150KM 2006r
    Postów
    13

    Domyślnie

    Panowie Pomocy!! Bo ręce mi już opadają nikt nie ma żadnego pomysłu?? Biorąc pod uwagę, że panel pochodzi od 147 i szyby działać nie będą czemu on jest ciemny zero podświetlenia zero reakcji..

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mucha_csw Zobacz post
    Panowie Pomocy!! Bo ręce mi już opadają nikt nie ma żadnego pomysłu?? Biorąc pod uwagę, że panel pochodzi od 147 i szyby działać nie będą czemu on jest ciemny zero podświetlenia zero reakcji..
    Jak jeden i drugi się nie podświetla , a reszta działa jak pisałem wyżej to może pin od podświetlenia w kostce się wysunął i nie styka , bo bezpiecznik jest ale jakby był uwalony to reszta też nie działa .
    Bezpieczniki to F47,F48,F49 centralki drzwi i podświetlenie chyba .
    Ostatnio edytowane przez czubi1981 ; 01-05-2019 o 20:04

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150KM 2006r
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jutro obczaję te bezpieczniki , bo jest zupełnie ciemno i nic nie działa.Panel ledwo co zakupiony oddany, teraz dalsze poszukiwania nowego.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Alex_L
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa GT 3.2 Busso
    Postów
    19

    Domyślnie

    Można przerobić więzke żeby pasował panel od 147( mam tak u siebie) ale lepiej znaleźć zielony do GT. Problem może być jeszcze po stronie wiązki skoro Ci nie działa podświetlenie. Dobry pomysł będzie znaleźć kogoś z Twojej okolicy i przełożyć panel od "sprawniej" i dalej już szukać przyczyny.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alex_L Zobacz post
    Można przerobić więzke żeby pasował panel od 147( mam tak u siebie) ale lepiej znaleźć zielony do GT. Problem może być jeszcze po stronie wiązki skoro Ci nie działa podświetlenie. Dobry pomysł będzie znaleźć kogoś z Twojej okolicy i przełożyć panel od "sprawniej" i dalej już szukać przyczyny.
    Możesz powiedzieć coś więcej na temat przerobienia tej wiązki ??
    Panele od GT praktycznie nie do dostania , a mój uwalił spec jak grzebał przy aucie zalał wodą .
    Na razie szyby otwieram dorobionymi przełącznikami dając masę na piny na kostce ale wolał bym ,żeby to działało jak należy .

Podobne wątki

  1. [159] Panel sterowania szybami - nie zawsze podnosi szyby, czasem działa z opóźnieniem itp.
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 19:39
  2. [159] Panel sterowania szybami
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory