Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [GT] - Jestem nowy - nie krzycz:) 12 pytań od Nowego wśród Was:)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie [GT] - Jestem nowy - nie krzycz:) 12 pytań od Nowego wśród Was:)

    Cześć Alfaholicy,
    jako, że podobno każdy prawdziwy Facet (Kobieta pewnie też:)) powinien mieć przynajmniej raz w życiu Alfę...to padło i na mnie:)
    Jestem Szczęśliwym posiadaczem Czarnej GT JTD - 2004.
    drive.google.com/open?id=10OS04p9cQuAEQIHEv6N7UPz9HBFt47RC
    Swoją drogą pierwsze pytanie. Po ilu pytaniach w stylu: dlaczego alfa, czy to jeszcze jeździ, nie mogłeś Golfa itp, człowiek przestaje się denerwować koniecznością równie głupiej odpowiedzi??:)

    Ale do rzeczy. przygotowałem sobie listę kilku pytań (od najbardziej pilnych do tych mniej). Jako, że wiedziałem co brałem i jakie ma mankamenty głownie lakiernicze - ten temat przemilczę:)
    1. Szyba od strony kierowcy. Szukałem i wiem, że problemów z nią jest od groma ale takiego jak mój konkret nie znalazłem.
    drive.google.com/file/d/100WDDJxaUPCY832jt7UBSUl8MOuUKidq/view?invite=CMrY_sYL&ts=5d7bb33b
    Nagrałem film dla lepszego zobrazowania tematu. Dlaczego to cholerstwo się nie chce podnieść? Aku w miarę świeży, od strony pasażera śmiga miło. Jak się ciągnie za szybę, żeby jej pomóc - problem pozostaje tylko wyjeżdza kawałek dalej. A przy otwartych drzwiach to szyba w ogóle już nie chodzi:/ Macie pomysł jak to ogarnąć albo gdzie to ogarnąć w okolicach Mysłowic??:)
    Dodatkowo przy zamykaniu drzwi szyba nie podnosi się do końca (to automatyczne domknięcie szyby) i muszę wejść od strony pasażera i przy zamkniętych drzwiach domknąć:(

    2. Klejące plastiki:
    drive.google.com/open?id=10GcUJHfrk4EWiRfakUiKNiFaN4niEv8_
    czym to wyczyścić??

    3. Zaparowana tylna lampa. Dzisiaj jeden mechanik od blacharki (oczywiście było: ojej...co Pan zrobił, a ile to kosztowało, dlaczego nie Golf) nastraszył mnie, że Policja może mi za takie coś zabrać dowód nawet:/
    drive.google.com/open?id=10HTOLU-hsGnggkAlqN7rhcGswsyvpzBu
    Wymienić czy jest na to jakiś patent??

    4. Mam tam Connect nav - zalezy mi na wyprowadzeniu kabelka Jack. Widziałem, że w zwykłym radiu można podpiąć cudo z allegro:
    allegro.pl/listing?string=alfa%20aux&bmatch=baseline-cl-dict41di-eyesa-bp-ele-1-4-0904&price_to=50
    Nigdzie jednak nie znalazłem opcji w wersji Connect nav. Ma ktoś doświadczenia w tym temacie? I co z ewentualną aktualizacją do mp3. Mam wersję:
    drive.google.com/open?id=10RhC_QucHnkkGwrLU1b8AIEVFEneSr-Z
    Czy to radio nadaje się, do czegoś więcej niż słuchanie radia??:) I w ogóle dziwna sprawa. Auto jest z 10.2014, a production date to 11.2005? Czy coś było zmieniane, dokładane, przekładane?

    5. Sprzęgło...chodzi ciężko...drugie auto mam Golfa 7 ( ;) ) i po przejażdzce GT .... oj jest lekko. Czy to standard, że chodzi tak ciężko??:(

    6. Byłem dzisiaj na myjni automatycznej. Chciałem złożyć lusterka i prawe bez problemu a lewe... trzeba więcej siły czy ono się nie składa czy mam zepsute??

    7. Przed zakupem byłem na przeglądzie. Wszystko ładnie i pięknie, sucho, podłoga zakonserwowana ale zauważyłem brak osłony pod silnikiem. Czy to jest duży problem? Kupić? Olać?

    8. Klamka...wiem czytając Forum, że to częsty problem. Kumpel też ma GT i wymieniał już 3 razy. Czy rzeczywiście ona jest jakoś źle złożona czy ten typ tak ma:
    drive.google.com/open?id=10Cdof6uUhacgGvd0dbk4G_QlgQtBE6uZ

    9. Przejrzałem całą instrukcję obsługi i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie....co ja mam dziwnego pomiędzy siedzeniami. Sprzedający też nie wiedział:
    drive.google.com/open?id=103N2iWuPE44yoYqUw3Sl0n0dMhdEoPgk
    Chodzi o to coś wyglądające jak mikrofon albo mały głośniczek..odchodzi od tego jakiś kabel ale co dalej??

    10. Jaki macie patent na wiszące linki hamulca ręcznego?
    drive.google.com/open?id=10HSZ0_baFYCyRtr-qaq975wEVIDwwMes

    11. Jak dzisiaj nagrywałem film z szybą i próbowałem ogarnąć jaką mam wersję radia, usłyszałem dziwny dźwięk z kokpitu. Jakby cykanie zegarka wskazówkowego. Po kilku minutach przestało ale nie umiałem dojść skąd (radio, wskaźniki, nawiewy). Silnik był włączony. Dziwne??

    12. Co polecacie do skóry??
    drive.google.com/open?id=101Yyon-60JyHYU1Po63GoFFi98bfUqbI

    Jeśli ktoś mógłby mi pomóc w którymkolwiek z tematów, będę super wdzięczny!!
    Nie ukrywam, że najbardziej upierdliwa jest szyba:(

    Pozdrawiam Was bardzo serdecznie!!
    Grzesiek

    PS. Kaziku...jeśli jesteś tu na Forum to po prostu do mnie zadzwoń:)
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	154.0 KB
ID:	261919   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190913_155329.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	93.4 KB
ID:	261920   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190913_155121.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	77.9 KB
ID:	261921   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190913_160046.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	92.8 KB
ID:	261922   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190913_155200.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	69.4 KB
ID:	261923  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190913_155404.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	60.7 KB
ID:	261924   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190913_155139.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	86.0 KB
ID:	261925   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190913_160349.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	79.0 KB
ID:	261926  

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    1 spróbuj wprogramowania pamięci pozycji na nowo, najlepiej podczas jazdy - opuść szybę max w dół i trzymaj przycisk jeszcze przez 15 sekund, podnieś do góry nawet skokowo po kawałku i po ostatnim podniesieniu trzymaj 15 sekund, powtórz operację nawet 2-3 razy
    2 zdrapać pod wodą, później drobny papier ścierny, polakierować satynowym czarnym matem, foto po mojej renowacji >

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	69.1 KB
ID:	261929

    3 wyjąć lampę, miejsce łączenia plastików zabezpieczyć solidnie klejem, sprawdzić uszczelki oprawek żarówek, wysuszyć i zamontować
    4 nie wiem - zawsze używam własnego audio a fabryczne wywalam od razu po zakupie auta, rocznik - może ktoś dokładał navi a może mu się zepsuła i wsadził drugą - kto to wie?
    5 sprawne nie chodzi ciężko
    6 na myjni automatycznej? to zbrodnia na lakierze... lusterko jak się nie składa to może się już nie złożyć - brud, utlenione elementy, możesz je złamać przy próbach złożenia
    7 zdecydowanie kupić, ma wpływ nie tylko na czystość pod maską ale i na żywotność wielu elementów
    8 ten typ tak nie ma - a co jej dolega ciężko powiedzieć
    9 nie miałem navi ale może to mikrofon?
    10 nie pomogę - od spodu raczej mechanicy mi ogarniali tematy, nawet nie pamiętam czy wisiały aż tak czy nie
    11 albo któryś silniczek nagrzewnicy albo wiatrak termometru wewnętrznego
    12 https://sklep.lederzentrum.pl/zestaw...owej-p-14.html

    od 2 lat nie mam już GT ale jeżdziłem dwoma sztukami od 2006 roku czyli dość długo
    Ostatnio edytowane przez opozycjonista ; 13-09-2019 o 20:57
    ...

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki bardzo Opozycjonista za odpowiedzi!!
    1. Niestety nie zadziałało próbowałem na kilka sposobów i totalnie nic się nie dzieje. Chyba będę musiał rozebrać drzwi, może tam mi się coś rzuci w oczy:/ Skomplikowana jest to sprawa dla osoby, która nigdy tego nie robiła?? Pewnie w ten sposób też dostanę się do punktu 2 czyli przełączników i wyczyszczenia tego??
    W ogóle miał ktoś taki problem czy jestem odosobnionym przypadkiem??
    2. Czy jest jakiś sposób na wyjęcie przełączników bez zdejmowania boczka??
    3. Lampa wyjęta, klei się, zaraz będę wsadzał
    6. Niestety wiem, wiem.... ale to była potrzeba chwili. Akurat magik od lakieru, który nam będzie robił Alfę miał chwilę wolnego to był najszybszy sposób na umycie...
    7. Czy te osłony co na allegro np: allegro.pl/oferta/oslona-pod-silnik-alfa-romeo-147-gt-1-9-8v-6493741764?fromVariant=7307401341 będą ok?? Czy jest jakieś miejsce inne, które polecacie??
    8. Czyli jak już rozbiorę drzwi to przy okazji będę mógł się dostać do klamki??

    Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły - będę super wdzięczny:>

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Punkt 7.- Tak, ta osłona jest dobra, ten film reklamowy to nie przesada. Ja mam w dwóch moich Alfach takie zamontowane. Jedyna wada w modelu GT 3,2 to nagrzewanie się prawego fragmentu osłony i opadanie w kierunku jezdni. Można temu łatwo zapobiec wstawiając odpowiednie wzmocnienia z płaskowników aluminiowych i izolacje termiczną (dodatkowy koszt koło 40 zł)- jest o tym odpowiedni wątek w dziale "Zrób to sam". Ale być może w wersji 1,9 nie jest to konieczne, w mojej 156 jest niemodyfikowany zamiennik.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    1. Jeżeli sposób podany wyżej przez kolege opozycjoniste nie działa to rozbierz drzwi (panel sterowania szybami odrazu wyciagniesz), wyczyść dobrze prowadnice szyby, możesz nawet umyć je benzyna. Później delikatnie spróbuj wysmarować je wazelina techniczna. Na ogół prowadnic sie nie smaruje, jedynie specjalnym smarem ale gdy w mojej pojawił sie taki problem zrobiłem tak i pomogło. Wczesniej jeszcze spróbuj wyczyścić jak najbardziej tylko sie da wnętrze drzwi. Niestety wszelkie smary mają to do siebie, że łapią każdy syf, i to w sumie dlatego się nie smaruje tych prowadnic. Po tej operacji spróbuj znowu zaprogramować szybę.
    2. Ściągając boczek drzwi sam wpadniesz na to, że panel da rade wyciągnąć bez rozbierania wszystkiego. Panel jest przymocowany za pomoca jednej srubki nad kieszenia w drzwiach. Odkrecasz ją i panel wychodzi.
    Powodzenia ;d

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    jak zdjąć boczek - post 146
    https://www.forum.alfaholicy.org/gt/...porada-15.html

    sam panel szyb > zdjęcie niżej, najpierw śrubka tam gdzie zaznaczyłem na czerwono później panel ku górze
    !! nie wyjmuj panela na trawie - potrafi się rozłożyć i wypadają takie szpileczki plastikowe (popychacze między przyciskami a płytką ze switchami)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	90.4 KB
ID:	261999



    8 tak, zdjęty boczek i albo szyba w górę i sprawna szczupła ręka z kluczem 10 (ja to robiłem płaskim) albo wymontować szybę i wtedy jest więcej miejsca

    wyjęcie klamki - odkręcić to co zaznaczyłem jako "i" (imbus albo torx nie pamiętam) odkręcić "10" - nakrętka klucz 10 i wypiąć 2 x "W" dwa cięgna
    jak to zrobisz - od zewnątrz przesuwasz klamkę w linii poziomej w kierunku przodu auta - klamka i drzwi mają zaczepy, jak nie przesuniesz to nie wyjmiesz

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ccc.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	52.8 KB
ID:	262000

    montaż oczywiście w odwrotnym kierunku, najpierw włożyć i przesunąć do tyłu auta a później skręcać

    uwaga praktyczna - aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia lakieru oklej sobie miejsca dookoła mocowania klamki nawet papierową taśmą malarską

    tu widać zaznaczone na niebiesko te zaczepy - dlatego klamkę trzeba przesunąć poziomo do demontazu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ddd.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	58.7 KB
ID:	262001

    jeszcze jedna uwaga praktyczna - żeby klamkę wyjąć to już po odkręceniu i przesunięciu trzeba zrobić taki ruch jakby się ją otwierało i w takiej pozycji wyjmować
    Ostatnio edytowane przez opozycjonista ; 16-09-2019 o 10:48
    ...

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dzięki Wszystkim za odpowiedzi!!
    Będę się tym wszystkim bawił w weekend, mam nadzieję, że będzie ładna pogoda bo niestety mam za mały garaż żeby wystarczająco otworzyć drzwi
    Mam nadzieję, że z Waszą pomocą nic nie pourywam i nie uszkodzę

    Mam jeszcze jeden temat, który mi nie daje spokoju. To cholerne audio i to dziwne coś pomiędzy siedzeniami. W ogóle jakoś mało wątków jest na temat connect nav:/ A może znacie jakieś jeszcze anglojęzyczne forum alfy gdzie można popytać lub poszukać??

    Osłona przyszła, dzisiaj wymieniam opony na nowe, ładne. Jak będzie na podnośniku mam nadzieję założyć osłonę i podwiesić jakoś trytytkami linki ręcznego

    Jeszcze raz dzięki,
    Pozdro!!

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    2 zdrapać pod wodą, później drobny papier ścierny, polakierować satynowym czarnym matem, foto po mojej renowacji >
    opisałeś to gdzieś dokładniej jak to zrobiłeś i jakiego lakieru używałeś? Nie ukrywam, że świetnie to wygląda, też w swojej GT planuje takie coś zrobić.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    800/1200/2000 na mokro
    dokładnie ten spray :
    https://allegro.pl/oferta/boll-lakie...rny-7917783232
    ...

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    10

    Domyślnie

    No to mam już trochę więcej wiedzy....
    Osłony nie założyłem niestety bo przy wymianie podnieśli tylko trochę....pojechałem do dziadka do garażu ale tam też sobie nie poradziłem bo kanał miał za mały i było mi niewyobrażalnie niewygodnie. Rozkminiłem w Mysłowicach dwa najazdy do napraw samochodów przy garażach ale oba mają zagrodzone wjazdy i muszę tam kogoś dopytać co zrobić żeby móc wjechać

    Przy okazji wymiany kół okazał się "mały" problem.... z 4 felg tylko jedna była prosta. Muszę zrobić geometrię i dopytać w temacie prostowania felg... mam nadzieję, że się uda i nie będę musiał kompletu felg kupować:/

    Co do samych drzwi....
    Sterowanie szybami w ogóle nie było przykręcone - śrubki brak, więc okazało się bardzo proste do wyjęcia...
    Samo rozebranie boczka dzięki Waszym instrukcjom też bardzo proste, okazało się jednak, że z 6 spinek całe są tylko 3:/ Gdzie takie spinki można kupić?? I czy macie jakiś patent na wyciągnięcie resztki spinki z dziurki w drzwiach??
    drive.google.com/file/d/11R8C5kJTIPNbJDWNDvzY47zSsWRrgndd/view?usp=sharing

    Niestety przy tych drzwiach majstrowano już chyba nie raz.... wygłuszenie jest mocno poklejone:
    drive.google.com/file/d/11Ps2_HI0GWSs-aVb9pVC_QlAHV2N6eA9/view?usp=sharing
    Powiedzcie proszę czy mogę je zerwać całkowicie, żeby mieć dostęp do wszystkiego łatwiejszy?? Jeździ ktoś bez wygłuszenia? Ewentualnie czym to można potem wygłuszyć??

    Z racji, że nie wiedziałem co z tym wygłuszeniem zrobić to tylko sobie pooglądałem tu i ówdzie, a klamki i szyby nie ruszyłem.
    I teraz moje pytanie. Bo ten silniczek męczy się niemiłosiernie. Może to jest kwestia silniczka??:/ I gdzie jest silnik? To jest to co na zdjęciu:
    drive.google.com/file/d/11EBFpKksTsvgBFex_SBcUMnLz4acpP6V/view?usp=sharing
    I czy np w prawych drzwiach jest takie samo coś? Czyli np wykręcę i podmienię i będę mógł sprawdzić??
    Czy prowadnice, które mam przesmarować to takie "filcowe" coś wewnątrz czego przesuwa się szyba??
    drive.google.com/file/d/11D0NWo8gt5oceQUBDg3B2b9HdGlkMgpL/view?usp=sharing
    Czy raczej chodziło o posmarowanie czegos innego:
    drive.google.com/file/d/11No-f0wcY3bzdmPLwu1OTUVdOVLuXDAV/view?usp=sharing
    drive.google.com/file/d/11MlJgT7EClOXcUSNl_oKU8AqD0sBNv1O/view?usp=sharing

    I pojawił się jeszcze punkt 13 do listy...
    Przycisk podgrzewania fotela kierowcy. Chodzi o to, że gdy go przycisnę to pomarańczowa dioda się zaświeca ale sam przycisk się nie blokuje w pozycji wciśniętej Jak nim mocno manipulowałem na wszystkie strony to raz się wcisnął...
    Znalazłem na forum, że wystarczy ten przycisk wypchnąć od środka, wtedy bym mógł zobaczyć czy to się da jakoś ogarnąć ale za cholerę nie wiem jak i gdzie wsadzić łapę albo mam za dużą łapę Czy ten cały plastikowy boczek fotela jest łatwo rozbieralny? Jakieś ukryte zaczepy albo coś??

    Pozdrawiam i dzięki !!
    Grzesiek

Podobne wątki

  1. Cześć jestem nowy:) OBD
    Utworzone przez Bio123 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-08-2019, 20:37
  2. Witam, jestem nowy KTA
    Utworzone przez RaFi1377 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-07-2019, 09:40
  3. Witam Was, jestem nowy :)
    Utworzone przez Alfarulez17 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 21:43
  4. [145] Kilka pytań do nowego nabytku
    Utworzone przez bomba105 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 20:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory