Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Późno wstające turbo

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9 jtd
    Postów
    5

    Domyślnie Późno wstające turbo

    Witam. Wiem jest dużo info na forum ale najczęściej powodem była nieszczelność, i czesto od samego dołu ludzie mieli muła. Jeszcze znalazłem info że mogą być zapieczone kierownice lub winny overboost. Samochód fajnie ciągnie od dołu. Od 2tys czuć że dużo mocniej przyspiesza jedak przy 2500 czuć że jeszcze lepiej idzie. Wszyscy mowia ze powinien najmocniej isc w okolicy 2000. Wymieniłem weze podcisnienia, sprawdzone przewody turbo i ic, filtr powietrza nowy, czujnik doladowania wyczyszczony, egr zaslepiony i usunoety programowo. Zrobiłem szybko logi cisnienia i oczekiwanego ciśnienia i wyglada ze caly czas dostaje za malo. Naprowadzi ktos co robic?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20191031-195939_Gallery.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	23.4 KB
ID:	263221  

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kłobuck/Częstochowa
    Auto
    166 3.0v6 24 Sportronic GT 1.9 jtd./159 2.2 jts
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mackocrf Zobacz post
    Witam. Wiem jest dużo info na forum ale najczęściej powodem była nieszczelność, i czesto od samego dołu ludzie mieli muła. Jeszcze znalazłem info że mogą być zapieczone kierownice lub winny overboost. Samochód fajnie ciągnie od dołu. Od 2tys czuć że dużo mocniej przyspiesza jedak przy 2500 czuć że jeszcze lepiej idzie. Wszyscy mowia ze powinien najmocniej isc w okolicy 2000. Wymieniłem weze podcisnienia, sprawdzone przewody turbo i ic, filtr powietrza nowy, czujnik doladowania wyczyszczony, egr zaslepiony i usunoety programowo. Zrobiłem szybko logi cisnienia i oczekiwanego ciśnienia i wyglada ze caly czas dostaje za malo. Naprowadzi ktos co robic?
    Nie wiem jak u kogoś innego , ale u mnie turbo wstaje przy 2100 i tak przy 2500 to czuć własnie ten max moment do czerwonego pola .
    Potem wszystko zdycha śmiercią naturalną .
    Tak więc nie wiem czy się coś da jeszcze poprawić , ale z opisu wynika ,że nie doglądałeś jeszcze zaworka overboost .

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9 jtd
    Postów
    5

    Domyślnie

    Czyli u mnie jest podobnie jak u Ciebie. To mój pierwszy diesel i tak czytałem w necie i rozmawiałem z niektórymi to każdy mi mówi że największy power powinien być wcześniej. Overboosta nie sprawdzałem dlatego że mam tą wersję nierozbieralną - jedynie wymiana 200zł. ale wolałbym wiedzieć czy to na pewno ten zawór czy nie. Zrobiłem te logi i wygląda jakby za mało dostawał tego powietrza. Teraz nie wiem czy coś wymieniać czy zostawic

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    A może to nie wina overboostu? Jak wygląda kolektor dolotowy? Skoro według logów wygląda, że dostaje za mało powietrza to może za dużo syfu, czytaj nagaru na jego ścianach?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9 jtd
    Postów
    5

    Domyślnie

    kolektor brudny, taka milimetrowa warwsta nagaru. na wiosne jak zrobi się cieplej postaram sie wyczyscic. umylem tyle ile udalo sie dojsc zdejmujac ten element z klapą gaszącą. mowisz ze przez ten nagar mogą byc takie objawy?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9 jtd
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam. Wymienilem overboost i jest duza poprawa glownie w przedziale 1800-2200. Autko szybciej reaguje na dodanie gazu, plynniej przyspiesza i nie ma tego szarpniecia jak wczesniej przy 2500 obrotow.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-07-2020, 23:46
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-10-2017, 15:18
  3. [159] Turbo późno wstaje -brak mocy do 2 tyś obrotów
    Utworzone przez Waldi254 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 08:14
  4. Późno wstaje turbo - sterowanie turbiną?
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 11:25
  5. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 09:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory