Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Temat: Wymiana gałki biegów

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybol77 Zobacz post
    Trochę mi się nudziło i odnowiłem gałkę...:-) Całkiem nieźle się prezentuje i jest przygotowana do dalszej obróbki ...
    Załącznik 263526
    Załącznik 263527
    Załącznik 263528
    Ale co Ty z nią chcesz zrobić? Bo malowanie to tylko lakierem z utwardzaczem albo metalizacja próżniowa. Oczywiście wcześniej należy usunąć resztę powłoki metalicznej bo to z czasem odejdzie a i tak idealnie tego nie pomalujesz, jeśli zostaną oznaczenia.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 14-11-2019 o 13:55

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Powiem szczeże że chyba nic, schowałem do schowka w aucie i niech sobie będzie... Póki co nie chce zamieniać bo ten zamiennik wygląda super. Cała powłokę metaliczną zerwałem, została tylko na cyferkach, przeszlifowałem papierem wygładzającym. Będzie pasowała do auta z jasną tapicerką :-) Póki co już nic nie robię, można jej używac tak jak teraz jest...

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    nie całą, powłoka jest nadal obok wgłębień rozpiski biegów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	109.6 KB
ID:	263543

    - - - Updated - - -

    tak na marginesie - niewiele widac na miniaturce ale zgaduję że masz satynowane lusterka, grill, listwy dolnych kratek zderzaka...
    satynowana gałka to nie przypadek i każdy kto ma pojęcie o GT wie że taka własnie powinna być a nie skórzana podróbka
    - dlatego z mojego punktu widzenia powinna się tam znaleźć gałka ori
    ...

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Raczej to chyba chrom a nie satyna, gałka była chromowa taka jak tutaj https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...rom-8501551556

    Co do tej powłoki obok wgłębień to jest to do poprawy ale normalnie tego nie widać, trzeb się przyjrzeć i dlatego już więcej nie skrobałem ... A chrom celowo zostawiłem na rozpisce biegów żeby się wyróżniały :-)

    Jak już pisałem, szkoda mi kasy na gałkę za ponad 300pln... Poza tym co to za cena za kawałek plastiku... Cały świat tonie w plastiku, codziennie jemy i wdychamy plastik i jeszcze miałbym za to tyle płacić... O nie. Wiem że to wersja BlackLine i gałka chrom ori powinna się tam znależć ale to auto za 17tyś wiec gałka w nim za 340pln to jak dla mnie przesada... Póki co jestem bardzo zadowolony z tej podróby bo dla zwykłego śmiertelnika nie jest w stanie odróżnić czy to oryginał czy podróba... Mi to nie przeszkadza... Czeka mnie teraz inny wydatek. Chce wymienić radio na 2din wiec tysiaczek pójdzie i na to akurat już pieniędzy nie będzie mi szkoda bo akurat takie rzeczy lubię :-)

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    chrom to jest wysoki połysk, satyna to chrom w wykończeniu satynowym... takie potoczne i ogólnie przyjęte nazewnictwo
    takie właśnie dodatki ma ten samochód - chrom satyna
    wiem jak wygląda gałka, uwierz mi że wiem, od 2006 roku spędziłem z krótka przerwą 11 lat za kierownicami GT

    czego ktoś normalnie nie widzi ktoś inny widzi natychmiast
    ...

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    11 lat OMG - musisz o tym aucie chyba wiedzieć wszystko :-) jestem właścicielem od 4 miesiecy dlatego się dopiero oswajam :-) Ale jest OK

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Taką gałkę mogą Ci próżniowo metalizować z efektem podobnym do seryjnego za około 50 zł.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Belfer a podzielisz się wiedzą kto potrafi to zrobić z efektem satyny lub zbliżonym?
    ...

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Kiedyś oddawałem dekielki od 159 bodajże do Częstochowy. Musiał bym poszukać w mailing'u, która to była firma bo tamtym rejonie w 2-3 firmy to robią. Ja je trawiłem kwasem a potem wytrawione pokrywali na nowo. Efekt był dość ładny ale nie identyczny, jak oryginał.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    A ja Was wszystkich musze zaskoczyć i obalić teorie, że wszystkie zwykłe GT JTD mają gałki na wieloklinie. Otóż nie. Zwykła GT JTD z 2004r. Wersja wyposażenia progression. Gałka na gwint .

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana dekielka gałki zmiany biegów
    Utworzone przez Olafinski w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-11-2020, 23:53
  2. [Giulietta] Wymiana gałki zmiany biegów
    Utworzone przez alpina01 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2018, 08:44
  3. Wymiana gałki zmiany biegów
    Utworzone przez Momento w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 10:41
  4. Wymiana gałki zmiany biegów
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory