Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Wymiana gałki biegów

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie Wymiana gałki biegów

    Cześć,

    Czy ktoś wie jak zdjąć gałkę biegów z drążką od skrzyni 6 biegowej z tylnym podnoszonym wstecznym?

    Gałka jest na wcisk czy odkręcana? Prosze o pomoc bo chce wymienić ale nie wiem jak się do tego zabrać

    Gałka jak na zdjęciu:
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190914_182818.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	75.4 KB
ID:	263355  

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ten model powinien być gwintowany o ile to oryginał Q2.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Ok, dziekuję... na 99,9% oryginał dlatego będę odkręcał i zobaczymy czy wyjście

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    to oryginał
    zmieniałem na nową u siebie swego czasu, żeby się z tym nie siłować - wziąłem lutownicę i ją po prostu zniszczyłem
    nie chciałem uzywac brzeszczota żeby nie pylić we wnętrzu - było dość zadbane

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	70.2 KB
ID:	263381 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	35.2 KB
ID:	263382

    jaką gałkę zakładasz?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ten model powinien być gwintowany o ile to oryginał Q2.
    nie tylko Q2 miało taką gałkę
    ...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    No to lekko chyba nie będzie po tym co napisałeś. Wczoraj próbowałem zdjąć ta gałke ale nie udało mi się.
    Przekręciłiłem dwa obroty w prawo, a potem w lewo i nalej nie mogę...
    Kręce w lewo i max opór, nie idzie dalej to samo w prawo... dlatego odpuściłem
    Boje się że urwę te cały drążek ... Ni ewiem czy to jest możliwe przy wykręcaniu gałki ale w tym wypadku chyba jest :-(
    Opozycjonista czy kojażysz czy tam jest gwint?
    Jak patrze na zdjęcia to widac gwint, to teraz mnie zastanawia dlaczego to nie chce się odkręcić _https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo-147-gt-q2-galka-zmiany-biegow-aluchrom-8501551556_

    Nie chcę zdjać tej gałki tak zeby ją zniszczyć, kupiłem zamiennik i jak by przypadkiem nie pasował to nie kupie oryginału bo cena za kawałek plaskiku to lekka przesada

    kupiłem taki zamiennik na wcisk, postaram się to jakoś zamocowac jak będzie pasowała tylko najpierw musze się uporać ze zdjęciem tej starej...
    _https://allegro.pl/oferta/galka-zmiany-biegow-do-alfa-romeo-147-gt-166-6bieg-8608407926
    Ostatnio edytowane przez rybol77 ; 08-11-2019 o 08:45

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    tak jest gwint który się niszczy przy próbie odkręcania, wątpię żebyś ją odkręcił be zniszczenia gwintu

    na wcisk chyba nie założysz na gwint...

    330? płaciłem 300zł wiele lat temu, mało zdrożała, kup oryginał i nie psuj samochodu...
    ...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Ok, i tak mi bardzo pomogłeś... zrobię jeszcze jedno podejście zdjęcia tego ustrojstwa i jak cos odpuszczę... na gałkę za 300pln jest mi szkoda...
    Wczoraj wymieniłem kolocki i tarcze a w ubiegłym tygodniu 4 świece żarowe i dało trochę po kieszeni :-)
    No nic, musze znaleźć sposób na odgręcenie tej gałki :-) Może się uda...
    Swoją drogą nieźle ktoś to spartaczył żeby był taki problem z odkręceniem gałki... dziwne to

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Podgrzej gałkę opalarką lub suszarką mocno od spodu. Wówczas plastik zmięknie i odkręcisz ją np kluczem do rur albo innymi kombinerkami itp. O lewarek metalowy nie musisz się wówczas martwic bo on siedzi dość mocno a jak plastik gałki zmięknie to nawet zrywając gałkę, w końcu się jej pozbędziesz, nawet rozdłubując resztę właśnie narzędziami.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    gwint gałki się łamie i zakleszcza przy odkręcaniu, odkręcenie jej bez zniszczenia gwintu gałki jest niemożliwe
    jak podgrzeje i będzie odkręcał kluczem do rur to i tak ją zniszczy - a chciał nie niszczyć

    jak nie chcesz wydawać teraz 300zł to poczekaj miesiąc i zrób to za miesiąc - to jest naprawdę ładny element wnętrza GT
    ...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Niby zwykła gałka biegów a każdy mówi co innego :-)

    Pozwoliłem sobie napisać do Aso która te gałki sprzedaje i napisali mi:
    Gałka nie jest na gwint ( wkręcana ) tylko na klin jej demontaż polega na stanowczym ale z czuciem wyszarpaniu, jeżeli wcześniej nie wykonywał Pan takiej czynności zalecam kontakt z warsztatem samochodowym, istnieje możliwość uszkodzenia.

    W odpowiedzi napisałem że gałka o numerze 55349673 posiada gwint (screen) na to oni dalej że gwinu nie ma i jest na wcisk.

    Inne Aso mi napisało ( też ma te gałki w swojej ofercie) że:
    Prawdopodobnie na "zaskok" czyli trzeba mocniej pociągnąć przy demontażu i mocniej pchnąć czy montażu.

    Oni tam gwintu nie widzą :-)

    Ja nie mogę :-) Dzisiaj odbieram tą gałkę którą zamówiłem (zamiennik) i wezmę jej wymiary czy będzie na 100% pasowała i z wielkim żalem ale będę topił, cioł i nie wiem co jeszcze ale usune to ustrojstwo bo jak już 4 razy wymieniałem gałkę biegów w innych autach tak w tym nigdy nie pomyślał bym że takie jaja mogą być :-)
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gałka.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	64.2 KB
ID:	263490  
    Ostatnio edytowane przez rybol77 ; 12-11-2019 o 13:01

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana dekielka gałki zmiany biegów
    Utworzone przez Olafinski w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-11-2020, 23:53
  2. [Giulietta] Wymiana gałki zmiany biegów
    Utworzone przez alpina01 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2018, 08:44
  3. Wymiana gałki zmiany biegów
    Utworzone przez Momento w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 10:41
  4. Wymiana gałki zmiany biegów
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 20:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory