Cześć, ostatnim czasem za moim samochodem czuć bardzo mocno spaliny.
Samochód: Alfa Romeo GT, 2.0 JTS 165KM.

Ostatnio wyskoczył mi błąd czujnika wałka rozrządu, przymierzam się do jego wymiany (pisze o tym, może to ma coś z tym wspólnego?)

W aplikacji "tourqe" test katalizatora nie potrafi się zakończyć i praktycznie zawsze widnieje jako "nie zakończony" - raz widziałem zakończony.

W testach samochodu wyskoczyło "napięcie progowe czujnika tlenu" - niestety nie podaje dokładnego czujnika, nawet nie wiadomo czy przed czy za katalizatorem.

Zarejestrowałem dwa wykresy na biegu jałowym Sondy bank 1 przed katem i sondy bank 1 za katem.
Nie zrobiłem screenshotów bank'u 2, ponieważ nie mogłem znaleźć wykresu z czujnika za katem (bank2). (Sonda bank2 przed katem podobnie do bank1)

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	28.5 KB
ID:	263486

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	27.4 KB
ID:	263487

Niestety nie mogę dodać wykresów z jazdy, ponieważ na tej aplikacji nie da się podejrzeć dwówch czujników na raz, a tourqe nie widzi Sond szerokopasmowych.


Zwracam się z zapytaniem czy wyniki tych sond labda z biegu jałowego są poprawne, sam sie na tym nie znam, a do tego szerokopasmówki są odczytywane w mA, a zwykłe sondy w V.
Nurtuje mnie również pytanie czy czujnik położenia rozrządu może być odpowiedzialny za "smród" za samochodem?