Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Twarniejący pedał sprzegła 1.9Jtd

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    69

    Domyślnie Twarniejący pedał sprzegła 1.9Jtd

    Cześć

    Szybkie pytanie, a mianowicie twarniejący pedał sprzegła. Jak Alfa odstoi trochę to chodzi idealnie. Po przejechaniu paru km zaczyna chodzić ciężej i czuć taki przeskok pod koniec zakresu wciskania.

    Czy ktoś miał lub ma podobny problem?
    Na początek, bo najniższy koszt to wymiana i odpowietrzenie płynu hamulcowego. Czy to dobry pomysł?

    Coś słyszałem o płynie w siłowniku pompy sprzęgła przy okazji odpowietrzając - co to takiego?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar jotgie
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Podgórzyn k. Jeleniej Góry
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    72

    Domyślnie

    Zaczął bym właśnie od wymiany plynu hamulcowego.
    Siłownik pompy sprzęgła? Pewnie chodziło o wysprzeglik. Mocowany na skrzyni biegów, piekne dojście po zdemontowaniu podstawy akumulatora.
    Odpowietrzanie do odpowietrzenia bedziesz potrzebował pomocy innej osoby i odpowietrza sie je tak jak hamulec lecz dużo wolniej. Jeśli nie masz nikogo do pomocy możesz zrobic to sam. Potrzebna Ci bedzie dobra strzykawka, odpowiedniej średnicy wężyk(tak by jak najciasniej wchodził na odpowietrznik), najlepiej przezroczysty. Ze zbiorniczka plynu hamulcowego wysyssasz jak najwiecej płynu. Do strzykawki nabierasz nowy, zakladasz wezyk na odpowietrznik wysprzeglika, odkrecasz go i przez odpowietrznik wpychasz nowy plyn do wysprzeglika. Obserwujesz poziom plynu w zbiorniczku. Co jakiś czas odsysasz z niego stary plyn az do momentu gdy zobaczysz w nim świeży. Oczywiście musisz uważać by przypadkiem nie wtloczyc powietrza dlatego przydaje sie przezroczysty wężyk. Jeżeli wszystki pojdzie dobrze to w wysprzegliku bedziesz mial nowy plyn i zostanie wymiana tylko w hamulcach.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam, Każda awaria czy to wysprzęglika czy pompy sprzęgła objawia się tym, że sprzęgło chodzi "lelawo"/gumowo. Jeżeli chodzi ciężko to czeka Cię demontaż skrzyni i weryfikacja sprzęgła.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    69

    Domyślnie

    Zamawiam płyn TUTELA DOT4 i zaczne w kolejności od jego wymiany. Czytałem że ludzie wymienialii sprzegło a to nic nie dawało i dalej to mieli, wiec zaczne od najtańszych spraw. Moja Alfa ma przejechane 109tyś i czy było by możliwe żeby przy takim przebiegu wymieniac już sprzegło?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    alfa romeo gt 2005 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    W mojej GT też pedał sprzęgła chodził ciężko niczym star 29. Ale przez ponad 3 lata nic z tym nie robiłem . Aż okazało się ,że cieknie symering wału , przy okazji okazało się ,żę trzeba wymienić sprzęgło bo już były prawie nity. Mechanik powiedział ,żę sprzęgło chodzi ciężko przez zużyte łożysko oporowe . Po wymianie sprzęgło chodzi leciutko ,u mnie przebieg był 170tys,i sprzęgło aut . Ale tak było u mnie każdy samochód to indywidualny przypadek.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Miękki pedał sprzegła
    Utworzone przez FernandoAlfonso w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-01-2019, 13:20
  2. pedał sprzegła w podłodze
    Utworzone przez adaSp11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 14:02
  3. [159] pedał sprzegła + sprzegło
    Utworzone przez marcinp80 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 22:03
  4. Pedał sprzegła
    Utworzone przez marcin_ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 17:06
  5. Pedał sprzegła 2.0 TS
    Utworzone przez yoda6666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 12:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory