Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: GT - wersje lusterek

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa romeo GT 2005 JTD 1.9
    Postów
    5

    Domyślnie GT - wersje lusterek

    Witam
    Mam jak pewnie wielu się wyda trochę trywialne pytanie, mianowicie chciałem w mojej GT wymienić lusterko niestety w mojej okolicy sprzedawcy mają lusterka które różnią się jednym mankamentem od mojego, ciężko mi to nazwać ale nie mają takiej jakby pochylni? Dołączam zdjęcie zaznaczone na czerwono to lusterko jakie teraz posiadam drugie to to jakie mogę kupić. Czy różni się to czymś? Nie będzie mocniej wiać przy otwartym oknie? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	924339418_;slot=5;filename=eyJmbiI6ImgzNnVmZjR0OHEwejEtT1RPTU9UT1BMIiwidyI6W3siZm4iOiJ3ZzRnbnFwN.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	50.3 KB
ID:	263590Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-gt-lusterko-zewnetrzne-503122843.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	32.1 KB
ID:	263591

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    może jednak kup używany oryginał a nie nowy chiński zamiennik...
    ...

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie

    Jak nie kupisz to się nie dowiesz. Chińskie zamienniki mogą różnie pasować. Czasem uda się, że mocowania są dobrze spasowane i wszystko działa a czasem wymagają szlifowania itd. Z drugiej zaś strony wtedy masz nową część i spokój na jakiś czas np z efektem blokowania się lusterko podczas składania. Ja bym jednak wolał kupić sprawdzoną używkę, przesmarować mechanizm składania i masz pewne, że będzie pasowało, jak fabryka.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    w tym zamienniku szczelina pomiędzy nakładką do lakierowania a czarną częścią z którą styka się nakładka jest zatrważająca...
    ...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Alfa romeo GT 2005 JTD 1.9
    Postów
    5

    Domyślnie

    Nic nie mówiłem o chińskich zamiennikach i dziękuje za troskę co do mojej alfy ale żadna część wyprodukowana w chinach nie będzie do niej zamontowana, na jednym z angielskich forum dowiedziałem się ze do gt produkowano 3 wersje lusterek, te które przedstawiłem różnią się właśnie wind deflectorem

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    jakbyś poświęcił chwilę i zagłębił się w temat tego konkretnego lusterka (tego gdzie zaznaczyłeś na czerwono) to wiedziałbyś że to podróbka albo jak ktoś woli delikatniej - zamiennik
    skoro już się tego dowiedziałeś (nie dziękuj) to wiesz że nie możesz go zamontowac do swojej AR bez chińskich podróbek

    zdjęcie lusterka które posiadasz jest marnej jakości - ale wydaje mi się że jest to lusterko z nakładką lakierowaną w kolor nadwozia a nie metalizowaną, bez wypustki czyli ze starszego egzemplarza

    nie zmienia to faktu że nie wpadłbym na pomysł zakupu tragicznie wykonanej podróbki (co widać nawet na tak gównianym zdjęciu jak to zaczerpnięte z portalu aukcyjnego czy oferty jakiegoś dystrybutora, nieistotne)

    to pech że w okolicy są tylko podróbki, podpowiem - w PL całkiem sprawnie działa system wysyłek - kurierskich, pocztowych, do paczkomatów itd
    no chyba że musisz lokalnie - podjechać, podotykać...

    tak, są 3 typy lusterek
    1 - płaskie (to akurat wycinek zdjęcia GT 2004 którego miałem przyjemność być włascicielem)
    2 - z wypustką (oraz z metalizowaną a nie lakierowaną nakładką - także z mojego GT tym razem rocznik 2008)
    3 - powiększone lusterka także z wypustką (w egzemplarzach z końca 2009 roku oraz we wszystkich z 2010 roku) - te lusterka nigdy nie były metalizowane tylko pomalowane srebrną farbą

    generalnie nie jest to wiedza tajemna i nie są potrzebne zagraniczne fora, pisałem o tym nie raz na polskich forach
    jakoś przez te 11 lat jeżdżenia egzemplarzami modelu GT co nieco się o nich dowiedziałem...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	l1.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	35.7 KB
ID:	263682

    - - - Updated - - -

    edit - odwrotnie, posiadasz "z pochylnią" ale zapewne oryginalne a kupić możesz to płaskie

    to w końcu jak - masz takie jak na zdjęciu z czerwonym zaznaczeniem czyli masz chińską podróbkę z gównianą szczeliną pomimo że nie kupujesz chińskich części?
    czy może masz oryginał "z pochylnią" ale nie jesteś w stanie dostrzec różnicy pomiędzy tandetną podróbką a oryginałem?
    Ostatnio edytowane przez opozycjonista ; 18-11-2019 o 18:14
    ...

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,542

    Domyślnie

    Cytat Napisał clouxXx Zobacz post
    Nic nie mówiłem o chińskich zamiennikach i dziękuje za troskę co do mojej alfy ale żadna część wyprodukowana w chinach nie będzie do niej zamontowana, na jednym z angielskich forum dowiedziałem się ze do gt produkowano 3 wersje lusterek, te które przedstawiłem różnią się właśnie wind deflectorem
    Dobre. A zamienniki to pewnie produkują Włosi ale w zastępczym ubraniu roboczym bez logo AR?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    w tym zamienniku szczelina pomiędzy nakładką do lakierowania a czarną częścią z którą styka się nakładka jest zatrważająca...
    To akurat na 90% wersja w jasnym podkładzie przygotowana pod lakier. Wówczas często element jest tylko przyłożony do reszty i montuje się go dopiero po malowaniu. Często tak właśnie przychodzą lusterka, atrapy, zaślepki itd. Widziałem zamiennik do 147, który nie był do końca złożony, żeby nie trzeba było go rozbierać/wyjmować z ramki przed malowaniem.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    może tak być, nie pomyślałem o tym
    nie ma nigdzie porządnych zdjęć tego niech będzie delikatniej zamiennika, wszędzie tak samo słabe

    to co clouxXx może pokażesz zdjęcia swojego samochodu? obejrzymy sobie lusterka
    ...

Podobne wątki

  1. Luz zaworów (wersje 1.9 JTD 8v)
    Utworzone przez Darek68 w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-12-2018, 14:17
  2. Wersje wyposazenia po fl
    Utworzone przez z4boj4d w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 13:13
  3. Przmiana 147 na wersje po FL.
    Utworzone przez karol-147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 13:17
  4. [155] wersje wyposazenia
    Utworzone przez samul w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 08:57
  5. [146] ECU różne wersje
    Utworzone przez jj82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 08:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory