Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Brak pełnej mocy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie Brak pełnej mocy

    Dlaczego.....Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wykres1.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	51.3 KB
ID:	264927

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Zdejmij głowice lub jakiś endoskop to zobaczysz dlaczego. Na 90% nagar na zaworach, problem praktycznie każdego silnika z wtryskiem bezpośrednim. Z czasem koniki uciekają.
    Jaki przebieg?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie

    Głowica była robiona jakieś 4k km , i wiele innych rzeczy .Przebieg 166k ale kto wie... Już nic nie stukało i nie pukało wiec auto pojechało na hamownie.
    Ostatnio wymieniałem wałki bo miały wytarte krzywki. Jeżeli wałek wydechowy byłby trochę opóźniony skutkowało by to utratą mocy?
    Ostatnio edytowane przez mirekswirek ; 01-01-2020 o 20:51

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Wszystko ma wpływ, wydechowy również. Wystarczy że nie opróżnią się cylindry ze spalin i moc siądzie. "Głowica robiona" to temat rzeka, co było robione? Jakaś kosmetyka czy remont generalny? Mogą być podparte zawory np. krzywe, zużyte powypalane przylgnie, niskie sprężanie, ciśnienie paliwa. Przepływka, sondy itp itd. Zakładam że ktoś się znał na jts-ach bo jak nie to może na sztukę poskładane?
    Nie wiem co konkretnie doradzić...... hmmm.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie

    Głowica: zawory,gniazda,uszczelniacze, ale to robiła szlifiernia,popychacze z wałkami wymienione bo stukały może i coś tam się narobiło.
    kompresje mierzyłem sam po 14 na cylinder w tygodniu zmierzę jeszcze raz i sprawdzę rozrząd do blokad, przepływka sondy nowe, Co do JTS to nie znam nikogo co by od serca podszedł do naprawy,nawet polecani z forum z podkarpacia....A pofalowany wykres ... wiem może być wszystko.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekswirek Zobacz post
    Głowica: zawory,gniazda,uszczelniacze, ale to robiła szlifiernia,popychacze z wałkami wymienione bo stukały może i coś tam się narobiło.
    kompresje mierzyłem sam po 14 na cylinder w tygodniu zmierzę jeszcze raz i sprawdzę rozrząd do blokad, przepływka sondy nowe
    U mnie przy przestawionym rozrządzie sypał błędami przepływomierza i czujnika podciśnienia, ale to było akurat w innym samochodzie.
    Patrzyłeś na wartości korekt tymczasowych i długoterminowych?
    Miałem także inny przypadek w Alfie: niższa moc, wysokie spalanie- się okazało że przepływka była brudna i przy pełnym obciążeniu mieszanka była za bogata bo zaniżała wartości przepływu. Przeczyściłem i problem zniknął, wszystkie korekty do +/- 5% na pb i LPG, a przy remoncie mogła wpaść jakaś kropla oleju na przepływkę i przekłamuje. A swoją drogą jakiej jakości zamienniki: coś z górnej półki czy najtańsze?
    Ja bym osobiście na Twoim miejscu posprawdzał wszystkie parametry (wskazania temperatury na czujnikach, przepływy powietrza, korekty, praca sond lambda) jak tylko masz możliwość.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie

    Zero błędów ,korekty dawno nie sprawdzałem już, przepływka czyszczona nowa marki MAGNETI MARELLI .Na razie na nowym laptopie ma problem z pomiarami w czasie rzeczywistym.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekswirek Zobacz post
    Zero błędów ,korekty dawno nie sprawdzałem już, przepływka czyszczona nowa marki MAGNETI MARELLI .Na razie na nowym laptopie ma problem z pomiarami w czasie rzeczywistym.
    Myślę że kompletna diagnostyka to podstawa przy takich problemach. Ogarniaj lapka i daj znać jak tam parametry.

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie

    Kicha z laptopem ,zainstalowałem car scanner ,wyczytałem że bierzesz dane z tej apki,co proponujesz sprawdzić na początku i jak bo dopiero ogarniam aplikacje.Rozrząd sprawdzony blokady siadają ,kompresja w tygodniu szybciej nie da się.
    Ostatnio edytowane przez mirekswirek ; 04-01-2020 o 21:10

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekswirek Zobacz post
    Kicha z laptopem ,zainstalowałem car scanner ,wyczytałem że bierzesz dane z tej apki,co proponujesz sprawdzić na początku i jak bo dopiero ogarniam aplikacje.Rozrząd sprawdzony blokady siadają ,kompresja w tygodniu szybciej nie da się.
    Na początek sprawdziłbym temperatury silnika i powietrza czy czujniki są ok. , Nastepnie korekty długo i krotkoterminowe przy częściowym obciążeniu (kiedy jeszcze sondy lambda są zczytywane) i korekty na pełnym obciążeniu. Najlepiej jakbyś porobił screeny.
    Ew. wykresy pracy sond lambda, przepływomierza, ciśnenia paliwa w układzie.
    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-12-2019, 14:08
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2019, 18:14
  3. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  5. [159] Nawiew nie działa na pełnej mocy
    Utworzone przez malypaw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 13:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory