Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Montaż kamery cofania w GT

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie Montaż kamery cofania w GT

    Witam

    Przymierzam się do zainstalowania kamery cofania w mojej GT i mam pytanie?
    Którędy najlepiej przeprowadzić przewód AV z Radia do kamery która będzie zamocowana nad tablicą rejestracyjną?
    Czy ktoś może już się w to bawił?
    Kamerkę już mam a teraz zastanawiam się jak poprowadzić ten kabel? Proszę o info jak się w ogóle do tego zabrać i którymi miejscami najlepiej poprowadzić ten przewód...?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 Jtd
    Postów
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybol77 Zobacz post
    Witam

    Przymierzam się do zainstalowania kamery cofania w mojej GT i mam pytanie?
    Którędy najlepiej przeprowadzić przewód AV z Radia do kamery która będzie zamocowana nad tablicą rejestracyjną?
    Czy ktoś może już się w to bawił?
    Kamerkę już mam a teraz zastanawiam się jak poprowadzić ten kabel? Proszę o info jak się w ogóle do tego zabrać i którymi miejscami najlepiej poprowadzić ten przewód...?
    Nie wiem którymi miejscami ale kup porządny grubszy kabelek z dobrym ekranem. Dostarczane z kamerami najczęściej nie są warte polecenia.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar dragon19
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    śrem
    Auto
    alfa romeo gt 2005 1,9jtdi tlf nawigacja kolor rossa i Lancia Delta HPE 1600
    Postów
    75

    Domyślnie

    Ja w swojej GT mam kamerę cofania ale kupiłem ramkę rejestracyjną z kamerą cofania na allegro. Z przodu mam na lusterku założone lusterko z kamerą i do tego podlączyłem tył . Tak żę po wrzuceniu wstecznego w lusterku mam obraz z tylnej kamery.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majster_85
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Trzebnica
    Auto
    GT KLEKOT POWER
    Postów
    475

    Domyślnie

    ja u siebie mam poprowadzone z nad tablicy do środka lewą stroną po progu dalej słupkiem za deską do radia. a na dniach będę montował dodatkową z przodu
    na tył zakładałem taką https://pl.aliexpress.com/item/32944...8-bc5006bdb760 widok z kamery która łapie narożniki tablicy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200301_163218.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	86.4 KB
ID:	271071

    przodu robiłem już przymiarki, tylko tu jest lekko przesunięta ale finalnie będzie centralnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200509_134515.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	95.3 KB
ID:	271072
    ______________________________________________

    Majster_85

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    OK, dzieki za info... Z tym poprowadzniem kabla po lewej stronie to niezły pomysł ale na razie walczę z jednym problemem...

    Po wrzuceniu wstecznego nie pali mi się lampa (to chyba ta w tylnym zderzaku po prawej stronie) Sprawdziłem bezpiecznik, żarówkę, wyczyściłem kostkę i styki ale nie świeci...
    Może jeszcze spróbuje z inną żarówką ale ta widać że jest OK.

    Jeżeli się z tym nie uporam to nie ma sensu żebym montował kamerkę, skoro nie dostanie zasilania po wrzuceniu wstecznego...

    - - - Updated - - -

    No ok, ale jak poprowadziłes kabel z kamerki w ramce do kamerki którą masz w lusterku wstecznym... Którędy prowadziłeś kabel?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    alfa romeo gt 2005 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    Jutro to opiszę.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    alfa romeo gt 2005 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    Ja mam kamerę cofania w ramce rejestracyjnej są na allegro . Obok światła oświetlenia tablicy wywieciłem otwór i tamtędy pod zderzakiem cienkim drutem pociągnąłem przewody w górę . W uszczelce są małe otworki przebiłem je i odkręciłem osłonę plastykową i tamtędy puściłem przewody do bagażnika pod koło zapasowe. Czerwony przewód musisz połączyć z plusem od świateł cofania [musisz z tamtąd pociągnąć przewód do bagażnika ]. Czarny długi pod tylnym fotelem i wzdłuż do przodu zamaskowany pod osłona progu. w górę do słupka przy szybie wcisnąłem między szybę a słupek aż do lusterka . Miałem tę kamerę podłączoną do radia ale nie przełączało sie automatycznie trzeba było zmieniać ręcznie i dlatego wróciłem do lusterka które już miałem w zamontowane. Jak nie podłączysz kamery pod światło cofania to nie będzie działała przez brak zasilania .

    - - - Updated - - -

    Ja to poprowadzilem u siebie z prawej strony bo tak mi pasowało.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar dragon19
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    śrem
    Auto
    alfa romeo gt 2005 1,9jtdi tlf nawigacja kolor rossa i Lancia Delta HPE 1600
    Postów
    75

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz światła wstecznego to sprawdż czujnik wstecznego na skrzyni biegów ponieważ on daje zasilanie do żarówki .

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Spoko, z światłem cofania już sobie poradziłem... Urwany był jeden kabelek od wtyczki do czujnika wstecznego... Czujnik jest OK
    dragon19 dzięki za instrukcje, to jak kable mam połaczyć to wiem tylko bardziej rozkminiałem jak poprowadzić przewód z kamerki do radia ( którędy) bo podłączenie już ogarnałem gdzie co i jak
    Gdzieś wyczytałem że zasilanie trzeba wziąźć z kostki ale ja się podepnę pod kostkę do żarówki wstecznego. Dzieki za instrukcję, napewno skorzystam :-)

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Podłączenie kamery cofania pod ekran navigacji
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-08-2021, 09:50
  2. [Giulia] Dołożenie kamery cofania
    Utworzone przez MiLykie w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-07-2021, 19:07
  3. Większy obraz z kamery cofania
    Utworzone przez izan10 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-08-2019, 09:46
  4. Montaż kamery cofania-Bravo 2
    Utworzone przez danloo23 w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2018, 20:27
  5. Montaż kamery cofania
    Utworzone przez bartezz28 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 05:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory