Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Kupno Alfy GT 3.2 BUSSO

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    9

    Domyślnie Kupno Alfy GT 3.2 BUSSO

    Witam.
    Od niedawna chodzi mi po głowie zakup GT z busso. Mam pare sztuk na oku ale jedna wpadła mi w oko.
    Błękitna Alfa 3.2 BUSSO z lpg. Kokpit obszyty skóra, dyfuzor od Mazura, wydech zrobiony, 18calowe felgi. Prezentuje się bardzo ładnie.. Wymienił sprzęgło i skrzynie.
    Alfa jest na tablicach LUB, ogłoszenie z Lublina. Gość mówi, ze jest fanatykiem.. Zastanawiające jest to, ze pierwsze ogłoszenie tego samochodu znalazłem z grudnia 2019, wtedy jego cena wynosiła 32900zł. Trochę czasu już stoi, aktualna cena jest DUŻO niższa. Gość zszedł 8tyś w ciągu praktycznie roku i twierdzi, ze samochód jest mało kiedy użytkowany. Trochę wyglada mi to podejrzanie. Co o tym sądzicie? Ktoś z was moze ją oglądała? Ktoś może coś o niej wie?
    Ostatnio edytowane przez Daniel8030 ; 22-08-2020 o 17:44

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Może i jest fanatykiem, ale ja tego auta na spotkaniach lubelskich alfistów nigdy nie widziałem. Ponadto zwróć uwagę na zdjęciach- coś dziwnego jest nad tylnym kołem- po prawej stronie. Trzeba by sprawdzić gdzie auto było serwisowane, zmieniany rozrząd- to da większe pojęcie co z tym jest.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 22-08-2020 o 20:40

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Ciekawe czy ma jeszcze progi, bo na zdjęciach widać jak są piękne odcięte czarne spody progu.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Tu raczej jest zrobiona "mocna" konserwacja podwozia i to tak, że całe podwozie wraz z progami mają inny kolor, trochę dziwne bo w tych Alfach korodują zwykle tylko popsute przez podnośnik przyłożony w niewłaściwym miejscu progi, zwykle robi się tylko progi i lakieruje je w kolorze nadwozia. Auto wygląda na tuningowane- i to nie tylko przez tylny spoiler i wydech, warto spytać o wszystkie "mody", bo może się okazać że trzeba będzie sporo zrobić by dało się nim normalnie jeździć- zwykle "mocno tuningowane" auta szybko są wystawiane na sprzedaż. Dziwne że nie ma zdjęć komory silnika.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    9

    Domyślnie

    Z rozmów ze sprzedającym wynika, ze jest w pełni sprawny, ale wiadomo...Rozrząd robiony 1200km temu. Właściciel chciał uzyskać taki efekt patrząc na przednia dokładkę i tylny zderzak. A co do komory silnika wydaje mi się, ze to jest kwestia lpg, które ciężko Jest schować, wszystko jest na zewnątrz i wyglada to mało estetycznie.

    Edit:
    Tylke prawe nadkole to guma żeby na dołkach nie odbijalo nadkoli. Można ją ściągnąć.
    Ostatnio edytowane przez Daniel8030 ; 23-08-2020 o 11:07

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    A powiedział gdzie robił ten rozrząd? Bo z tego co mi wiadomo to w rejonie tylko ASO i Motodelta mają dostęp do oryginalnych blokad, bez których silnik po ustawieniu rozrządu nie osiąga pełnej mocy i nie pracuje prawidłowo, ponadto wymiana rozrządu przez firmę nie mającą doświadczenia z tym silnikiem i odpowiednich narzędzi może być ryzykowna. Widok komory pozwoliłby zobaczyć czy był jakiś tuning układu dolotowego, poza tym jej widok świadczy też , czy właściciel to rzeczywiście fanatyk...
    Jeśli guma dobija do nadkoli świadczy to o zmianach w zawieszeniu, poza tym...taka guma ma zabezpieczać nadkola? Wygląda to fatalnie i źle mówi o tym, który wymyśla takie metody (ciekawe czy zastosował ich tam więcej). Na innym forum ktoś twierdził że widział to auto kilka lat temu w komisie i że miało wtedy spore dziury w podłodze- nie mam pojęcia czy to prawda (a w tym modelu podłoga raczej nie koroduje tylko progi) ale faktem jest gruntowne zabezpieczenie podwozia, być może zostało to naprawione (jeśli w ogóle miało miejsce). Moim zdaniem najważniejszy jest tu stan silnika i skrzyni, bo remonty tych dwóch rzeczy mogą kosztować tyle co to auto teraz (nie wspominając już o dostępności części) , nadwozie dobry blacharz może zrobić. Trzeba spytać tez o remonty silnika, zużycie oleju, czy silnik trzyma prawidłową temperaturę w czasie jazdy, sprawdzić czystość chłodziwa i oleju (najlepiej zrobić test na CO2 w chłodziwie), sprawdzić sprężanie, zrobić komputerową diagnostykę silnika, sprawdzić czy przy przełączaniu biegów nie słychać zgrzytania. Jeśli sprzedający twierdzi że silnik i skrzynia są w doskonałym stanie, można zlecić miejscowemu ASO sprawdzenie auta.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    9

    Domyślnie

    Jednym słowem duża niewiadoma. No nic pojadę zobaczyć i wtedy będzie coś wiadomo, może akurat. Ale chyba jednak pokuszę się o trochę gorzej wizualnie wyglądając GT, która była serwisowana u QBA’y z flar-ital. Przynajmniej wiadomo co z samochodem. Dzięki za pomoc

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Courius
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Nakło Śląskie
    Auto
    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    55

    Domyślnie

    I co? Kupiłeś już fure?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    156 Crosswagon Q4 1.9 JTD
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Courius Zobacz post
    I co? Kupiłeś już fure?
    Podepnę się pod temat, i z ciekawości zapytam czy Ty sprzedajesz te co masz w opisie?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Courius
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Nakło Śląskie
    Auto
    '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    55

    Domyślnie

    Nieee ma takiej opcji. Sorry

Podobne wątki

  1. Kupno alfy 156
    Utworzone przez kozak677 w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 12:19
  2. [159] Kupno alfy 159 2,4 jtd 16 V
    Utworzone przez marekq33 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 11:56
  3. Kupno Alfy 156
    Utworzone przez bacakatowice w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 16:01
  4. Kupno Alfy???
    Utworzone przez Lukash85 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 20:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory