Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wymiana wiltra paliwa w GT 1.9 JTD

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie Wymiana filtra paliwa w GT 1.9 JTD

    Panowie i Panie,

    Przeszukałem forum i youtube'a i potrzebuje informacji odnośnie wymiany filtra paliwa w:
    ALFA ROMEO GT (937) 1.9 JTD 2003.11 - 2010.09 110 kW (150 KM) 1910cm3
    Filtr FILTRON PP968/1
    Proszę o jakiś manual lub link z konkretnie wymianą takiego filtra
    Ostatnio edytowane przez rybol77 ; 08-11-2020 o 09:58

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    alfa romeo gt 2005 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    Sprawa prosta jak świński ogon . Wykręcasz stary i wkręcasz nowy uszczelkę zwilżąsz lekko ON . Od dołu powinna być zaślepka ewntualnie możęsz mieć tam czujnik obecności wody w paliwie . Wtedy wykręcasz zaślepke a na jej miejsce wkręcasz czujnik , ktory wykręcasz ze starego filtra . Obecnie nie ma już filtrów paliwa z tymi czujnikami jeszcze w ubiegłym roku były dostępne . Ja tak robie od 4 lat . Obecnie kupiłem sobie drugi czujnik używany żeby nie robić tego podczas wymiany tylko wkręcić gotowy filtr. I to cała filozofia . Jedyny problem ,że ja masz czujnik to trzeba to robić na kanale bo nie zabezpieczysz wtyczki czujnika .

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Dzięki za info, Rozumiem że masz identyczny filtr jak ten i opis jest do niego? Demontarz tego filtra jak spogladam to w pierwszej kolejności odkręcam 2 śruby które trzymają przewody paliwowe, nastepnie odkręcam filtr i id starego filtra odkręcam czujnik... Nastepnie przykręcam czujnik do nowego filtra, wkręcam nowy filtr i mocuje przwody paliwowe na te dwie śruby zgadza się... ? Prosze o info czy dobrze myślę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filtr paliwa2.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	105.4 KB
ID:	274064

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filtr paliwa1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	98.4 KB
ID:	274065

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    alfa romeo gt 2005 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    Kolego nie odkręcasz żadnych przewodów paliwowych. Odkręcasz sam filtr on jest przykręcony do podst.. Dzisiaj właśnie wymieniałem swój z 0,5h roboty. Do popuszczenia filtra ja używam paska od spodni. .Reszta jak napisałeś wymieniasz czujnik w filtrach przykręcasz filtr zabezpieczasz wtyczkę i po zawodach

    - - - Updated - - -

    Filtr odkręcasz tak samo jak olejowy kręcisz samym filtrem.

    - - - Updated - - -

    Filtr odkręcasz tak samo jak olejowy kręcisz samym filtrem.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2004
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybol77 Zobacz post
    Dzięki za info, Rozumiem że masz identyczny filtr jak ten i opis jest do niego? Demontarz tego filtra jak spogladam to w pierwszej kolejności odkręcam 2 śruby które trzymają przewody paliwowe, nastepnie odkręcam filtr i id starego filtra odkręcam czujnik... Nastepnie przykręcam czujnik do nowego filtra, wkręcam nowy filtr i mocuje przwody paliwowe na te dwie śruby zgadza się... ? Prosze o info czy dobrze myślę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filtr paliwa2.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	105.4 KB
ID:	274064

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filtr paliwa1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	98.4 KB
ID:	274065
    Daj sobie spokój z samodzielnym serwisowaniem samochodu skoro pytasz o takie rzeczy. Serio narobisz więcej szkód niż pożytku

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon 19 Zobacz post
    Kolego nie odkręcasz żadnych przewodów paliwowych. Odkręcasz sam filtr on jest przykręcony do podst.. Dzisiaj właśnie wymieniałem swój z 0,5h roboty. Do popuszczenia filtra ja używam paska od spodni. .Reszta jak napisałeś wymieniasz czujnik w filtrach przykręcasz filtr zabezpieczasz wtyczkę i po zawodach

    - - - Updated - - -

    Filtr odkręcasz tak samo jak olejowy kręcisz samym filtrem.

    - - - Updated - - -

    Filtr odkręcasz tak samo jak olejowy kręcisz samym filtrem.
    OK, to jeszcze jedno pytanie? Co z paliwem w filtrze? Przy odkręceniu nie wyleje się z filtra? Dobra to tak, odkręcam filtr, odkręcam czujnik i pewnie wtedy zrewam paliwo z filtra... Montuje czujnik i wkręcam nowy filtr i sprawa załatwiona... Zgadza się? O której wtyczce piszesz żeby zabezpieczyć?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał goral9000 Zobacz post
    Daj sobie spokój z samodzielnym serwisowaniem samochodu skoro pytasz o takie rzeczy. Serio narobisz więcej szkód niż pożytku
    Sorry kolego, ale w większości filtrów paliwa przy wymianie należy rozłączyć przewody paliwowe a w tym wypadku jak kolega wyżej napisał nie trzeba tego robić dlatego moje pytania. Miałem różne auta, i filtr paliwa zawsze sobie sam wymieniałem ale zawsze też musiałem odpiąć przewody paliwowe wiec mi się nie dziw że zadzaje takie pytania... I zawsze filtr paliwa zalewałem paliwem a tutaj jak widzę nie trzeba.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    alfa romeo gt 2005 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    Kolego Rybol77 chyba zauważyłeś że w filtrze paliwa na środku jest otwór z gwintem i to wkręcasz w podst . Co paliwa w starym filtrze wiadomo przy odkręcaniu zawsze coś się wyleje ja to robię na kanale od dołu . Ponieważ od góry filtr się nie mieści przeszkadzają trochę przewody .Nowy filtr zalewam tak do połowy paliwem ze starego filtra . Chociaż mechanik mówił że to niekonieczne .Wystarczy włączyć zapłon ,żeby pompa paliwa podawała ON. Ale ja zalewam /.Chyba jak masz czujnik pod filtrem to widzisz że ma trzy piny i tam powinna być podłączona wtyczka to chyba normalne .

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon 19 Zobacz post
    Nowy filtr zalewam tak do połowy paliwem ze starego filtra .
    Nie zalewaj nowego filtra paliwem że starego. Przelejesz tylko syf ze starego filtra do nowego.
    Zakrec pusty filtr i przed uruchomieniem przekrec stacyjkę 5-10 razy na zapłon i pompa wstępna napełni filtr paliwa - usłyszysz odgłos "bąbelków" w baku gdy powietrze z filtra zostanie przepchnięta przewodem powrotnym do baku.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2004
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon 19 Zobacz post
    Kolego Rybol77 chyba zauważyłeś że w filtrze paliwa na środku jest otwór z gwintem i to wkręcasz w podst . Co paliwa w starym filtrze wiadomo przy odkręcaniu zawsze coś się wyleje ja to robię na kanale od dołu . Ponieważ od góry filtr się nie mieści przeszkadzają trochę przewody .Nowy filtr zalewam tak do połowy paliwem ze starego filtra . Chociaż mechanik mówił że to niekonieczne .Wystarczy włączyć zapłon ,żeby pompa paliwa podawała ON. Ale ja zalewam /.Chyba jak masz czujnik pod filtrem to widzisz że ma trzy piny i tam powinna być podłączona wtyczka to chyba normalne .
    haha dobre żeby nowy filtr zalewać syfem ze starego. Tego jeszcze nie było

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Czasami zastanawiam się po co są te fora, skoro nie można uzyskać normalnej odpowiedzi na proste pytanie tylko mondralowanie się które i tak za przeproszeniem gówno wnosi...

    Filtr wymieniłem ale instrukcje które tutaj przeczytałem nadają się do śmieci i do niczego więcej.

    Po pierwsze odkręcamy dwie śruby które trzymają górną obudowę do której wkręcony jest filtr.
    Następnie odpinamy dwie wtyczki które są podpiete pod tą obudowę
    Wtedy bez problemu unosimy filtr i odłaczamy wtyczkę która jest podpięta do czujnika wody a jak?
    Wtyczka ma blokadę w formie drucika który wysówamy i wtedy wtyczka wychodzi bez najmniejszego problemu
    Odkręcamy stary filtr i z niego odkręcamy czujnik wody
    Przykręcamy czujnik wody do nowego filtra i tutaj można użyć uszczelki która jest przy zaślepce nowego filtra
    Wkręcamy nowy filtr i podłaczamy wtyczkę do czujnika oraz dwie wtyczki które wchodzą w górną obudowę i wkręcamy 2 śruby które go trzymają
    Przekręcamy 3 razy kluczyk i odpalamy auto i to cała filozofia.

    Nie trzeba wchodzić pod auto, kombinować i ch.j wie co!
    Takiej instrukcji się spodziewałem i pierdolenie mi że nie powienienm się zabierać do tego skoro nie mam podstawowej wiedzy to tylko mnie jeszcze bardziej wku...wia!

    Instrukcje napisałem żeby ułatwić życie innym użytkownikom którzy będą się za to zabierali i nie słuchali tego pierdolenia którego ja tutaj musiałem wysłuchać...

    Tyle w temacie
    Ostatnio edytowane przez rybol77 ; 07-12-2020 o 14:39

Podobne wątki

  1. wymiana przewodu paliwa
    Utworzone przez mikell0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 16:51
  2. wymiana pompy paliwa w 75-ce 2,0 TS
    Utworzone przez Jesion w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 21:02
  3. Wymiana filtru paliwa
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 13:06
  4. co i jak - wymiana filtra paliwa w 1,9 JTD 115?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 20:39
  5. [156] Wymiana filtru paliwa.
    Utworzone przez Patricko w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 18:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory